bugün

tanım. 2015 yılında kullanmaya başladığınız elektrik ücretini gösteren kağıt parçası.

44 lira ödediğim elektrik faturasının ocak 2015 ayı itibariyle 114 liraya çıkması. Vergiler neredeyse 2 katına çıkarılmış. seviyoruz seni canım Türkiyem.
100-150 lira gelirken 315 lira gelen faturadır. Allah belalarını versindir.
çağrı merkezini aradım hırsızsınız dedim yardımcı olabileceğim farklı konu var mı dedi var dedim elini cebimden çek.
üç katlı ufak bir ofise 36.000 lira gelerek çılgın atmaktadır. Patronda yok ortada itiraz da edemiyoruz. sabahları ofiste tost yapan insanlar bir birine sinsi gözlerle bakar oldu. Dertliyiz.
geçen aylara göre yüzde elli fazla gelmesi normal karşılanmalı. çünkü aralık ayında sayaç okumaları yapan taşeron şirketin sözleşmesinin bitmesi gibi bir takım sebeplerden dolayı faturalar 20 günlük okundu. haliyle bu ay 40 günlük fatura geldi. yani ocak faturası 2014 faturalarına göre yüzde elli, aralık ayı faturasına göre ise yüzde yüz zamlı gelmişse bunu normal karşılayınız.

edit: az önce faturamı kontrol ettim. geçen ayın 12 sinde okunan fatura bu ay 21 inde okunmuş.
şok geçirdiğim faturadır anasını satayım.
60-80 arası gelen fatura 152 tl gelmiştir.
2014 yılında en fazla 56 tl ödediğim fatura 2015 ocakta 98.80 tl gelmiştir.
Türkiye de yaşayan Kürtleri pek de alakadar etmeyen şeydir.
Bu ay 130 lira gelen elektrik faturası yüzünden artık mum ışığında yaşama kararı aldık.
2014 yılı tavan tutarı 40-50 gelen fatura daha yılın başından 66tl ye çıkmıştır...

sözde aydınlatmayı led yaptık. gece de loş led ışığında oturuyoruz bide pilli lan bu gündüz kendini şarj ediyor...
ortalama 200 lira gelen fatura yaklaşık 3 aydır gelmedi. Bakalım ne kadar gelecek.
bir insana iki ampul bi tv çalıştırdı diye 150tl fatura gelirmi yaa? sanki evde pikaçu besliyoruz dedirtmiştir.
11 daireli bir apartmanın ortak elektriği olarak 160 lira gelirken, bir arkadaşımın (cidden bir arkadaşımın*) tek dairesine 185 lira gelmiştir.

Apartmanda oturanlar kürttü herhalde, Tedaş istanbul'da dahi tam fatura kesmeyi beceremedi.
devlet büyüklerinin ihtiyacı olan özel giderleri için ceplerine para doldurma yöntemlerinden biridir.
1250 odanın onca masrafı var sonuçta.
(bkz: soyuluyoruz ey halkım)
843 tl gelmiştir.
öğrenci evlerinin korkulu rüyasıdır. o elektrikli ısıtıcılar suyla çalışmıyor ya.
215 tl gelmiştir.