bugün

şubat ayında 20 dereceyi gördüren.
inanılır gibi değil. yağmur yok, kar hiç yok, soğuk yok.
kış adına çok az şey var.
ha bir de barajlarda su yok tabi.

en büyük problemlerimizden biri ya da en önemlisi olması gerekirken hiçbir şey yokmuş gibi davranmak ve hareket etmek akıl alır gibi değil.
sular uzun süreli kesildiğinde, son damla yere düştüğünde çok geç olacak.
umarım beklenen yağışlar gelir.
siyasetin cenabetliğidir.
(bkz: 15 ağustos 2014 izmire kar yağması) bekliyorum.
yeteri kadar bismillah deyip fatiha okumadık bu sene ondan. Ha bi de recep teyyo paşaya karşı geldi, büyük günah.
olsun akp dereleri kuruttu ağaçları kesti ama yol yaptı yol.Yol demek medeniyet demek.su seni medeni yapmaz ama yol yapar.

Kendimi RTE sandım bir an pardon.
tabiat olayları ile siyaseti bağdaştıran zihniyetlerin bile var olduğunu görmek beni her geçen gün daha da şaşırtıyor.
akp döneminde yaşanmıştır.
Veysel Eroğlu'nun yağmasa da gürleyen kuraklık olmayacak açıklaması ile yüreklere su serpmiş, göz yaşları sel olmuştur. bu kadar sulu bir entryden sonra kuraklık olmaz zaten.
kaynak suyu lobisinin işidir kesin.
kuraklık var mı yok mu buna halk sandıkta karar verir.
Öğle yemeğini yedikten sonra dışarıda sigara çay içiyim dedim , sıcağa dayanamadan kaçtım. Anlaşılan yaz baya sıcak olacak. Hadi hayırlısı.
Katledilen ormanlar, o ormanlar da yaşayan canlıların ahıdır. Doğaldır!!!
devlet yetkililerine göre sıkıntı olmayacak durumdur.ama gel gör ki ben böyle bir şubat ayı hatırlamıyorum.odunu,kömürü olmayan için bulunmaz nimet ama insan tedirgin olmuyor değil,su herşey çünkü herşey.
bugün istanbulda resmen ya günü yaşanıyor. ve ay ne nisan, ne mayıs. kışın kol gezmesi gereken şubat. yazı gerçekten kuraklık bekliyor gibi görünüyor. umarım ilkbahar yağışları haddiden fazla olur da böyle bir sorunu yaşamayız.
akp döneminde olacaktır.
yüce Allah'ın cahil milletimize uyarısıdır. cahiller anlayamaz ama bunu. böyle cahillerle birlikte biz de sürüneceğiz bu gidişle.
http://www.milliyet.com.t...iri-gordu-gundem-1910021/

--spoiler--
istanbul'daki barajlarda doluluk yüzde 22,18, Ankara'da yüzde 35 olarak kayıtlara geçti.
--spoiler--

daha önümüzde temmuz ve ağustos ayı hatta yazdan farkı olmayan eylül ayı var.
ha türkiye nin 2050 yılına kadar su stoku vardı sahi ya.