bugün

20.dünya kupasıdır.brezilya 1950'den sonra ikinci kez bu turnuvaya ev sahipliği yapacaktır.
7 yıl sonra bu zamanlarda final maçlarının oynanacağı kupadır.

favorim: haiti milli futbol takımı

edit: entryi kötüleyen el salvadorlu arkadaştan özür diliyorum en büyük el salvador.
breziya'da oynanması kesinleşmiştir. her ne kadar finalistleri şimdiden belli olsa da hayırlı olsundur.
(bkz: 23 mayis 2014 s marino liechtenstein finali)*

(bkz: http://www.milliyet.com.t...07/10/30/son/sonspo21.asp)
mehmet aurelio sebebiyle türkiye'nin büyük destek alacağı kupadır.
venüs'te oynanacak dünya kupasıdır.
(bkz: marduk).
türkiye'nin ev sahipliği yapmak için başvurmadığı turnuva.
brezilya'nın ev sahipliğini yapacağı turnuvadır. * ve eğer başarırsak 12 yıl sonra bir dünya kupasına katılacağımız turnuva olacaktır. *

edit: doğrusu budur, bilgiye şuracıklardan bakabilirsiniz:
http://tr.wikipedia.org/w...FA_D%C3%BCnya_Kupas%C4%B1
brezilya'nın ikinci kez ev sahipliği yapacağı turnuvadır. saat farkı sebebiyle maçların sabah ve öğlen oynanması gündemdedir.
bu zihniyetle türkiye için yine hayal olacak turnuvadır...
milli futbolcularımız dahil hepimizin muhtemelen yine evde coca-cola içerek izleyeceği kupa.
(bkz: fifa nın dünya kupası yapması) * *
anadoludan şampiyon kulüpler çıkarıp, genç yetenekli türk futbolculara ciddi eğitim ve fırsat eşitlikleri verip, lige 3 yabancı oyuncu sınırlaması getirip, şampiyonu bile olabileceğimiz turnuva. *
(bkz: çok da fifa)
arda'nın 27 , tuncay'ın 32 , genç semih'in 31 yaşında olacağı turnuva .
(bkz: geliyoruz) *
türk pasaportlu oyunculara sahip olduğumuz için gidemeyeceğimiz turnuva. valla yoksa giderdik.
12 yıl sonra belki yeniden dünya kupası görebileceğimiz bir organizasyon olur. * *
maalesef yine türkiye'siz bir dünya kupası olacaktır.

(bkz: demedi deme ibrahim)
2012 de kiyamet kopmamasi halinde gerceklesecek 20. dunya kupasi organizasyonu.
Türk Milli Futbol Takımının sabri sarıoğlu,gökhan zan,servet çetin,ibrahim toraman'dan oluşan defans dörtlüsünün katılmamamız için ellerinden gelen herşeyi yapacakları, guus hiddink'in* gidebilmek adına tek başına mücadele edeceği turnuva.
2014 mayısı gibi buralar dolup taşacağından, üst sıralara entrymi girmenin mutluluğunu yaşıyorum. ayrıca 2010 dünya kupası için, 2006 yılında girilen yersiz entryleri görmemden dolayı, 2014 brezilya ile ilgili yorum yapmaktan kaçınıyor, herkese mutlu 2011, 2012 ve 2013 ler diliyorum.
saat farkı sebebiyle maçların gündüz mü akşam mı oynanacağı(avrupa'ya göre) henüz belli olmayan, brezilya'nın 1950'den sonra ikinci kez ev sahipliği yapacağı organizasyon. 1994 abd dünya kupası'nda maçlar gündüzleri oynanmıştı.
arda turan'ın 28 yaşında, tecrübeli bir futbolcu olarak yer alacağı turnuva.

bir zamanların küçücük tuncay şanlı'sı ise 32-33 yaşlarında olacak. şayet türkiye katılırsa, tuncay şanlı ilk ve son kez dünya kupası'nda yer almış olacak. *
2010 dünya kupasının yapıldığı şu günlerde dünya kupasına katılamamanın ne kadar büyük eziklik olduğunu gördükçe elemeler aşamasında daha çok çalışılması gereken organizasyon. eğer katılırsak trt kesin fatih terim'i yorumcu olarak götürür. 2014'e çok var, fatih terim 4 yılda portekizce'yi öğrenerek gitse hiç fena olmaz. ama düzgün öğrenmek şartıyla.
türkiye'nin katılacağı dünya kupası. yunanistan katılmayı başaramayacak.

(bkz: ahanda buraya yazıyorum)