1. ?.
  ot kafalı enayi avcılarıdır. artık kendileri mi ot kafalı, yoksa kandırdıkları mı orası yoruma açık. isa temelli miladi takvime göre, ya da insan kurban eden maya takvimine dayandırıp 2012'de büyük felaket olacağını söyleyerek kafa ütületmiş olan tellalların birden ortadan kaybolacağı 2013 senesi mutlaka gelecektir, aha bu da benim kehanetim: ve bu tahmini ne din kafaların tanrıları durdurabilir, ne de bir başka fantastik hadise, işte hodri meydan. o tarihe kadar topu dikecek olan birkaç bin ya da milyon kişi mutlaka olacaktır; belki bir trafik kazası, belki bir hastalık, belki de ömür denen bileti doldurtan bir başka sebepten. gelgelelim tıpkı diğer senelerin gelip geçmesi gibi çoğunluk için aynen yola devam. daha dün gibi hatırlanır 2000 yılı gelmeden önce kopartılan tantanalar, ve hepimiz biliyoruz 2012'ye kadar yaratılan ve sene boyunca devam eden osuruk muhabbetleri, milletin bu saflığını sömüren filmler bile yaptı herifler. ne olacak peki? hiçbirşey.

  elbette din kafalar da boş durmayacak ve dinlerine destek çıkmak için ekleyecekler "allah'tan başka kimse kıyametin ne zaman kopacağını bilemez" diye. adamlar bilimsel bulguları bile kendilerine yontmakda bir sakınca görmüyor, 2012'nin geçip gitmesi fırsatını kaçıracaklarını beklemek saçma olur. gelgelelim asıl hadise 2013 itibari ile tasarlanacak yeni felaketin ne olabileceğidir: artık bu sefer hangi eski medeniyetin hangi kehanetine, ya da hangi göktaşının dünyaya yaklaşacağı hikayesine dayandıracaklarsa bir tarih saptarlar herhalde, belki de ray kurzweil'ın 2045 singularity müneccimliğinden feyz alırlar, bekleyip göreceğiz. şimdiden hepsine başarılar diler, ve sikilecek beyin hücreleri için "kıyametin ne zaman kopacağını tek başına bilen allah"'tan bol bol rahmet dileriz.
  -1 ... baftan
 2. 1.
  2000 yılında kıyamet kopacağını belirten nostradamus' a inanmış kişilerdir aynı zamanda. hayat güzel, her günü değerlendirmeli. yüzyıllar önce sona ermiş bir uygarlığın öznel çıkarımları yüzünden bu hayat böyle erkenden sona ermemeli. hepimizin yolu açık olsun.
  1 ... unidentified stranger
 3. 2.
  uydurulmasına gerek yoktur zaten hali hazırda gerçekleşmemiş olan bir güneş patlamamız bulunmaktadır.

  (bkz: önümüzde ki felaketlere bakıcaz artık)
  ... thepumpkin
 4. 3.
  durun bakalım daha 2012 nin aralığı gelmedi diyeceğim önermedir...
  ... son of daedalus