bugün

maya uygarlığı takvim alanında çok gelişmiş bir uygarlıktır. ama takvimleri 21 aralık 2012de bitmektedir bunun yanında 2012de her hangi bir tarihte bir gece güneş doğarak avrupa ülkelerinde ölümlere neden olacağı yönünde söylentiler dolaşmaktadır.
kimesnin tarihini bilemiyeceği kıyamettir. inanmayın böyle şeylere efendler. (bkz: al sana göbek ver bana bebek)
boş bir kehanettir...

bir .ok olmayacak, daha önceki boş çıkan kehanetler gibi bu da boş çıkacak, 31 Aralık 2012 yi 1 Ocak 2013 e bağlayan yılbaşı gecesi yeni gelen yılı çılgınlar gibi kutlarken boş olduğu gerçeğini anlayacağız...

(31 aralık 2012 gecesi geçmesi muhtemel muhabbet)
+: hani 10 gün evvel kıyamet kopuyordu lan
-: yahu felaket tellallarının .ok yemesi işte, hadi yeni yılın şerefine.
+: şerefe üstat kıyametsiz günlere ha ha haaaa
-: aaaaa, 24:00 e bir dakikadan az kalmış, hadi ışıkları kapatalım
+: sayıyoruz hadi bakalım
(hep beraber) 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4,
-: ne oluyor lan ne bu sesler
+: ne bileyim abi
(foooooş diye bir ses ve ondan sonrası yok) * * *
'bu ne lan meteorolojiden fırtına tahmini mi alıyorsun' dediğimdir.

(bkz: sağlam tüyo)
+hanım 2012 de avrupadakiler ölecekmiş!!!
-rıza, biz anadolu yakasındayız!
+oh oh iyi!!
ünlü dahi ömer çelakıl'a sorulması gereken kıyamet-ül bincevat.
biz buna önce ısrarla (bkz: marduk), sonra da "aramaya inanmak lazım." diyoruz.
en önemli maya tanrıçalarından birisi olan bendeniz şarkıcısı, bu mevzu hakkında şu özlü sözü söylemiştir,

"bilir misin hayat aşktan ibaret
duydum unutmuş beni kopsun kıyamet"
Güneş fırtınası çarpacak ve bütün elektrikli aletler çalışmayacakmış,kıyamet degil ama 100 bin kişi ölecekmiş ,bence bişiler olsun. 70 yıllık ömürde kıyamet görmek kime nasip ki...
gelse de artık kopsak. *
ölürsem kişisel kıyametim kopmuş demektir. yaşarsak görürüz.
21 aralik 2012/#3635698
gitgide iyice korkutan hadise olmaya başlamıştır başlık hakkında her şey:
http://www.frmtr.com/gari...ti-2012-de-ne-olacak.html
derslere çalışmama sebebidir. ben en iyi ihtimalle 2013 mezunuyum. 5. sınıfta kıyamet kopacakasa niye çalışayım ki?
marduk sebebiyle kopacağına inanılmakta olan, çoğu kişinin dalgaya aldığı hayal ürünüdür.

olm sayfa yetmemiştir oradan sonrasına, kim ne zaman dünyanın yok olacağını bilecek?
ölelim gitsin lan dedirtmiştir. çivisi çıkmış dünya, kimse hak ettiği yerde değil, herkes istediği yeri başkasına bırakmış, başkasının istediği bi yeri feth etmiş. beklentiler, kaygılar, kuruntular tavan yapmış; savaş yanlıları adam olmuş. terörün bir numaralı destekçisi dünya gücü olmuş, tefecilik yapmış, adamların tv denetleme kurumunun bile adı tfc biz hala onlara kur yapalım; zikerler lan böyle dünyayı. her gün yeni bir kaosa uyanırsan, ışık yanlısı görünüp karanlığı savunanlar bir numara olursa, kaosun allahını yaşayalım olsun bitsin dedirtmiştir bu ihtimal. yemişim dünyayı lan!
bu olaya bir hikaye uydurmak gerekirse eğer:

takvimde çok ilerlemiş olan mayalar yaşadıkları zamandan birkaç yüzyıl ilerisini de yazalım demişler. yazmaktan bıkıp usanan mayalar ''lan bunu burda bırakalım zamanı gelince devam ettiririz.'' diyerek takvimi bırakmışlar. sonra baba bunu görüp atlayınca kesin kıyamet kopacak bu tarihte demiş. buda çok boktan bir hikaye olmuş.

en mantıksız açıklama bu şekilde olacaktır.

-----------------------

bir diğer ihtimale göre de mayalarının ömürlerinin bu tarihte bittiği ve devamını getiremedikleri yönündedir. *
lütfen erteleyelim. mezun olcam, askerlik yapcam, doğu görevi felan 2012 yi bulur. biraz keyif yapmak istiyorum. lütfen bu kadar okuduk, karşılığını almadan gitmeyelim. 2017 uyar bana...
2000 yılından beri kopacağı söylenen 4. kıyamet .* kopsa da kurtulsak . şöyle bir rahatlasak.
kıyamet değil de, avrupa yı vuracak(mış) olması nedeniyle, kıyamet alametlerinin başlangıcı diyedir düşündüğüm olay, daha doğrusu en yakın ihtimal bu geliyor. Çünkü bilindiği üzere islam dünyalarının büyük güç kazanması kıyamet alametleri arasında yer alıyor, bu arada da avrupayı da salgın, kıtlık gibi felaketler vuruyor. E o kıyamet avrupayı vuruyorsa bize de kazandıracak gibi, hadi bakalım hayırlısı.
yalandır. çünkü karşıyaka 2012' de şampiyonlar liginde real madrid e koyacaktır.* *
kopamadı bi şu kıyamet. hayır ne diye kurcalıyosun ? her gününü yarın ölecekmiş gibi yaşayacaksın, böyle 3 gün sonra şu gezegen tırlicak 5 gün sonra bu gezegen tırtlicak diye uğraşmicaksın. her günü doya doya yaşarsan ölümün ne zaman geleceğini bilmenin bi anlamı olmaz, değil mi ?
hobbit filmi gösterime girsin de daha sonra kopsun dedirten kıyamet. yıllardır bekliyoruz hani her sene bi sene ileriye alıyorlar en son 2012 dediler. eh artık izleyemeden kopacaksan kopma hafız nedir yani bu.
balkanlardan gelen soğuk hava kütlesi ile mi birader?

ne lan bu hava durumu tahmin eder gibi bulutların gidişatına göre kıyameti tahmin ediyoruz.
kedidir o kedi.