bugün

nasılsa rosava biryerlerden bulup yazacak, ülkeyi güllük gülistanlık gösterecek.
lakin bu kardeşimiz rakamları çok düşük tutuyor, en baba verdiği rakam 13.9...
yahu yakışır mı 2 basamaklı rakamlar über akepe iktidarına, koyver gitsin değil mi?

evet efendim 2011 mart ayı sanayi üretimi 2010 mart ayına göre yüzde 500 artmıştır.

kaynak: enflasyonu pinpon topu ile hesaplayan tüik...
rakamları rosava'nın açıkladığının düşünülmesi anlaşılamamıştur.

rakamlar birçok uluslararası kuruluşun denetiminden geçen tuik'in açıkladığı rakamlardır.

uluslararası yatırımcılar da tuik'in açıkladığı bu rakamları baz alarak yatırım yapmaktadırlar.

tuik rakamlarda oynama yapsa uluslararası yatırımcılar ayağa kalmaz mı.
ikincil ekonomik faaliyetlerin arttığı gösteren durumdur. fakat gelişmiş ülkelerde en gelişmiş olması beklenilen faaliyet üçüncül ekonomik faaliyetlerdir.
--spoiler--
uluslararası yatırımcılar da tuik'in açıkladığı bu rakamları baz alarak yatırım yapmaktadırlar.
--spoiler--

uluslararası yatırımcı dediğin kan emici pezevenkler türkiye'nin paradan para kazanma cenneti bir ülke olduğunu çok iyi bildiklerinden ötürü türkiye'ye yatırım yapıyormuş gibi gözüküyorlar.(bak yapıyormuş gibi gözüküyorlar dedim, yatırım yapıyorlar demedim.

tanım: literatürümüzde "mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır" gibi bir atasözü mevcutken, sanayi üretiminde gerçekleşen yüzde 500'lük artış çok iyi bir rakamdır...
uluslararası yatırımcıların amına koyayım size bişey olmasın.
o kan emici uluslararası yatırımcılar her ülke'de yatırım yapmadan önce açıklanan verilere bakıyorlar.

türkiye'de de bunu tuik açıklıyor.
nisan 2011'de de yüzde 750'ye çıkarmak için bahane arıyorlarmış.

(bkz: tüik e sorduk haberler hep iyi dedi)
eğer akp zamanında olduysa yalandır canım yoktur öyle bir şey.

eğer onların zamanında olduysa anan kimdi bilemezdin şerefsiz.
yan sanayi üretimi yapıp artışı '' sanayi'' hanesine yazma uyanıklığından kaynaklanan sahte büyümedir.

(bkz: halkı kömür ve makarna yardımı alan gelişmiş ülke)