bugün

11 Aralık...
Erzurum dağları hala beyaz değil.Üstelik 2011 Kış Olimpiyatları kapıya dayandı; son 47 gün.'kar duası' diye bir şey var mı bilmiyorum,kar makineleri işe yarayacak mı onu hiç bilmiyorum.Ama Erzurum'lu ibrahim Hakkı'nın dediği olacak galiba.Bu şehir en büyük talihsizliğini Palandöken yüzünden yaşayacak.Nice hazırlık,nice masraf boşa gidecek belki de.
'Öğrencilerin ahı mı tuttu?' demekten alıkoyamıyorum kendimi.Tadilatta olan yurtlar yüzünden arkadaşlarımız yurtlara yerleşemedi,çalışma odaları bile yatakhaneye çevirildi,8 kişilik odalarda en az 10 kişi kalmak zorunda kaldı,yurt ücretleri ev kiralarına eşit oldu nerdeyse,para göz ev sahipleri yurtların durumunu fırsat bilip kiralarını katladı,sıkıştırılmış dönem yüzünden cumartesi günleri bile derse gittik,her gün 8'den 5'e okuldaydık sırf dönem çabuk bitirilmek zorunda diye,kafamız kazan oldu yoğun dersler yüzünden,agno'muz yerlere düştü...
Erzurum olimpiyatlara hazırlanacak diye biz böyle sefil olduk.Şimdi herkes endişeli bu şehirde.Öğrencilere yapılan haksızlıklar kimi ne kadar ilgilendirir bilmiyorum ama; Erzurum'da öğrenci olmak gerçekten zor zanaatti ve bu sene her şey burunumuzdan geldi.
(bkz: izmirin kar göröp erzurumun hala kar görmemesi)