bugün

spor toto süper lig'de ilk ona zor girecek kadrodur.

ufuk ceylan ==> manisaspor'un yedek kalecisiydi, galatasaray'ın vizyonu işte galatasaray'da ilk 11'de.

sabri sarıoglu ==> ibrahim üzülmez 2.

lucas neill ==> yavaş ve arkasına atılan toplarda etkisiz eleman. 10 metre öteye pas atıyor diye yeni popescu diyenlere gülünmelidir.

servet çetin ==> son derece ağır ve yeteneksiz. bilica'nın teknik olmayan versiyonu.

insua ==> premier league'nin en kalitesiz sol beklerinden biriydi, andrea dossena'yı kesip oynamıştı liverpool'da. takımın forumlarında en çok tartışılan ve en yetersiz görülen oyuncu idi, merak etmesin burada 2 maç kral 3. maç soytarı olur.

harry kewell ==> max 50.dakika oynayabilen eski hızı ve yeteneği kalmamış topçu.

mustafa sarp ==> selçuk şahin replikası. daha kötüsü dememe gerek bile yok.

lorik cana ==> sadece kesicilik yapabilen futbolcu. oyun kurması, ileriye desteği sıfır. e josico ile dalga geçiliyordu ne oldu ?

arda turan ==> 1 maç iyi 5 maç kötü oynayan istikrarsız topçu.

misimovic ==> bu takım lincoln'ü bile perişan ettiyse bu oyuncunun halini düşünemiyorum bile.

milan baros ==> adam eksiltebilme ve hava toplarında eskisi kadar iyi olmayan yaşlı futbolcu. karambolden düşerse top ayagına gol yapar. mehmet batdal'ın kısa boylusu.
galatasaray tarihinin en kötü kadrosudur.
Misimovic- Baros- Kewell- Elano- Arda- Insua gibi yıldızları bulundurur.
takım oyunu ortaya koyduktan sonra ligin son haftalarına kadar şampiyonluk peşinde koşacak kadrodur, kim ne derse desin.
türk futbolu bu aslanım, serie a değil.
volkan demirel - yamuk yumuk suratı var, altay'dan gelmiş. vah amk sikeyim böyle vizyonu.
gökhan gönül - omzu çürük bunun, ayrıca galatasaray'lı.
lugano- gözleri fıldır fıldır. oyuna konsantre olamıyor.
bilica - iski employee of the month.
yobo - kiralık, ayak tırnaklarını kesmiyormuş.
andre santos - emine s. beder yan komşusu.
dia- lens diye bir klüpten gelmiş. o ne amk, tekrar sikeyim o vizyonu.
stoch - boyu çok kısa, 1 maç var 5 maç yok.
alex - koşmuyor.

vs. şeklinde cevap verilecek bir kıyaslamaya mağruz kalmış kadro. ne sikim bir beyniniz var sizin?
--spoiler--
milan baros ==> adam eksiltebilme ve hava toplarında eskisi kadar iyi olmayan yaşlı futbolcu. karambolden düşerse top ayagına gol yapar. nobre'nin kısa boylusu.
--spoiler--
milan baros 184 cm
mert nobre 183 cm
gelecek sezon, bank asya'nın en iddialı takımı olacaktır.
forması oynasa, sokaktan geçen 11 kişiye formasını giydirseniz ilk 5'e girer.

not: baya bir fanatik fenerliyim, kör değilim.
galatasaray 1011 yılında yoktu? ama 1040 ' da bi dandanakan savaşı var onun mızrakçı kadrosu geliyor:

1) haydarşah
2) tonyukukun oğlu
3) cüneyit arkın
4) ekrem bora
5) esra ceyhanın programına çıkan uçan adam
6) sabri sarıoğlu
7) hıncal uluç
8) uludağ üniversitesi ekonometri bölümünden bir kaç hoca
9) servet çetin
10) takoz recep ( hatta kendi kalesine top atmasıyla tanınır)
11) fatih tekke,mehmet aurelio ( bu ikiside büyük 2 transfer yapıldığı için , kendi takımlarında padişah olarak karşılanmıştır, bir iki fırlatsınlar diye aldık. yaşları tutuyo çünkü)
misimovic-baros-kewell...
bu üçünü çıkar bank asya bile kabul etmez.
öyle bir kadrodur.
aslında kombine almayı düşünüyordum. ilk maça gittikten sonra bir de ne göreyim. musafa sarp, barış ve ayhan için mi alacağım ben kombineyi dedim. vazgeçtim. gemi battıktan sonra yapılan transferler de boşa artık. anasının liginde oynatır bu adamları. bir de türk telekom arenayı da yapmasınlar değmez bunlara.
Ufuk Ceylan : ümit milli kaleci, e bre kendini bilmez, takımdaki hocası oynatmıyorsa o onun mallığıdır. yarım sezonda ne onur kıvrak kalacak, ne cenk gönen. ufuğu izleyin.

sabri sarıoğlu. mükemmel topçu , eğer ibrahim üzülmez 2 ise işte buna sevinirim. üzülmez dediğin adam yıllardır o mevkide türkiyenin 1 numaralı adamı. daha iyisini yetiştir, ya da türk oynat. gidip brezilyadan çakma santos almayı biliyorsunuz. ayrıca gökhan gönül sülalecek galatasaraylıdır. Bursa'dan biliyorum.

Lucas neill : sen yoboyu aldın ya, ha işte o yobo varken evertonda, premier ligden bahsediyorum. yobo yetersiz geldi evertona ve neill'i transfer ettiler. hadi koş git bi çay koy ben anlatmaya devam ediyorum çünkü

servet çetin: en kötü performansı sarı-laci formaylaydı, sonra şu an avrupanın en iyi 20 bekinden biri. ben ona söylediğin lafları kuyruk acısı olarak nitelendiriyorum. Marsilya 8 milyon euro vermişti hatırlarsan.

insua: liverpool'dan ettiğimiz sol bek transferi. evet gidip milyon dolarlar verip brezilyadan almalıydık. galatasarayın sol beki hakan balta ve çağlar birincidir. insua istepnedir. ama performansı artasa insua 2 sini de geçecek kapasiteye sahip. atıp tutmadan önce adamın maçlarını izle, katı defansını bi gör, hücuma katkısı caner ve santostan daha fazla. golleride.

harry kewell : efsane . 50 dakika oynuyor diyorsun ya, önce sen alex'ine bak derler adama. ve o 50 dakikada kimi futbolcunun 500 dakika da yaptığından fazlasını yapıyor emin ol. ve 5 dakika dahi oynamasa da takımda kalması gereken etiket futbolcu . emre çolak, berkin arslan, arda turan, ondan çok şey öğrenecek. ingilizce çalışsalar yeter. adamlık öğrenseler kafi.

mustafa sarp: en az 5 gol atar her sene. en iyi yerli top kesicilerden. tam bir asker. galatasaray onun hayaliydi. diyarbakırdan fakir bir aileden çıktı hırsıyla buralara kadar geldi. selçuk mu alınacak milli takıma mustafa sarp mı o zaman görürüz.

lorik cana dediğin adam yıllarca marsilyada kaptanlık yaptı. zaten biz de onu top kessin diye aldık. bizde oyun kurucu adam sadece alex gibi tek kişi değil, arda var, kewell var, elano var, misimovic var, geride bok atılan neill var, var oğlu var.

arda turan gelmiş geçmiş en büyük türk futbolcu . geçen 3 yılda yaptığı asistlere atıığı gollere bir bak, ,istikrarsızlıkla olacak iş değil o istatistikler.

misimovic. daha oynamamış adama bile yorum yaptın . o da güzel

baros: e yuh. yaşlı dedin ya helal olsun. Baros, niangtan genç. ve daha golcü. yıl sonunda görüşürüz.

kısacası, galatasaraya bok atmaya bayılıyanlar, önce kendilerine baksınlar. ayırca 2011 o 1011 değil.
--spoiler--
manisaspor'un yedek kalecisiydi, galatasaray'ın vizyonu işte galatasaray'da ilk 11'de.
--spoiler--
volkanın 2. ligden alındığını unutmuş insan söylemi. vay arkadaş vay.
okurken vay owencan yine döktürmüş dedim. ancak maalesef antucugiller tayfası çıktı.

tanım: nasıl olduğunu yıl içinde göreceğimiz kadro. zira 9 tane yeni oyuncu alındı. konuşmak için biraz erken.

bu arada selçuk yula'yı sözlüğe çağırsak böyle bir yazı yazamazdı. o açıdan tebrik ederim.
entry nick uyumu olmuştur.

(bkz: deli geliyor deli)
Kadro kalitesi şu an itibari ile Türkiye'nin en iyisidir.
(bkz: Galatasaray üzerinden prim yapmaya çalışan ezik yazar)
6 yabancı sınırlaması sonucu bu senede ön liberoda; ayhan ,mustafa sarp ikilisinden birinin eline bakacağımız kadro olmuştur
geçen senelerde olduğu gibi; hücum hattı agresif ve iyi, savunma yönü ise ağır ve uyumsuz. Tabii ki bir takımı iyi savunma şampiyon yapar, iyi hücum gücü ise göze zevk verir.
birbiriyle alakası olmayan kadrodur. yagından mal kaçırsan daha iyi toplardın bence. rahmetli özhan canaydın zamanında kadro kötüydü ruh vardı. şimdi ruhumuzuda götürdüler. bireysel kişinin bireysel takımı. *
4-3-3 e uygun olmayan kadrodur.. Sezon sonunda bi çok oyuncuyla yolların ayrılması muhtemeldir yine..
kadıköy'de fenerbahçe'ye çakacak olan kadrodur. biz yine geceden bilet kuyruğunda, sabahtan stad yolundayız. bekle ulan kadıköy bu sene de geliyorum!
tek kelimeyle açıklayacak olursak: samimiyetsiz.
gayet iyi bir kadrodur. sadece istikrar ve özgüvene ihtiyacı var.

bu arada yapılan yorumlar gerçekten çok objektif. En az ben de bu yapılan yorumlar kadar objektif yorumlar yaptım fenerbahçe hakkında. buyrun;

volkan demirel: götü çok büyük. (kartalspor'un yedek kalecisiydi.)
santos: göbekli. (ibrahim üzülmez 3.)
emre: çirkef. (mal geldi, mal gidecek.)
bilica: kazıcı. (şerefsizin önde gideni.)
lugano: gözleri çok iri.
mehmet topuz: saçı uzun.
selçuk: top sakallı. (top sakal ritmini bozuyor.)
alex: bu kel aq.
gökhan: kısa boylu.
niang: çok yaşlı.
semih: elini ağzına götürüyor. * * *
sol bek hariç her mevkiisi fenerbahçe'den ; her mevkiisi beşiktaş'tan zayıf olan bir kadrodur. üstelik trabzon ve bursa'nın da bu sezon çok sağlam kadrolar kurdukları ortada. galatasaray'ın bu sezon başarılı olabilmesi için kadro kalitesinden çok hırslarına güvenmeleri gerekecek.
---alıntı--
harry kewell ==> max 50.dakika oynayabilen eski hızı ve yeteneği kalmamış topçu.
--alıntı--
işte bu çok komik olmuş.