1. 1.
  son günlerde, tanıdık tanımadık bütün işsiz ve işleriyle kavgalı kişilerin diline dolanmış bir nevi kurtuluş yolu. uzman yardımcısı (mühendis), uzman yardımcısı, servis görevlisi, banko görevlisi olmak üzere dört bölüme toplam 2500 kişi alacak olan halk bankasının, işsizliğe biraz olsun dizginlemek adına yaptığına inandığım olay(yersen). 2009 temmuz ayında yaklaşık 4500 kişi aldılar şimdi de 2500 kişi daha alarak kadrolarını iyice şişirecekler sanırım.

  en ilginç olanı mühendisi alımı olmasıdır. ne kadar tanıdığım mühendislik mezunu arkadaş varsa (dikkatinizi celbederim mühendis demiyorum), hayatında görmediği ekonomi, hukuk, muhasebe sorularıyla cebelleşip, bir bankada mühendis ne iş yapar sorularıyla, sağdan soldan, sınav sonrası kesin olarak oynanacak oyunlara ayak uydurmak için torpil denen mahlukatı aramaktadır.

  atalarımız boşuna dememiş;

  (bkz: bir işte mülakat varsa o işte rulokat vardır) dememiş dedim zaten.

  neyse siktir olup gideyim, bu gibi olaylar meme uçlarımı sertleştiriyor.

  -la fobi, sen yazılıyı geç ben gerisi hallederim... diyeniniz varsa daşşanı yerim onun, mesaj atsın... daşşanı yemesem de ellerim lan, valla bak!..

  edit: ulan arkadaşlar, alımları ben yapmayacağım, bana cv gibi bu olur mu, şöyle mi yapsam, beni beğenmiyor musun, tarzı mesajlar atmayın.

  alın la burdan bakın: http://www.halkbank.com.t...er/2009_eleman_alimi1.pdf

  edit devam: ulan pezevenk seni işe almayan ben değilim, eksileyip bunuda mesajla dile getireceğine; tırmala beni kaşı beni...
  18 -6 ... fobia
 2. 2.
  banka bünyesinde çalışacak yeni personelleri çok önceden belli olan sınav. **
  2 ... hayatin anlamini arayan adam
 3. 3.
  50 tl yi yatırdığınızda girebileceğiniz sınav.

  sınav yapar para alır, sözde haklı bir gerekçeyle işten çıkarır tazminat ister. halk bank yolunu bulmuş arkadaş..
  3 ... carriye roxalina
 4. 4.
  türkiye cumhuriyeti'nin içler acısı durumuna ayna tutan son örneklerden biridir. şöyle ki ; seramik mühendisinden uzman yaratacaklar. Ayrıca paket programlarında şu da var : 4 sınava birden başvuru yapabiliyorsunuz, lise mezununa yönelik bir sınava da girebiliyorsunuz. ''sanırım olur abi o da olur benden, ondan da olurum abi ben farketmez, yeterki al beni koynuna*'' dedirten durumu yaratan halkın bankası. 3 sınava girsen 150 bayılacaksın, çok para vallahi, paket program yapsınlar 2 sınava girene 1 sınav bedava kampanyası olsun, 3 sınav 100 lira olsun, hsbc göt olsun.
  gelll vatandaşş gell, çaya çorbaya doldur torbaya 10 limon 1 milyon.
  (bkz: pazarlama teknikleri)
  2 ... capslock arap asi tusu basa
 5. 5.
  son günlerin en popüler olayı. kime sorsam halk bankası sınavına gireceğinden bahsediyor. dayanamayıp gittim bi 50 de ben bayıldım be hacı.. maksat halk bankası zenginleşsin, arkamda dayım olmasın mal gibi ortada kalayım istiyorum, he kazayla alınırda işten atılırsam 10000ytl tazminat ödetsinler bana.. *
  2 ... cansuyum
 6. 6.
  postanede yüzlerce kişinin iadeli taahhüt nasıl oliyi sorularıyla ortalıkta gezinmesine sebep olan durum.
  3 ... tolgalama
 7. 7.
  bankanın 5.000.000 tl'yi cukka yapmasını sağlamıştır ayrıca. şuan başvuranların sayısı 100.000 i geçmiş durumdadır; dikkat kpss'ye girenlerin 1/4 i.
  1 ... tolgalama
 8. 8.
  fem dersanelerine sınavda sorulacak soruların gittiğini düşündüğüm personel alımıdır. daha öncede aynı dersanelere polis sınavında çıkmış olan sorular gitmişti.
  1 -1 ... patlak fermuar
 9. 9.
  akp nin el altından hazırlayacağı liste ile şekillenir en kısa zamanda. öyle heveslenmeyin akp li değilseniz başka kapıya lütfen...
  2 -1 ... mendoza
 10. 10.
  - müşteri geldi ne yapacaksın?

  + yardımcı olucam

  - hayır lan bekleticen

  + neden

  - burda soruları ben sorarım tamam mı?

  + tamam kızma ya

  - yardımcı olacakmış, eski köye yeni adet mi getiriyon yahu.
  5 ... pulp fiction