1. 1.
  3-16 eylül tarihleri arasında ispanya'da düzenlenecek 35. avrupa basketbol şampiyonası. 19 ekimde yapılan kura çekimine göre gruplar şu şekilde oluştu:
  A grubu: yunanistan,rusya,sırbistan, eleme grubu birincisi (bkz: oha)
  B grubu: ispanya,hırvatistan,letonya,portekiz
  C grubu: almanya,litvanya,türkiye,çek cumhuriyeti
  D grubu: fransa,italya,slovenya,polonya

  Şampiyonanın yeni statüsüne göre gruplarda ilk üç sırayı alan takımlar ikinci tura yükselirken, puanlarını taşıyarak ikinci turda 6'lı iki grupta mücadele edecek. Bu turda ilk dört sırayı elde eden takımlar ise çeyrek finalde çapraz eşleşme usulü ile karşı karşı karşıya gelecek. *
  dirk nowitzki'nin 2007 yazında büyük bir ihtimalle milli takıma gelmeyeceği de konuşulanlar arasında. benim tahminim litvanyanın ardından 2. olup diğer grupta da italya ve litvanya ile birincilik için mücadele edeceğimiz yönünde.
  4 ... stockton to malone
 2. 2.
  Türkiye bu organizasyona daha oturmuş bir takımla gideceği kesindir. Bu arada yenilen pehlivan güreşe doymaz hesabı litvanya yine bizim grubumuzdadır.*
  -1 ... suran
 3. 3.
  türkiyenin bu turnuvada çok ii işler yapması olası bişe çünkü şuanki takımımız çok üst düzeylerde ve çok yetenkli basketbolcular var
  ... jakob
 4. 4.
  dunya şampiyonasındaki başarının arından çok büyük hedeflerle gidecegimiz, nba yıldızlarıyla süslenmiş kadromuzla büyük bir başarı beklediğimiz şampiyona. resmi internet sitesinde türkiye nin star player ı olarak ersan ilyasova nın gösterilmesi de ilginç bir detaydır.
  ... obscure
 5. 5.
  türk halkını coşturan son litvanya maçına benzer maçları sabırsızlıkla beklediğimiz şampiyona.
  ... metamorfoz
 6. 6.
  gerçek basketbolun, takım oyununun nasıl oynandığını dünyaya gösterecek turnuvadır. keşke bir olasılığı olsaydı da arjantin'ide görebilseydik ozaman gereken bu organizasyonda olmayı haketmiş tüm ülkeler turnuvada olurdu.

  yunanistan, sırbıstan , ispanya ve türkiye ilk 4'ü paylaşacaktır. oyun kurucularımız bekleneni verebilirse bir final görmemiz muhtemeldir.
  2 ... ayvirsin
 7. 7.
  ispanya ile final oynar yeneriz. (bkz: yok artık le bron)
  ... dragonhead
 8. 8.
  eğer geçen yıl japonyadaki gibi istikrarlı ve azimle, hırsla oynarsak ve buna bir de memo ve hido nun performansları eklenirse şahane işler çıkarırız ortaya. yok dün akşamki hırvatistan maçındaki gibi oynarsak da maalesef üst gruba çıksak da orada pek varlık gösteremeyebiliriz keza sırbistan, yunanistan, italya, rusya ve ev sahibi dünya kupası şampiyonu ispanyayı yenmek biraz döt isteyecektir.

  ama her haliyle yine müthiş bir şampiyona olacağı ve televizyon karşısında yanımda o an kim varsa ona sarılıp gözler faltaşı gibi açılmış bir halde en az murat kosova kadar heyecan içinde dualarımla izleyeceğim kesindir.
  ... leblebi tozunun hastasiydim
 9. 9.
  serkan erdoğan ın dizindeki sakatlık nedeniyle maalesef katılamayacağı şampiyona...
  2 ... gonul diyorum akil diyorlar
 10. 10.
  ntv den yayınlanacak turnuvadır. ilk maçımız 3 eylül 21.30 da litvanya ile.
  ... tekyoldevrim