1. 1.
    sayın Albayrak 2002 de memur maaşının 400 türk lirası olduğunu şimdi ise 3800 türk lirası olduğunu söyledi.

O zaman memurlar nasıl geçiniyorlardı.Akıl tutulması yaşadım.15 20 yıllık memur öğretmen büyükler biri bana bunu açıklarsa sevinirim.

http://www.borsagundem.co...-haberleri/20181210134223
    2 ... salon beyefendisi
  2. 2.
    Lan asdfgbfbdbv

memur maaşını artırmakla övünen ülke biraz sonra batacak olan ülkedir.

Ulan sizin olmayan aklınızı silkeyim beni sdfgrfd
    10 -4 ... 0o0o0
  3. 3.
    O zaman neden ben 3106 lira alıyorum? Sayın Bakan 700 liramı versin o halde.
    4 -2 ... benimhalaumudumvar
  4. 4.
    buna sevinmemiz mi gerekiyor amk?

millet sanayiye, bilime, teknolojiye ayırdığımız bütçe şu kadar arttı, şunları şunları ürettik diye hava yapar, bizimkiler de akşama kadar bilgisayarda mayın tarlası oynayan memurun maaşını arttırdık diye mutlu olmamızı bekliyor.

insanda vizyon olmadıktan sonra hiçbir bok olmuyor işte.

araplar 1, siyasal islamcılar 2

dünyanın bütün imkanlarını önlerine sersen de bir cacık olmuyor.
    5 -3 ... lucius vorenuss
  5. 5.
    2002 yılında memur olam kişi dediğine göre 12.5 adet çeyrek altın alıyordu şu an 11 adet alıyor.
    6 -2 ... beyaz baretli mehmet aga
  6. 6.
    (bkz: berat 14 yaşında arkadaşları ona einstein diyor)
    6 ... mel mel bakan gibson
  7. 7.
    Sadede aylık enflasyon yüzde 10 çıkan ülkede söylenmiş komedi filmlerinden daha komik söz. Resmen az çıkarmak için yırtınıp çıkardıkları enflasyon yüzde 25 gibi bir şey bu sene ama birçok ürün yaklaşık yüzde 50 pahalandı bazıları ise yüzde 100

Yani o 2002 de 400 müş ya! Sadece 2 sene de yüzde 50 kayıp (aslında daha fazla da iyi haliyle ) olan ülkede 400 den 3600 e maşallah mükemmel yükseliş. Enflasyon oranına göre o 400 şimdi 8 bin olmalıydı ama işte yedirirsin bunu millete ne bilsin insanlar rakam ve oran farkını

Daha önce de büyüme kurnazlığını paylaşmıştım. 10 a 1 eklersen yüzde 10 100 e 1 eklersen yüzde 1 olur. Bunlar bu rakamlardan Şam şeytanlığı yapıp Türkiye'yi en çok büyüyen ülke gösteriyorlar. Onu da yediriyorlar.

Afiyet olsun Türkiye'ye yiyelim içelim sonunda da aç kalalım. Mis gibi.
    5 -3 ... keyf kahyasi
  8. 8.
    2002 de 400 lirayla 266 dolar alınabiliyordu.
    şimdi memur maaşıyla 716 dolar alınabiliyo.

bu karşılaştırmayı benzine et fiyatına ekmek vs istediginiz bi ürünle karşılaştırırsanız 2002 de satın alma gücünün bombok oldugunu görüceksiniz.
    1 -3 ... o rus bu rus
  9. 9.
    Tam 9 kat artmış.
    O zamanlar marketler bu güne göre daha ucuzdu tabi, mesela 9 kat tat’ın fiyatı 10 kat daha ucuzdu.
    2 -1 ... sozleriyle alkis alan yazar
  10. 10.
    Lan resmen dalga geçiyorlar ya... vallahi üzülüyorum bu insanlara.
    1 -1 ... flat head