bugün

Şu anda 6+1'li masayla zafer-memleket arasındaki kavganın esas nedeni olan kilit sorudur. 6+1'li masa 2002-2012 arasındaki Türkiye'yi beğeniyor o döneme geri dönmek istiyor. Zafer ya da memleket'i destekleyenler ise 2002 öncesi Türkiye'ye dönmek istiyor.
ikiside olmamalı yeni Bi hikaye yazılmalı.
Aslında keskin bir ayrım yapılamaz. Bu arada bu yazacağım entry asla siyasi içerikli değildir.

91 doğumlu bir insan olarak ilk çocukluğum olduğu için 90'ları çok severim. Fakat nedense ailem orta halli ve istediğimi alabilen bir aile olduğu halde bana çok kasvetli ve imkanları kısıtlı bir dönemmiş gibi gelir. (1999 yılında evde bilgisayarım vardı.) Bunda moda olan kıyafetlerin etkisi de olabilir. Oduncu gömleği, ayaktan geçmeli tayt, mideye kadar çekilmiş bol kot pantolon gibi biçimsiz şeyler giyiliyordu.

Televizyonda söz fato'da, sıcağı sıcağına, Sadettin Teksoy'un programı, A takımı falan izlemiş bir nesil olduğumuz için cinayet, tecavüz, ilginç tarikatlar konulu haberleri sansürsüz izledik. O zamanlar RTÜK her şeye çok karışmıyordu ama bazı şeylere karışması gerekiyordu. Resmen vahşet pornosu izledik. Yani bence 2002-2012 arası dönem her açıdan hem kontrolün hem de rahatlığın olduğu bir dönemdi. 2012 yılından sonra her şey boka sardı o ayrı mesele.
Atatürk dönemi Türkiye.
türkiye atatürk dönemi dışında hiçbir zaman iyi olmamıştır. 90'lar türkçe pop nedeniyle 90'lar diyorum. evet.