bugün

ulan 2001 öncesinde biz yine iyiydik be usta!
bakma sıralarda bekliyorduk, numara almak için koşturuyorduk...
ama her şey bedavaydı.
1. muayane tamamen ücretsizdi.
2. ilaçları sigortanın en alt katında alıyordun, devletimiz onu da sağlıyordu ücretsiz.
3. gss diye bir geri zekalı sistem yoktu!sağlık karnenle işi görüyordun.
4. işler daha ne ve basitti.
eğer o sisteme şimdi de devam edilseydi halk acayip rahat ederdi.
kuyruk olmazdı:
çünkü başta kim olursa olsun internet veya tel'den randevu sistemi oluşturmayı akıl ederdi.
ve ücretsiz hizmet görürdük.
hakikaten defolup gitsin akp de kurtulalım.
(bkz: türkiyenin gerilediğini gösteren sistemdir)
el altından daha fazla para ödediğimiz sistemdir.
ulan 90'larda internet mi vardı amk,
telefon bankacılığı bile yoktu.
zamanla teknolojiyle düzeltilirdi hepsi.
bu ne ya eczaneye gidiyorsun 10 lira cepten 10 lira maaştan.
her şeye ekstadan para para para.
ulan verdiğin hizmet de gss, kimi kandırıyorsun, atyar?
90lı yıllar ve 2000'lerin başları çok matah yıllar değildi eyvallah ama şu an da çok matah bir hayat sürmüyoruz.

gss primlerini çatır çatır ödesek dahi her randevumuz için 7.5 TL para alıyorlar.

neyse konu bu da değil gerçi.

gss adı altında toplanan haraç dışında şu anki sistemden rahatsız değilim ama bir sistemin veya hükumetin "iyi" olduğunu 20 yıl öncesini referans göstererek ispat edemezsiniz.

şu aptallıktan bir sıyrılın artık.

ben çözemedim moruk acaba 90lı yılların basiretsiz liderleri de "70'lerde tüp kuyruklarına giriyordunuz, bakın şimdi her isteyen kuyruğa girmeden tüp, margarin, şeker vs. alabiliyor" diyor muydu?

lan sürekli çalışan, tırmalayan bir ülke bu. elbette bugünü her daim dününden daha iyi olacak.

bu kadar aptallaşmayın lütfen.

ha dersin ki o yıllarda gsmh konusunda dünyada şuradaydık bak bugün bu kadar sıra yukarı çıkmışız, o zaman eyvallah derim.

ya da dersin ki o yıllarda dış ticaret hacmi konusunda dünyada şuradaydık bugün bu kadar yukarı çıkmışız, alnından öperim.

ama bana dünyadaki teknolojik gelişmeleri akp icraatı diye itelemeye kalkma, ayıptır.

senden başka kimse yemiyor bu illüzyonları, anla artık.
bir beyinsiz yazar söylemine cevaptır o(nlar) kendilerini gayet iyi bilirler:
öğrenci yeni mezun ve işsiz'Den kesilen gss primi başlıbaşına saçmalık.
1. kişisel gelir testi ise, niye haneme bakıyorsun a ibine?
2. yıl olmuş 2015 benim öğreni olduğum sisteminden gözükmüyor mu, a totoş?
3. 1 doktora gidiyorsun 50-60 lira ilacıydı sigorta kesintisiydi gidiyor, 4 kişilik aileden ayda 200-240 lira yapar a amık?
4. anayasa'da sosyal devleti suriyelilere bedava sağlık hizmeti sağlayıp, vatandaşına binlerce lira kitleyen midir, a nonoş?
5. sen hiç japonya'nın, tayvan'ın, ingilitere'nin sağlık sistemini araştırıp etüd ettin mi a elmaveren?
6. yıl olmuş 2015 internet bollaşmayaydı, telekomunikasyon sistemleri bu kadar gelişmeseydi, randevuları nereden alacaktın a tottoroş?

teknolojinin nimetleri ile akp'nin dandik reformlarını sakın ola karıştırmayın!
bir de eğer hala daha akp süper sağlık sistemi yaptı diye gezip üniversite mezunuyum demeyin,
ak partinin ne kadar yanlış reform yaptıklarını eğitim alanında da kanıtlamış olursunuz.

anladın mı şimdi hıyarettin bey kardeşim?
gülmekten geberdim ya,

Bağışıklık kazandıktan sonra ilacı alıyordun zaten.

GSS yoktu tabi şu köşecikte ölmene müsade ediyorlardı. Birde mezar ücretini bile kitliyorlardı geride kalanlara. Senet ile salınan hastalar. Rehin alınan bebekler. Hayırdır sen ne diyorsun ?

Teknolojik gelişmeleri de biliyoruz. Dialup ile anamız ağlıyordu. Yanlışlıkla açık kalan dial up ay sonunda bir araba parası kitliyordu sana... DSL avrupada yaygınlaştı biz hala ekolaya talimdik. Liseliler bilmez...

Bakır hatların ne zaman döşendiğine gelelimmi ? 70in sonlarındaki hatlarla idare ediyorduk. Teknolojik gelişmeler bedava gelmiyor.
Eşşek gibi yatırım yapıldı, Yap işlet devretle o 40 senelik bakır kabloların yerine yenileri geldi. Satıldı diye çığırtkanlık yaptığınız türk telekom devlete zarar ettiren bir kurumdan bu günlere geldi.

Gidin 20 sene öncenize bakın okuma yazma bilen cahil olmak zorunda değilsiniz.

Ne çabuk unuttunuz aciz devlet politikalarını, sorayım ozaman çok bilgili eleştirmen arkadaşlar: Deprem paraları nereye gitti ? Devlet kaç gün sonra bizim ölenlerimizi çıkardı? Cevap : 1.5 ay sonra geldi 2 tane kepçe, birkaç tane battaniye verdi üzerimize s.ktr olup gittiler...

Angut angut konuşup insanların asabını bozmayın. Aynı gemideyiz. Tercihinle insanların midesini bulandıracağına git edebinle sandıkta cevap ver. Kimseye vay efendim niye ona oy verdin diyen yok.. Yeter ki kendi fikirlerin olsun beyan et. Bana ordan burdan kopyaladığın yalan yanlış bilgilerle gelme...
1 kasımda bir koalisyon daha çıkarsa cahiller o zaman laftan anlar.
teknolojinin türkiye'ye gelmesi türkiye'nin plansızca yaptığı özelliştirme politikasının sonucudur.
yoksa bir apple çıkardık, facebook kurduk da oradan mı para geldi a ibine?
arkadaşlar bundan sonra ben de cevap bitti.
lütfen türkiye'deki 7 büyük üniversitede işletme-ekonomi okumuş bireylerle tartışalım.
zerre bilgi içermeyen, hangi politikayı övüp hangi politikayı yerdiği bilinmeyen boş entry'lere karnımız tok.

haydi hayırlı traşlar.
ingilitere japonya diyince hemen paramız yok ayağı çekiyor * .
jargon yapıcak ya paramız yok diyor ibine * .
say lan ingilitere japonya ve tayvan sağlık sisteminin avantajlarını dezavantajlarını.
ııhhhh abi sıçamıyorum bu sefer ki çok büyük * .
yüksek ücret değil, kime göre?
aylık geliri 1.000 lira vatandaşa en az 3 çocuk derken iyiydi a totoş * .
konuştukça rezil olmanın örneğini gösteriyor cahil vatandaş.
üniversiteden olacak ki arkadaşın götü fazla açıkta kalmış kendini buğday ambarında zannediyor.
(bkz: baban keşke dışarı boşalsaydı raduyev)
ben 3 gün kuyruk beklemeye razıyım, yeterki şu ssg borcu bilmem ne diye şeyleri gelip götüme sokmasınlar. interneti kendileri icat etmiş sanki de internetten randevu sistemini övüyorlar amk. ulan o sistem kim hükümette olsaydı gelecekti zaten.

pendik devlet hastanesi aciline tırnağımı göstermeye gittim geçenlerde. tırnak bildiğiniz etten komple ayrılmış, günlerdir ayakkabı giyemiyorum. sıra almak için kimliği verdim aldığım cevaba bak; "borcun görünüyor, al şu kağıdı tedavini ol ama tekrar gelip buraya borcunu sildirdiğine dair belge göstermen lazım. yoksa takip başlatılır."

takip mi? ne takibi ulan. suriyelilere bedava bakıyorsunuz. onlara yok takip. dedim yok ben vazgeçtim siz iptal edin.

döndüm eve kendim çektim tırnağımı. evet bildiğiniz tırnak çektim amk. doktorun 3-5 tane uyuşturucu iğne vurmadan çekmediği tırnağı tuttum çektim.