bugün

of çok kötü bir ülkenin ekonomisini batırabilecek olaydır.
akabinde çocuğunuzu kesmekle sonuçlanacak olaydır.

dikkat edin şu paralara.
NERE DE kaybedildiğinin en azından fukara sözlük yazarlarına bildirilmesi gereken acı durumdur.

bi de hele kardaş belki buluruz lan.
Çok can yakar arkadaş Allah düşmanımın başına vermesin.
bulamamışsa çalışıp tekrar biriktirmesinden başka çare yoktur.
geçen sene başıma gelen olaydır. babamın bana verdiği dershane taksitini kaybettim veya düşürdüm bilemiyorum. üstelik bu olay ayakkabılarımın bağcıklarını bağlayıp apartmandan aşağı inip karşıdan karşıya da geçip servis bekleyeceğim noktaya ulaşıncaya kadar oldu. böyle uzun bir mesafeymiş gibi gözükse de 3 dk içinde kaybettiğim bir para. üstelik izlediğim yolu 10 defa aradığım halde bulamamıştım o parayı. içime oturdu tabi. sonra babama söylemeden o parayı toparlayana kadar göbeğim çatlamıştı.ah be 200 lira az da değil hani.
asgari ücretin yaklaşık 3de birini kaybetmektir. yani 10 günlük ihtiyaçlar çöp.
bar çıkışı böyle bir olay gelmişti başıma. bodrum da yaşıyorum ben en gözde yerlerinden birisi gümbettir. en ünlü barına gittik, kafalar güzel saat 3-4 eve gitmek istemedik yakın bi pansiyonda kalıcaz orda. neyse bardan çıktık bekliyoruz artık bazı arkadaşlar içerde. bekledik 5 dakika falan yabancı bi bayan geldi cüzdanımı verdi. bende aldım içindekileri kontrol edeyim dedim sadece kimliğim vardı. 170 tl + 50 euro çalınmıştı. neyse yunus polisler falan vardı o gece oradan sorumlu onlara bildirdik. ama beklendiği gibi birşey çıkmadı. o gecenin iptal olmasına ve bi şekilde kaldığımız pansiyondan eve dönmenin çile olmasına neden oldu. allah yaşatmasın bi daha
"ya benim 200 tl'yi bi çaldırsanıza bi türlü bulamıyorum" gibi diyaloglara sebebiyet verebilir.
hay anasının amına çakıyım arkadaş, bide özellikle açılmış başlık bile var, aramaya inanmasan bile sik gibi duruyor karşında... uzun zaman olmuş para kaybetmeyeli de evlat acısı gibi koydu lan, hakketten de durduk yere sanki biri beni sikiyormuşcasına acı çekiyorum. insanlar sikilince acı çekmez zevk alır derler. ben neden acı çekiyorum ulan o zaman? benzetmeyi biraz yanlış yaptım heralde. sikli kavaklı falan..
sözün özü; 200 tl kaybettim lan dün, 200 tl, oha amk, idda oynamadım, internette poker sitelerine vermedim, alkol almadım, fakir fukaraya vermedim, ev alışverişi yapmadım, birine hediye almadım..
bildiğin kaybettim arkadaş. bildiğin kaybettimm.

hay amk, hele bi kırkı çıksın, mevlut okutucam ulan, o kadar derinden etkilendim ki, anlatsam mal olursunuz.

biriniz "cana gelmesin mala gelsin" falan deyin lan, ne hayvan adamlarmışsınnız.
alternatif çözümler

(bkz: soğuk su)

(bkz: limonlu soda)

başka yapacak bişey yok
(bkz: evlat acısı gibi koymak)
görsel
duvara kafa atarak çare aranabilir.
200 euro kaybetmekten çok iyi olan durumdur. aklıma geldi çok üzüldüm lan yine.
Eger kaybedilen 200 tl cüzdanın icerisindeyse giden kimliklerin, kartlarin yanında acısı hissedilmeyecek paradir hele ki bir de farklı bir sehirdeyseniz göt gibi bırakır ortada. keske gerisi dursaydi da 500 kaybedeydm dersiniz
birilerine kazandırır. bulan kişinin çatır çatır yiyeceği 200 tl dir.
liselilerin servis parasını verecekleri gün yaşayabilecekleri sorundur. yoksa kim 200 lira taşır lan yanında.
Öğrenciysen evlat acısı gibidir. Üzerinde az evvel zihinde planların yapıldığı kağıt parçasıdır ne yazıktır ki artık yok sağlık olsun dediğin andır.
Bir öğrenci için az yemek yemeye, az sigara içmeye, arkadaşa borçlanmaya, az sinemaya gitmeye delalet eden kayıptır.
Evlat acısı gibidir.
güncel Önemli Başlıklar