1. 1.
  Atama bekleyen işsiz 200 binden fazla öğretmen adayının Milli Eğitim Bakanlığı önünde miting yapmaya hazırlanıyor olması durumudur. Mitingin asıl amacının "sorunlara çözüm üretemeyen YÖK, hükümet, Personel Dairesi ve Milli Eğitim Bakanlığı ile öğretmen adaylarının sesine kulak vermeyen siyasi partileri protesto etmek olduğu açıklanmıştır.
  2 ... i belong to che
 2. 2.
  mitinge katılmayıp iki tane fazladan kpss sorusu çözerim mantığıyla hareket eden adaylar olacaktır.
  1 -1 ... gulhan seven adam
 3. 3.
  bir şeyleri değiştirmesi beklenen ve umulan miting olacaktır.
  1 ... vivendi
 4. 4.
  Konuyla ilgili yapılan açıklamanın devamı:

  Her yıl 50 bin işsiz öğretmen yetiştiriyoruz

  "AKP iktidarının birinci yılında 40-50 bin civarı olan işsiz öğretmen sayısı mevcut 6 yıllık iktidarları döneminde 200 binleri aşmıştır. Her yıl bu sayı kat kat artmaktadır. Her yıl yaklaşık 50 bin işsiz öğretmen yetiştirmekteyiz. Problemlere çözüm üretemeyen mevcut iktidar, öğretmen yetiştirme sistemini tekrar gözden geçirmezse 10-15 yıl sonra 1 milyon işsiz öğretmenimiz olacak. Bu belki size şaka gibi geliyor ancak hesap yaptığınız zaman bu vahim tablo ortaya çıkacaktır."

  Miting organizasyonuyla ilgili kararların Kamudan Haber adlı sitenin forum sayfasında öğretmen adaylarının katılımıyla alınacağı belirtilirken, mitinge işsiz öğretmenlerin yanısıra sözleşmeli, ücretli, vekil vb. adlar altında görev yapan öğretmenler ile üniversitede öğrenim gören öğrencilerin de katılması çağrısı yapıldı.
  1 ... i belong to che
 5. 5.
  Miting tarihi;

  Tarih: 6 Şubat 2009
  Saat:15:00
  Yer: Ankara (Milli Eğitim Bakanlığı önünde)

  Dev Miting kampanyamızın organizasyonunu, Bağımsız Eğitimciler Sendikası Başkanı Sayın Gürkan AVCI yapacaktır. 200 bin öğretmen adayı adına MEB önünde,Mitinge katılan kişiler ile bir basın açıklaması yapacaktır.Bu mitinge olabildiğince fazla katılım bekliyoruz.Ailelerinizle mitinge katılım daha büyük ses getirecektir.

  Kamudan Haber sitesi olarak biz sözümüzde durduk,BES katkılarıyla bu miting yapılacak.SÖZ sizlerde artık Kamudan Haber sitesi bu mitingde sözcü rolünü üstlenerek 200 bin öğretmen adayının sesi olmuştur..Organizasyon BES Genel Başkanı Gürcan AVCI tarafından yapılacaktır.Bu mitinge katılım öğretmen adaylarının atanma isteği ile ilgili olarak ta bir sınav niteliğindedir.Bakalım atanmak için ne kadar heveslisiniz.

  Unutmayalım ki Hak verilmez ALINIR. Hakkını almak isteyen herkesi 6 Şubat 2009 Cuma günü saat 15:00 da Ankara'ya MEB önüne bekliyoruz.

  Başbakanımız Recep Tayip ERDOĞAN'IN, seçim öncesi meydanlarda öğretmen adaylarına verdiği sözlerden bir demet.

  Sayın Başbakanımız her fırsatta konuşmalarına, Mehmet Akif ERSOY'UN "özü sözü bir ol" mısraları ile başlıyor. Sayın Başbakanımızı Seçim meydanlarında verdiği sözün arkasında durmaya davet ediyoruz.

  1) Tarih 2002 Mayıs yer izmit merkez mitingi Tayyip Bey kürsüde üniversitenin karşısındaki alanda konuşma yapıyor,o zamanki koalisyona sesleniyor:

  "- Şu sisteme bakın hele ülkede 72 bin öğretmen açığı var sen sınavla öğretmen seçiyorsun(KPSS) hangi akla hizmet ediyorsunuz? Bırak da öğretmenlerimiz okul seçsin göreve başlasın önüne niye engel koyuyorsun diyor ama inşallah biz hükümetimizi kurduğumuzda bütün öğretmenlerimizi göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz....
  2 ... i belong to che