bugün

üzücü haberdir. malesef dış siyaset başarısızlığının sonuşlarını askerler çekiyor. o esad ile masaya oturulacak arkadaş.

http://www.sondakika.com/...askerimiz-sehit-12938423/
hava desteği şart.
hava desteği olmadan harekat yapıyoruz. körü körüne askerlerimizi ateşin ortasına atıyoruz.

bizim askerlerimizde hava desteği yok, ama karşı taraf istediği gibi hava saldırısı yapabiliyor.

rusya musya dinlemeyip türk hava kuvvetleri bir an önce olaya müdahil olmalı ve bu harekatın seyri değiştirilmelidir.

türk hava kuvvetleri suriye'deki rus hava unsurları ve suriye rejiminin hava unsurlarının toplamından kat be kat daha güçlüdür.

bir operasyon yapıyorsan bu operasyonu her yönüyle yapacak ve çabuk neticeye gideceksin. adamların savaş uçaklarının fink attığı yere sen milyon tane asker göndersen ne fayda?

başımız sağolsun...bu şehitleri vermememiz lazım, ama türk devleti şu an acziyet içinde malesef.
Ülkeyi yönetenlerin de farkında olduğu acı bir şeyi söyleyeyim, rusya türkiye'yi suriye'de sadece sıkıştırıp süpürmekle kalmıyor türk devletine olan inancın da yerlebir olmasına sebep oluyor. Bu çok acı bir tablo.

Rejim unsurları halep'e girdiğinde zaten bu savaş psikolojik olarak kaybedilmişti. Daha geriye gidin, türkiye, türkmenleri bombalayan rus uçağını düşürdüğünde kuyruğu dik tutmaya çalışırken rusya karşısında ezilip taviz üstüne taviz vererek geri adım attığında savaşın kaybedildiği sahadaki unsurlar tarafından zaten kabullenişmişti.

Yazılacak çok şey var da artık çok da anlam ifade etmeyecek. Oranın halkını artık türk devletine inandırıp da savaştıramazsınız, türkiye kendi derdine düşmüş durumda ve suriye'den kaçıp ülkemize sığınan hiçbir insan türk devletine güvenip de geri dönmez, geri dönmeyi bırak suriyedekiler de bir şekilde kendini bizim tarafa atacaklar.

idlib zaten terör yuvası bir bölge, türkiye kendisini teröristlerden sakınmak için idlibi ayakta tutmaya çalışıyor. Fakat idlibde düştüğümüz durum muhaliflerin kontrolündeki bölgeleri de psikolojik olarak çökertecek. Ellerindeki bölgeler bir anlam ifade etmiyor. Türk devleti rusyaya karşı koyamıyor ve rusya geri adım atmıyor, korkmuyor ve her fırsatta manidar şekilde rencide edici saldırılar yapıyor. Ne yazık ki devletimiz çok ciddi ve geniş bir hatta çatışma ihtimalini göze almadan sahadaki varlığını sürdüremeyecek gibi görünüyor.

Birleşmiş milletler bugün türkiye'ye daha fazla mülteci al diyerek kaybettin zorlama diyor. Batı meseleye sadece mülteciler üzerinden bakıyor ama bizim açımızdan hem güvenlik hem de tamiri çok zor bir prestij kaybı söz konusu. Denge politikasını günlük dönekliğe çevirince sonuç acı oldu. Hakkımızda hayırlısı.
Kimin vurduğu belli olmayan ölü ve yaralılardır.
kimin vurduğu önemli değil, kimin buna neden olduğu önemlidir.
tarih ve türk insanı bunu unutmayacak.
"imamoğlu osurmuş ne ayıbbb" çı tayfanın pek ilgisini çekmeyen bir başka acı haberdir. sorarlarsa en yerli ve milli biziz dersin kim bilecek. gelip bir kınama entrysi bile yazmazlar "bu suriyeliler burada nargile keyfi yaparken benim askerim benim evladım neden oralarda toprağa düşüyor, düşürülüyor" diye. en fazlası gelip şehadet şerbeti içmişler negzel derler.
hava kuvvetlerinin kullanımı yasak mı ben onu anlamıyorum, bildiğim kadarıyla hava sahası açık istediğimiz gibi jetlerimiz idlib yakınlarından geçebiliyor.

kandil'e yapılan hava bombardımanı gibi bi şey yapsak illa izin mi almamız gerekiyor Bm parlamentosundan.

havan topu atışları ve çnra başka karşılık veremedik bi türlü.

esad mı esed mi adı ne boksa babasının soyundan çıktı, bunun babası da zamanında halka çok çektirmişdi, pkk'yı korumuş beslemişti.

edit: imla.