bugün

istanbul'da üniversite yazan arkadaşlarıma tuttuğu halde "ben gitmem istanbul'a, çok ciddi deprem beklentisi var" dediğimde bana bi taraflarıyla gülmüşlerdi. şimdi anladılar depremin ciddi bir olay olduğunu. 35/10 atıyorlar.

siz siz olun depremi hafife almayın. herkese geçmiş olsun.
Çanakkale Ayvacık'ta saat 21:23'te 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem, istanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne ve çevre illerde hissedildi.
Bakırköy'de sorun yok. asayiş berkemal.
Cizre'de hissedilmemiştir.

O değilde bugün şu yazıyı okudum, gezegen hareketlerinden falan dolayı 21 şubatta büyük bir deprem olacağı tahmin ediliyormuş.

https://m.nerinaazad.org/...yari-mega-deprem-olacak-1
Internette okudum yarin 8 siddetinde deprem olacakmis diye 5 dakika Sonra sallandim izmirde.
istanbulda değil çanakkalede olan depremdir. Çanakkaledeyim bana dua edin *

Çanakkale ayvacıkta gerçekleşmiş, şiddeti 5.5, derinliği 8.5km' miş. Çok da korkulacak bir şey yok.
çanakkale Ayvacıkta meydana gelen depremin istanbulda hissedilmesidir. ayvacık Şubat 2017’de yıkıcı bir deprem yaşamıştı. bu sabah güne karabiga fayı üzerinde meydana gelen 4 ve civarı depremlerle uyanmıştı. ama 21.23’te deprem daha büyük.
Canakkale depremi olmasın o. Her neyse bursa da filan da hissedilmiş. Bu sıralar depremlerin görülme sıklığı arttı sanki. Kaynak her ne kadar tırt olsa da Şöyle bir haber varken bunun olması dikkat çekici. https://m.mynet.com/mega-...eprem-olacak-110104927265
7.5 büyüklüğünde bir deprem görmüş bir insan olarak korkuyorum açıkçası.
izmir den ben de bir şey hissetmedim ama muhtemelen ayakta olduğum içindir.

Bu arada gezegen hizalanmasının depremlere bir etkisi yoktur.
izmir'deyim. Ders çalışırken masanın biraz sallandığın hissettim.
Şuan teyzemlerdeyim ve bulunduğum bina 30 yıllık birisi yuruyunce bile zaten sallanıyor.

Az önce koltukta uzanirken beşik gibi sallandım ne boktan apartman her an yikilacak gibi sanki deprem oldu dedim ve aslında o an deprem olmuş.
istanbul dan hissettim. Ulan adam diyor ki hissetmedim ben istanbul dayim soru işareti koymus sonuna bir de. Abi sen bu kafayla zaten yikilsan da birkac gun sonra anlarsin aa cokmusuz diye.
(bkz: 20 şubat 2019 çanakkale depremi)
Samsun’dan hissetmediğim depremdir. hepinize geçmiş olsun.
ilk kez depremle ilgili bir felaket senaryosu sağlı sollu yokladı sanırım.

https://www.mynet.com/meg...eprem-olacak-110104927265

--spoiler--
Hoogerbeets, şubat ayında gezegen hizalanması yaşanacağını ve bunun etkilerinin Dünya için korkunç olacağını söylemişti. Hoogerbeets yaptığı açıklamalarda 13 Şubat'ta aynı düzlemde konumlanacak olan Mars, Uranüs ve Neptün'ün hareketleri Dünya'yı sarsacaktı.

Hoogerbeets özellikle şubat ayının son iki haftasına dikkat çekmişti. Tahmininden son derece emin olduğunu söyleyen Hoogerbeets bu defa mega deprem için net tarihi verdi.

Hoogerbeets 21 Şubat Perşembe günü 8'den daha büyük bir depremin yaşanacağını öne sürdü. Yeni nesil deprem tahmincisinin internet sitesinde yer verdiği bilgilere göre 17 ve 21 Şubat tarihleri arasında 7, 8 ya da daha büyük bir depremin meydana gelebileceğine dikkat çekildi.

19 ve 21 Şubat tarihleri kritik günler olarak bildirildi.
--spoiler--

ayrıca depremin merkezi ayvacık, çanakkale.
şiddet 5.5
Merkez Çanakkale'ymiş. Büyük geçmiş olsun.
merkez üssü çanakkale olan depremdir. allah beterinden saklasın ancak iş i allah a havale etmeden artık büyük marmara depremi için ivedilikle hazırlıklar başlamalıdır.
Manisa'da da hissedilmiştir hem de oldukça şiddetli.
maltepe’de hissedilmedi. gene nerde fuhşiyatı abarttınız acaba..
Çanakkale Ayvacık 5.6 diyorlar.
Harbiden salladı.
ekşiye girilmiyor. baya şiddetli sanırsam.
15 saniye kadar sürdu.
bayrampaşada güzel sallandık.
Avcılar da hissedilmiştir.