bugün

bana çok anormal gelmeyen insandır. 20 yaşına kadar bir şeyler yaşadım ama çoğunun pek de anlamı yoktu. o zamanlar her şeye anlam yüklemek istiyor insan. hormonlar da karşı cinsi ya da tercihe göre hemcinsi bağırıyor. hormonların etkisinde daldan dala sevgililere atlamak yerine daha çok okuyan, yazan, çizen, daha çok izleyen, daha çok dinleyen için yaşamak daha keyifli hale geliyor. hayatın bir sonraki aşamasını da olumlu olarak etkiliyor bu kendine yaptığın yatırım.
Eziklik sıfatını sadece sevgiliye indirgeyecek bir amip iddiası.
Tanım: Eğer kitap okuyup, bolca çevresindeki insanların hareketlerini gözlemleyip hayat hakkında düşünmüş bir insansa, gelecekte çok iyi bir baba; iyi bir dost ve erdemli bir insan olacaktır. Kendisi etrafına bilgi verecek ve sohbet ederken sorun yaşamayacaktır. Zamanı gelince ruhunu en temiz haliyle bir kadına emanet edecek ve mutlu yaşayacaktır. Ama gençliğin verdiği heyecan ile aklı çalışmayan bazı amipler daldan dala atlayıp boş kuruntular ile vakit harcayıp gelecekte bunun acısını çok pis çekecektir. Hayat neler neler gösteriyor valla insana.
Gerçi bunu ciddiye alıp neden uludağ sözlükte cevap yetiştirdiğimi de anlayamadım.