1. 1.
  ergen olmanın nirvanasını yaşayan yeni yetme toy götündeki kılların henüz yeni uzamaya başlaması ile beraber ülkedeki gelişmeleri takip edip aklınca analiz peşinde olan çevre akraba iş hayatından birinin kandırması ile bulanık kafanın beynine değil sikine hükmetmesi sonucu kandırılarak muharrem denen kişinin yancısı ve yalaması olmuş zibididir. net....
  12 -32 ... cihaner
 2. 2.
  Oy verme yetkisi var mı sen ona bak! O 20 yaşındaki zibidi dediğiniz gencler var ya! işte onlar devirecek sizin diktatörü.
  18 -9 ... ecinni
 3. 3.
  ulan siz yaş olarak büyüdünüz de ne oldu. ? o kullanmadığınız beyniniz ufacık kaldı. genç zihinler , yürekler aydınlatacak türkiyeyi. tüm ümidim gençliktedir dedi başbuğ atatürk. siz gibi 7 yaşındaki kızın başını örten aptallar değil de , çocuğunu bilim yarışmalarına gönderen bizler kurtaracağız bu ülkeyi .
  5 -6 ... yalnizlik mahkumu
 4. 4.
  Reşit olduğundan istediğini yalayabilir, öpebilir.
  ... kara han
 5. 5.
  bir ak koyunlu halkına mensup birine ait cahilane beyan. evet. net.
  ... spartali
 6. 6.
  Yaş ortalaması 18 olan ak gençlik kadar gerzek değildir. Şimdi ki 20 li yaşlardaki gençlere bakıyorum bizim dönemimizde 20 ler akıllıydı ve bilgiliydi, ben yirmiyken twiter instagram vs. zart zurtu da yoktu. şimdikilerde pek iş yok bu yeni nesil mallaşmış biraz ama arada iyiler de çıkabiliyor tek tük.

  O değil de 60 70 80 90 lı yaşlardaki moruklar niye 12 eylül 1980 deki hain darbeye karşı koymaya çalışmadılar madem o kadar milliyetçiyselerdi ne diye karşı durmadılar o vakit? Korkak tavuklarla siyaset yapılmaz. Genç nesil daha akıllı daha milli hareket edecekse varsın siyasete katılsınlar. Kılları ağarmış yaşlılardan bu memlekete fayda gelmedi geçmişte.
  2 -2 ... yoksul genc
 7. 7.
  bunu söyleyen çomarlar 18 yaşında milletvekili olunabilecek açıklamasını gözyaşları içerisinde alkışladılar çok kısa bir süre önce. bunca yıllık hayatımda bunlar kadar yanar dönerini bunlar kadar topacını hiç görmemiştim.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 8. 8.
  En azından tayyibin götünün kılıyız diyen yaşlılardan iyidir.
  ... vis albastru
 9. 9.
  daha önce söylenmiş ama ben de pekiştireyim.
  20 yaşındaki gencin sağlıklı karar veremeyeceğini savunanlar 18 yaşındakilere milletvekilliği hakkı tanındığında itiraz eden muhalefete "siz demokrasiden ne anlarsınız?" diyorlardı.

  18 yaşındakinin parlamentoya girmesinde sorun yok ama 20 yaşındakinin oy kullanması batıyor.

  tabii burada asıl mesele oy kullananın yaşı değil oyu verdiği kişi. oy kullanmaya aklının ermeyeceğini söylediğiniz kişi iyi veya kötü, büyük ihtimalle bir üniversite öğrencisidir; biraz da olsa farklı çevreler tanımıştır. asıl tehlikeli olan bunun verdiği oya güvenmeyip de kahvehane köşelerinde oturan ilkokul mezunu adamın oyuna güvenmektir.

  bana kalsa oy kullanma yaşını 18 den 20 ye çıkartırım. 18 yaşındaki genç daha liseden yeni mezun oluyor ve ailesinden başkasıyla teması olmuyor. evdekilerden ne duyduysa, ne anlatıldıysa o...

  insanın tamamen kendi iradesiyle karar vermesi ne derece mümkün bu da tartışmaya açık bir konu ama sen bu vatandaşı alıp farklı insanların da tecrübelerini dinleyebilecek yaşa geldikten sonra sandık başına getirirsen daha geniş çevrelerden edindiği bilgilerle bir karara varabilir.
  2 -1 ... cok cahilsin keske silik yesen
 10. 10.
  ne yapsın olm çocuk? desteklediği partinin başında 10 yıldır kk gibi bir adam var.

  chp seçmeni için gökten inen koç gibiydi muharrem. ilaç oldu.

  biraz abartmaları normaldir.
  -1 ... lucius vorenuss