1. 1.
  YÜRÜMEYE iLK BAŞLADIĞINDA iNSAN KENDiNi KONTROL EDEMEZ. BiR SAĞA DÜŞER, BiR SOLA. AMA TEKRAR AYAĞA KALKAR. iŞTE HAYATTA BÖYLEDiR, ENGEBELi BiR YOLDUR. BAZEN YORULURSUN, BAZEN DÜŞERSiN, BAZENSE BU HAYAT BiTSE DERSiN. AMA BU EN KOLAY YOLDUR. ZOR OLAN BU HAYATTA KALIP ONUNLA SAVAŞMAKTIR. iŞTE ZOR OLAN BUDUR. BU ENGEBELi YOLDA ÖNÜNE BiR ÇOK iNSAN ÇIKTI. HEPSi BiRBiRiNDEN FARKLI... SEN HEP KORKARDIN , UTANıRDIN . SENi ÜZMEMELERiNi , SANA ZARAR VERMEMELERiNi iSTERDiN . HAYATıN BOYUNCA AZ ARKADAŞIN OLDU , AMA ÖZ ARKADAŞıN VARDı. HEPSiNi KALBiNiN VE AKLıNıN AYRı AYRı ODALARıNA KOYDUN. HEPSiNi SEViP, KoRuDuN. SEN SAKLANıRDıN, UTANıRDıN, BiR ŞEYLERi BEKLERDiN. BELKi DE iLK TEPKiLERiNi .
  SEN ROTASı OLMAYAN BiR GEMiYDiN. SANA YıLDıZLAR EŞLiK ETTi . BÜTÜN iÇTENLiKLERiYLE VE PARLAKLıKLARıYLA. BU YıLDıZLAR KiMLER MiYDi? AiLEN, ÖĞRETMENLERiN VE TÜM SEVDiKLERiN. HER BiR YıLDıZA BAKıP, iNCELERDiN, GÖZLEMLERDiN ONLARA SAYGı DUYARDIN . HiÇ BiR YıLDıZıNıN KAYMAMASıNı iSTERDiN . BU YıLDıZLAR SENi OLGUNLAŞTıRDı , EĞiTTi . HAYATA SENi BU YıLDıZLAR HAZıRLADI .ŞiMDi HAYATıN BU YOLUNDA iLERLiYORSUN DURMAK BiLMEDEN . SANA ÖĞRETiLENLERi ŞiMDi SENDE KÜÇÜK YıLDıZLARA ÖĞRETiYORSUN . TÜM BiLDiKLERiNi , DENEYiMLERiNi , YAŞADıKLARıNı .SEN EN BÜYÜK YıLDıZSıN , ÇÜNKÜ SEN BiR ÖĞRETMENSiN .
  36 YAŞINA GELDiN . BU HAYATTA BAZEN KALBiNE BiR HANÇER SAPLANDı . BAZENSE ÖLESiYE KıRBAÇLANDıN . AMA SEN YORULMAK NEDiR ? HiÇ BiLMEYEN BiR SAVAŞÇıYDıN . TEKRAR TEKRAR KALKTıN . HER KALKTıĞıNDA DAHA DA GÜÇLENDiN . BU HAYATTA KENDiNE BiR iYiLiK DAHA YAPTıN SEVGiNi KiRLETMEDiN . KIRMADIN . iNCiTMEDiN . YOK ETMEDiN . ÇÜNKÜ SEN iZiN VERMEDiN .iŞTE BU YÜZDEN ŞiMDi SEVDiKLERiNLESiN , GÜVENDiKLERiNLE . HAYAT YOLCULUĞUNA YENi BiR AiLEYLE TEKRAR ÇıKıYORSUN . YiNE ARKANDA SEVDiKLERiNLE VE GÜVENDiKLERiNLE . HAYATıN BOYUNCA HEP YıDıZLARıN ARASıNda OL . BiLiNMEYENLERi ÖĞRET ,KÜÇÜK YıLDıZLAR YARAT BU DÜNYA'Yı AYDıNLATSıNLAR , TıPKı SENiN VE SEVDiKLERiN GiBi . KENDiNE iYi BAK.
  1 -1 ... ece kscg
 2. 2.
  edebiyat öğretmenlerinin kompozisyon konusudur.
  2 ... zenci penguen
 3. 3.
  (bkz: futureme org)
  3 ... kendi