bugün

Yarın hem MGK, hem de CB başkanlığında bakanlar kurulu toplanıyor.Sanırım Ülke genelinde Olağanüstü hal ilan edilecek
Anayasa 120
"Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu,
Milli Güvenlik Kurulunun da görüşünü aldıktan sonra yurdun bir veya birden fazla bölgesinde veya bütününde,
süresi altı ayı geçmemek üzere olağanüstü hal ilân edebilir."
Neredeyse kesinleşmiş bilgisi akın akın yayılan haber.
Edit: sıçtık.
Takrir i sükun u akla getirir.
Cumhuriyet gazetesinin iddiasıdır. Bakalım neler olacak.
ağzınızı hayra açın olm.
15 dakika sonra açıklanacaktır.
nasıl yani dedirtir...
Sakil olm daha açıklanmamış ohaldir.

Hayırlı olsundur.
hata olur. ben beklemiyorum.
gerek duyulmayandır. ülkeyi daha da karıştırmanın lüzumu yok.
demokrasi ve özgürlüğü amaçladığı iddia edilmektedir.
Ben demiştim beni eksilediniz AMK.
Dedik oldu.

Ama idami getirmeleri mumkun degil , anca ab uyelik surecini cope atarlarsa olur.
Yerinde bir karardır. Ülke 3 ay boyunca kanserli hücrelerinden temizlenecektir. Artık bu ülkeyi güzel günler bekliyor. Tsk nın temizlenmesi terörle mücadeleyi daha iyi yapacaktır. Uçaklar dağı taşı bombalamayacak artık.
Ülkemize hayırlı olması dilenen durum. Bakalım neler göreceğiz. Evet.
fuat avni, müjdat gezen vb gibi fetocu/ nidüğü belirsiz sürtüklere ağır kapak olmuştur.

bu divaneler cbaşkanının mgk sonrası başkanlık referandumu sunacağını, anayasa değişikliği yapılacağını ve kamu personeline yönelik çeşitli kanun önergeleri ile ağır bir süreç yaşanacağı yalanını atmıştı.

halbuki 3 aylık ohal kararı bu durumda verilecek en yumuşak en beklenir karardı.

edit: eksileyin fetocu mankurtlar, kızın, sinirlenin, çünkü siz rezilsiniz, sefilsiniz ve öyle muamele göreceksiniz.
ohal ilan edildiğinde olabilecekler.

olağanüstü hal ilanında; genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak, şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla 9 uncu maddede öngörülen tedbirlere ek olarak aşağıdaki tedbirler de alınabilir:
a) sokağa çıkmayı sınırlamak veya yasaklamak,
b) belli yerlerde veya belli saatlerde kişilerin dolaşmalarını ve toplanmalarını, araçların seyirlerini yasaklamak,
c) kişilerin; üstünü, araçlarını, eşyalarını aratmak ve bulunacak suç eşyası ve delil niteliğinde olanlarına el koymak,
d) olağanüstü hal ilan edilen bölge sakinleri ile bu bölgeye hariçten girecek kişiler için kimlik belirleyici belge taşıma mecburiyeti koymak,
e) gazete, dergi, broşür, kitap, el ve duvar ilanı ve benzerlerinin basılmasını, çoğaltılmasını, yayımlanmasını ve dağıtılmasını, bunlardan olağanüstü hal bölgesi dışında basılmış veya çoğaltılmış olanların bölgeye sokulmasını ve
dağıtılmasını yasaklamak veya izne bağlamak; basılması ve neşri yasaklanan kitap, dergi, gazete, broşür, afiş ve benzeri matbuayı toplatmak,
f) söz, yazı, resmi, film, plak, ses ve görüntü bantlarını ve sesle yapılan her türlü yayımı denetlemek, gerektiğinde kayıtlamak veya yasaklamak,
g) hassasiyet taşıyan kamuya veya kişilere ait kuruluşlara ve bankalara, kendi iç güvenliklerini sağlamak için özel koruma tedbirleri aldırmak veya bunların artırılmasını istemek,
h) her nevi sahne oyunlarını ve gösterilen filmleri denetlemek, gerektiğinde durdurmak veya yasaklamak, i) ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınmasını veya naklini yasaklamak, j) her türlü cephaneler, bombalar, tahrip maddeleri, patlayıcı maddeler, radyoaktif maddeler veya yakıcı, aşındırıcı, yaralayıcı eczalar veya diğer her türlü zehirler ve boğucu gazlar veya benzeri maddelerin bulundurulmasını, hazırlanmasını, yapılmasını veya naklini izne bağlamak veya yasaklamak ve bunlar ile bunların hazırlanmasına veya yapılmasına yarayan eşya, alet veya araçların teslimini istemek veya toplatmak,
k) kamu düzeni veya kamu güvenini bozabileceği kanısını uyandıran kişi ve toplulukların bölgeye girişini yasaklamak, bölge dışına çıkarmak veya bölge içerisinde belirli yerlere girmesini veya yerleşmesini yasaklamak,
l) bölge dahilinde güvenliklerinin sağlanması gerekli görülen tesis veya teşekküllerin bulunduğu alanlara giriş ve çıkışı düzenlemek, kayıtlamak veya yasaklamak,
m) kapalı ve açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklamak, ertelemek, izne bağlamak veya toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı yer ve zamanı tayin, tespit ve tahsis etmek, izne bağladığı her türlü toplantıyı izletmek, gözetim altında tutmak veya gerekiyorsa dağıtmak,
n) işçinin isteği, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, sağlık sebepleri, normal emeklilik ve belirli süresinin bitişi nedeniyle hizmet aktinin sona ermesi veya feshi dışında kalan hallerde işçi çıkartmalarını işverenin de durumunu dikkate alarak üç aylık bir süreyi aşmamak kaydıyla izne bağlamak veya ertelemek,
o) dernek faaliyetlerini; her dernek hakkında ayrı karar almak ve üç ayı geçmemek kaydıyla durdurmak.

kaynak: http://www.haberturk.com/...olaganustu-hal-ohal-nedir

buradan da okunabilir: http://www.anayasa.gov.tr...isi/anyarg9/aliefendi.pdf
hayırlara vesile olsun diyelim. tayyip' i ne kadar sevmesekte bu zor günlerde birlik olmalı ve devletimize güvenmeliyiz. gerçi güvenmekten başka çaremiz var mı o da ayrı bir muallak.
sabah beni ziyarete gelen arkadaşıma söyledim. dedim bak sıkıyönetim değil ama ohal geliyor izle dedim ve çıktı.

negatif statü hakları için sıkıntı yaşanabilir geçmiş olsun.

He bu arada; bu ohal kararını bile korna ile kutlayanlar var amk memlekette.
Sivil darbedir. Hayırlı olsun.
OHAL ilanıyla unutulmaması gereken ilk şey; Sokağa asla kimliğiniz olmadan çıkmayınız.

Özellikler gençler KiMLiĞiNiZ OLMADAN KESiNLiKLE SOKAĞA ÇIKMAYIN..!
3 ay çok ya.Umarım fazla etkilemez insanları.Hem internette hem normal hayatta dikkatli yazı yazın paylaşın.
--spoiler--
recep tayyip erdoğan: "olağanüstü halde özgürlükler noktasında en ufak bi kısıtlama olmayacak. bunun garantisi biziz.."
--spoiler--

eğer yukarıdaki geçerli olacak ve sokakta yürüyüşüme, içtiğim biraya karışılmayacaksa kabul edilebilir olandır.
ohal ile kimsenin demokrasisine zarar gelmez merak etmeyin. sadece hukuki bazı engeller var onun için ohal ilan edildi. yani çok rahat biranı sokakda içebilirsin aslan kardeşim. vesselam.
Olaya lütfen şu açıdan bakın, " Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez". Eğer bu mantıkla bakarsanız ilerideki yaşam özgürlüğümüz ve hayatımız için verilen en doğru karar olarak gözüküyor.

Yüzlerce kişi öldü ve binlercesi yaralı. Eğer halk bu karara isyan eder ve devlette bunu geri çekerse ceremesini halk çeker.

Lütfen mantıklı düşünelim.
güncel Önemli Başlıklar