bugün

Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Hantepe mevkiindeki birliğe sızmak isteyen PKK'lılar ile cikan catismatir. ilk haberlere gore 6 sehit vardir.

http://www.samanyoluhaber...ride-catisma-6-sehit.html
Sozun baslamasi gereken yerdir.
böyle başbakandan da genelkurmay başkanından da ümidi tamamen kestiren saldırıdır. askerler durmadan sırasını bekleyen koyun gibi saldırıları bekliyor.

başbakan çıkıp analar ağlamasın diye bi türkü söylüyor, terörü bitireceğini sanıp katbekat artırıyor. bu olayı görmeyenler daha ne bok olduğu, içeriği belli olmayan açılıma alkış tutuyor. çıkıp şehirlerde terörü destekleyen şerefsizler yandaşları için, onlar benim kandırılmış masum vatandaşlarımdır diyor. onlara haddinizi bilin diyemiyor. yahu ne vatandaşı ? ne bu korku be ? oy kaybederim korkusuyla bu adamlara daha ne kadar kardeş edebiyatı yapacaksın ? çıkıp tavrını göstersene artık.

artık barajı geçer mi geçmez mi bilmem ama, hatta ekomomisini siyasetini geçtim. sırf şu terör illeti yüzünden ilk seçimde oyum osman pamukoğlu'nadır. şeyh çocuklarının bitirebileceği birşey değil demek ki bu terör.
pkk'nın düzenlediği alçakça saldırı. bin kere söyledik, bir kez daha söylüyoruz.

(bkz: profesyonel ordu)

yeter, vatan sağ olsun ama o çocuklar da sağ olsun. 2-3 aylık eğitim almış gençlere böyle zorlu yerlerde görev vermeyin. geçin artık şu profesyonel orduya.
6 gencecik ana kuzusunu boylu boyunca toprağa yatıran hain saldırısı. ne diyeyim, diyecek kelime bulamıyor insan.
sakin in denek hayatım diye bir şarkısı vardı ve orda şöyle cümleler geçmekteydi ;

"ağladık ağlaştık dünyaları kopardık farkındayız bugün.sonrası hep aydınlık ,sebebpsiz ve sonuçsuz denek hayatım."

sebebsiz olmasada yapay nedenlerden alevlenen bu çatışmalar iki taraf içinde bir sonucu olmayacağını bile bile neden devam ediyorlar öldürmye ve ölüme ? büyük patron öylemi istiyor acaba. anadolu toprakları emperyalistlerin deney alanı insanlarımızda denek olmamalıdır. buna ancak türk ve kürt emekcileri el ele verirse o bilince ulaşabilirse dur diyebilir. aksi takdirde türk,kürt ve amerikancı burjuvazi gözlerimizdeki yaşa bakmayacaklardır. bu sistem içinde bu sorunun çözümünü beklemek hayalperestliktir.

teröre hayır demek için ilk önce sisteme , gericiğiğe ve emperyalizme hayır denmelidir. yeter artık !
(bkz: genelkurmay başkanı istifa et)
(bkz: pkk nın referanduma kadar eylem kararı alması)
1 hafta sonra diğerleri gibi unutulacak olaydır. çünkü bu toplum artık ölümleri kanıksamaya başladı. yazık gerçekten bu ülkenin gençleri dağlarda bir hiç uğruna ölmekteler. heronlar meronlar dedikleri cihazların parası kimlerin cebine indi her biri için 500 milyon dolar dedikleri cihazlar. vay benim güzel anadolumun insanlarına...
hala o. çocukları için "dağlarda adaleti arıyorlar." diyorlar ya işte orda çok pis küfürler edesim geliyor. adalet anlayışlarına kafam girsin.

tanım: 6 canın daha birilerinin kıçı rahat olsun diye, ülke ülke gezesiler diye söndüğü saldırı.
6 kor daha düşmüştür yüreklere. yeter artık ağlamasın analar.
hain saldırıdır.
allah rahmet eylesin şehitlerimize. inşallah failleri cezalarını çekerler. yakın planda çektiremeyeceğiz ama elbet birgün cezasını çekecekler.
küfürlerle sağa sola hakaret etmekle çözülemeyecek bi problemin olduğunun göstergesidir. şehitlerimize baş sağlığı diliyorum.
pkk denilen emperyalist uşağı, ermeni köpeği ödlek örgütün yine haince yaptığı saldırıdır. bu konuyu çok okudum, çok dinledim ve mesele asla bir kürt meselesi değildir onu gördüm. Kürtlere haksızlık yapılmıştır pekala ama kürtler hak arayabilecek adamlar değiller. Bu işler ermeni ve batı kışkırtması ve organizasyonudur.

Ayrıca ilk defa sınır bölgelerinde görev yapacak özel birlikleri hayata geçiren akp'yi eleştirmek kafası içinde birkaç sinir bağı taşıyan kimsenin yapacağı iş değildir. Önceden asker saldırmasın-pkk saldırmasın şeklinde bir durum vardı, şimdi ise pkk'ya 'sen kimin itisin' denip mücadeleye devam ediliyor. Ne yapılsın ha? Sizler sinirlenmeyin diye bu dağ ayılarına tolerans mı tanınsın. Bu iş böyle çözülecek ve televizyonları izleyin, pkk yandaşı feçesler 'akp hala militarist bir çözüm peşinde' diyerek rahatsızlığını belirtiyor. Siz de adam olun ve bu mücadelede bdp gibi akp karşıtı olacağınıza hükümetinizin arkasında durun.
yine çukurca'da çıkan çatışma..

bu sefer 6 şehit..

6 tane körpecik beden daha bu orospu çocuklarının kurşunuyla öldü.

daha ne kadar sürecek bu acı?..
adamlar gelsin biz burada bekleyelimin sonucu. profesyonel ordu da olsa en maharetlisini de getirsen bekleyen her zaman av olur! ve üstelik sen beklediğin yerleri ezberletmişsin adamlara!

başımız sağolsun! vatan sağolsun!
(bkz: sen açıldıkça analarımız ağlıyor) ruhları şad olsun.
alt yazısını görüp tüm sonu haber ve türk ile biten kanallara çevirip tek haber bulamamışımdır. çünkü her kanalda başbakanın * 12 eylül ile ilgili duygu sömürüsü vardı. 12 eylülde hapishanedekilerin mektuplarını okuyup ağlıyor.
bizim * * her gün canımınzdan bir can daha giderken o oy derdine düşmüş neyi kullanacağını şaşırmıştır.
6 can...
dalgalanan bir bayrak için...
bizim rahat uyumamız için...
tsk yı küçümseyen bünyelere sesleniyorum;
sadece bir gün oraya gidin uyuyabilecek misiniz başınızın üstünden helikopterler geçerken. oturduğun yerden yorum yapman çok güzel sevgili kardeşim. ama vatan elden giderken senin burda onun şarlatanlığını yapman da akıl karı değil.
sorunun çözülmemesinin sebebi yeterince demokratik olmamamız değil gerektiğinden fazla demokratik olmamız. biz bu adamlara ne kadar hak özgürlük verirsek verelim fark etmez sona ulaşmadan yani toprağı vermeden durmayacaklar. öyle yok kürt haklarını artıralım, özgürlük verelim falan hikaye. böyle saçma sapan uygulamalarla devam eder gider bu süreç. çözüm için 2 yol var:
1- ver kurtul.
2- şu demokrasi, insan hakları saçmalıklarını bir kenara bırak. önüne geleni, yakaladığını, tuttuğunu ibreti alemlik meydanda gebert. ayrıca bu kadar kanunlara uymak zorunda kalan askerlerle çözüm çok zordur. hatırlarsanız 90'lı yılların ortalarında pkk ile mücadele için özel eğitimli polis birlikleri seyyar olarak dağa salınmıştı. analarını da sikmişlerdi hani. tam örgüt bitmek üzereydi ki yok o polisler sivil halka zarar veriyor, yok yaptıklarıyla şiddeti tırmandırıp terörü besliyor diye sözüm ona pembe romantiklerimizin baskısıyla kaldırılmıştı.
şimdi birinci yolu seçersek bu kadar şehidin aziz hatırasını hiçe sayıp, yapılan onca mücadeleyi çöpe atıp yenilgiyi kabul etmiş oluruz ki böyle bir seçenek düşünülemez bile. bu durumda ya güvenlik sebebiyle bazı insan hakları ve demokrasi konularından taviz vereceğiz ya da böyle devam etmesine göz yumacağız.

ayrıca belki komplo teorisi niteliğinde bu sözüm ama örgütün eylemlerini artırmış olma sebebi referandumda evet'i tek destekleyen parti olan akp'yi yıpratma ve halkı sırf akp'ye kızdırıp hayır oyu kullanmaya yönelik olabilir. hatta benim kanaatimce doğrudan belli çevrelerin emriyle o yüzden saldırıları artırdı bu orospu çocukları.
ordu pkk yı bitirmek istiyor muuu istemiyor mu diye düşündürün bir dizi hadiseden yalnızca biridir. benzeri çok olay yaşanması halkta ülfet peyda etmiştir. artık kimin ses kaydı çıksa, kimin videosu çıksa şaşırmaz hale gelmişizdir. çok vahimdir. zira ülkemizde paradan sıfırlar atılmadan öncesine dayanan bir sayı özrü vardır. biz ekmeğe 500,000 tl veririz. ne büyük sayıymış demeyiz. bir kişinin öldüğünü duyduğumuzda ne kadar üzülüyorsak aynı tepkiyi 25 kişi yahut 59 kişi yahut 250,000 kişi öldüğünde de hemen o kadar veririz. sayılar adamı böyle yapar işte.
biz de buna "nasırlaşmak" deriz...
bıktım artık "askeri birlikler bölgeye sevk edildi,bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı,bölgede operasyonlar devam ediyor" gibi cümleler duymaktan!
henüz 20'li yaşlarının başında yapmak ve yaşamak istedikleri onca şey varken küçücük çoçukların topragın altına girip başımızdakilerinde "sözün bittigi yerdeyiz" demesini içime sindiremiyorum, sindiremeyeceğim, vatan topragını korurken şehit düşen askerini şehit olmadan, koruyamayan, kan üzerinden siyaset yapan yönetici istemiyorum.
üzücü bir saldırı, son olmamasını bilmek çok daha üzücü.. mübarek başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan "analar ağlamasın" dedikçe kimileri buna karşı çıkmıştı, hatırlayın.. siz ağlamayı seviyorsunuz yapacak hiçbir şey yok..
yapılacak daha nice saldırının göstergesi olan eylemdir. devlet bu şekilde kınamaya devam ederse malesef daha çok ana ağlayacaktır. her fırsatta ordusu ile övünen bir devletin böylesi çapulcular karşısında aciz gösterilmesine neden olan saldırılardır. bu saldırıların arkasında, önünde, sağında ya da solunda olanlara bunların hesabı sorulmadıkça böyle aç köpekler, akbabalar türemeye devam edecektir. *
son birkaç gündür rahatsız olmam nedeniyle tv ve nete bakamadığım için ancak haberimin olduğu saldırıdır. benim için farklı kılan ise memleketim, toprağım turgutlum da şehit vermiş. uzman onbaşı samet yılmaz şehit düşmüş. benim yaşıtım. aramızdaki tek bağ aynı ilçe olduğu halde o kadar canım yandı ki, ailesini düşünemiyorum bile. şu sıralar turgutlumda defin ediliyor. keşke orada olabilseydim. keşke katılabilseydim cenazesine. diğer askerlerimizin de mekanı cennet olsun. hiç merak etmeyin, bir kasabalı* gider, arkasından bin kasabalı gelir. korkmadan geleceğiz oraya.