bugün

peh peh peh o kadar çalışıyorlar ki durumumuz bu.
bu kadar lakayıt rezil milletle dalga geçer gibi cevap mı olur. siyasetçisi karun gibi zengin olup bir sürü uçaklar saraylar yazlıklar köşkler yapıp sonra halkına sabredin demek ne demektir birileri çıksın izah etsin.
aksi gibi "ne diyon sen ya yıllardır uyutuyorsun bizi" denileceği yerde gene "sabredilme" ile sonuçlanan istektir. bu milyonlarca akp seçmeninden teker teker her 1 tanesini al karşına beraber bir iş yapın ve sen o işi becereme sana 2. defa bir şans vermezler. ama 2002 den beri iktidarda olan adam hala "son bir şans verin uçuracam sizi" deyince hemen ikna oluyorlar lan.

"2023 genel seçiminden sonra ekonomiyi şaha kaldıracaz yeter ki son bir şans verin bu kardeşinize" dedi gene seçimi kazandırdılar. seçimden hemen sonra yepyeni vergiler çıktı her şeye yüzde yüz zam geldi milletin cebinden seçimden önce 3 lira çıkıyordu ise 5 lira çıkmaya başladı ama bu seferde "yerel seçimler gelsin para sayarken yorulacaksınız" diyor aynı adam ve gene "istanbul ve angara alınsın reyiz bizi koç seviyesine sabancı seviyesine çıkartacah" diye 8 ay sonraki seçimi beklemeye başladılar.

peki yerel seçimde istanbul ve ankarayı akp aldığı halde gene yepyeni vergiler çıkartılıp enflasyon 3 hanelere çıkarsa ne yapacaksınız oğlum ? ki öylede olacak 21 senedir hep aynısı oldu.
Din, sıradan insanlar tarafından doğru, zeki insanlar tarafından sahte, liderler tarafından kullanışlı kabul edilir. -Seneca

fakirlere tanrıdan başka bir şey bırakmadı uzun adam. sabredin, burası imtihan dünyası, cennette istediğiniz her şey olacak hede hödö. o sırada uzun adam yeni sarayı yaptırmaya başlar ve çomarları asla göremeyecekleri sarayla avunarak kendini teselli eder. hep aynı senaryo.
Bu halkı ciddiye alıp konuşmalari bile mucize.
Pirom haklı diye yanıt verdiğim eylem.
Lütfen dersimli liderimizin arkasında saf tutalım. Az sabır be.
2050 den ümitliyiz. sabrın sonu selamet !..
gemi batıp dibi boylarken hala sabırdan bahsetmek nasıl bir acizliktir.
20 sene boyunca hoşgörü gösteren vatandaş illaki sabreder.
ümmet için sabır lütfen...
Yalan söyleyen siyasiler şekil değiştirse yamuk insanlar topluluğu olurdu.
zaten ne kadar şekilsiz oldukları ortada gözler patlamış ağız burun yamulmuş. yürüyüşler hepten yamuk. her taraf yamukluktan kırılıyor. ülkeyi de epey yamulttular.