1. 1.
  20 sene sonra torunum köprüye borçlu mu doğacak

  Bu köprüler için cebimizden beş kuruş para çıkmayacak diyerek yalan söyleyen politikacılar...!

  On misli rakam ile,

  Ortak olduğunuz ihalelerin,

  Hazine garantisi teminatı olarak ingiltere'ye verdiğiniz altınları,

  Türk Ulusu sizden şahsi zenginlesmenizin bedeli olarak istiyor..

  ----------

  "Evet..doğmamış torunumun sırtındaki

  Borcu ve yediğiniz rüşvetleri geri alacaz..

  --------

  Rumuz:

  "Her halk layık olduğu kişilerle yönetilir"
  22 -2 ... neseli terapist
 2. 2.
  seninki torun da bizimki tombalakmı? anca beraber kanca beraber.*
  9 ... kutsal cezmi
 3. 3.
  Daha önce bunu de anlattık.

  Devlet bunun içinden cebinden para çıkarmıyor. Hani diyoruz ya vergilerimiz ile köprü yapılıyor vesayre... Hayır bunu özel bir firmaya veriyor ki bu firma yabancı tabi

  Adam da diyor ki tabi ben bunu yaparım ama enayi değilim senin halkını söğüşlerim kabul ediyor musun? E tabi devletümüz de önemli olan halk diyerek söğüşle de yap sen bu köprüyü diyor ve "belli bir süreliğine" özele devrediyor. Haliyle fiyatları çok yüksek oluyor ve güya vergilerle yaptırılan köprüden tekrar vergi yiyoruz, neyse.

  Güya bu belli süreliğine verilen köprüden özel sektör bir güzel sömürüyor zaten devlet ondan belki anca maliyetini kurtardığında ise köprü yıkılır vaziyete geliyor yani ömrü bitiyor. Bak işte mis gibi yöntem buna denir.

  Adamlar senin ülkene gelip bir temiz dolandırıp gidiyorlar. Sen de halka hizmet yaptık dünyada eşi benzeri yok diye yayıyorsun. Orada da işi alan firma böyle enayi görmedim ben dünya da diye elini ovuşturuyor.

  Evet gerçekten dünyada bu fiyata böyle köprü yaptıran başka bir ülke örneği yok. Adamlar bunun gibi 10 tanesini o fiyata yaptırır. Neden? Çünkü onlar fakir devlet biz güjlü devletiz.
  5 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  inadına çocuk falan yapmayıp devleti dolandırmak yolunu düşündürendir.
  2 -1 ... teflon
 5. 5.
  Dünya ticaretini bilmeyip de gelip buralarda zırvalayan insanlara gıcık oluyorum.Köprü alanında Japonya çok ciddi gelişim sağlamıştır dünyanın her yerinde ki köprülerin yapılışında bir parmağı vardır ve parasını yapdığı köprünün belli bir yıl çalıştırma koşuluyla yapıyor.Madem şikayetcisiniz karşıdan karşıya geçerken deniz yolunu kullanın bu 2 yüzlülük nedir yahu...
  1 -2 ... yapma bea
 6. 6.
  Hiç kullanmadığın tren yolunun parasını niye ödüyorsan ya da hiç kullanmadığın Türkiye Gana başkonsolosluğu çalışanlarının maaşını neden ödüyorsan o yüzden ödüyorsun.
  Akıllıca siyaset yapın saçma sapan olaylar ile gelmeyin gündeme sizin yüzünüzden biz rezil oluyoruz.
  1 -2 ... uduztegin
 7. 7.
  sadece avrasya tüneline verilen garanti yedi ceddimize yeter.
  2 -1 ... noxeca