1. 1.
  duyduğum anda tüylerimi diken diken etmiş olay. çok değil 2 hafta kadar önce, 7 tane okul arkadaşım hayatını kaybetti. sık sık trafik kazasından hayatını kaybedenleri duydum kaç senedir. hep üzüldüm, hüzünlendim bu haberlere. ama buna çok üzüldüm. şimdi bir tane gencecik fidan daha canını teslim etti. yolunu kaybetmiş siste. iyi bilirim uludağ sisini, ne de olsa bursalıyım. arkadaşlarını aramış, haber vermiş kaybolduğunu, korkusunu paylaşmış. arkadaşları da jandarmaya haber vermişler ve jandarma Ümit Özgen'i aramış telefonundan yerini öğrenmek için. belki oteli bulurum diye koşmaya başlamış ümit, ama dayanamamış soğuğa, bayılmış. jandarma kendisini bulduğunda ise donmak üzereymiş. dönüş yolunda ise hayatını kaybetmiş maalesef ki. öncelikle ailesine, sonra arkadaşlarına kendisini seven herkese, sonra da tüm bilkent camiasına başsağlığı diliyorum. arkasından üzülen herkese, allah sabır versin.

  ekleme: turkcell tarafından yeri tespit edilmesine rağmen, savcılıktan izin çıkması için 4 saat beklemek zorunda kalmış arama ekipleri. ayrıca ve ayrıca, jandarma aramaya yardımcı olmak isteyen AKUT görevlilerinin bu teklifini kabul etmemiş.

  ucuz arkadaş, ucuz bu memlekette hayat.
  2 ... goodnessofemptiness
 2. 2.
  ACIL VEYA NEREDEYIM

  Uludağ'da genç bir kayakçının ölümüyle sonuçlanan olayda Ceptelefonu Şirketi, Telekomünikasyon Kurumu kurallarından olan; "konum bilgileri sadece savcılık talebi halinde verilebilir, şahıslara veya başka kurumlara verilemez" kuralı gereğince bilgi veremediği ve bürokratik işlemlerin uzaması nedeniyle genç kayakçının ölümü sonrasında suçlanmıştı.

  Durumu değerlendiren Ceptelefonu şirketleri, mevcut kuralı çiğnemeden duruma çözüm aramış ve aşağıdaki düzenlemeyi hayata geçirmiş bulunmaktadır.

  Ceptelefonu abonelerine bir servis yapıldı.

  Herhangi bir şekilde kaybolan kişi; ACIL yada NEREDEYIM yazıp 7777 veya 2222 numarasına mesaj gönderirse, kendisine BULUNDUGU YER GAYET AYDINLATICI BIR SEKILDE mesaj olarak gönderiliyor.


  Normalde 2sms/4 kontör. Fakat kontörünüz olmasa da mesaj gönderiliyor.

  KAYBOLMAK veya en yakın polise, jandarmaya veya sağlık kuruluşuna acil ihtiyaç olabilir.

  Hepimizin başına gelebilecek bir olaydır...

  Cep Telefonuna Gelen Cevap Mesaj Örneği;

  BULUNDUGUNUZ BOLGE:
  Antalya,Merkez, Meltem,3842. Sokak

  COGRAFI KONUMUNUZ:
  (36derece&nbs p;53 dk 41 sn Kuzey, 30 derece 40 dk 10 sn Dogu)

  SIZE EN YAKIN NOKTALAR:
  Bahçelievler Karakolu 1.4 km &nb sp; (+902422442708)
  Ozel Meltem Polikliniği 432 m (+902422379580)
  Genpa Alisveris Merkezi. 146 m

  Polis Imdat 155, Alo Jandarma 156, Hizir Acil 112, Itfaiye 110
  1 -1 ... hummepervaz