1. ?.
  boston celtics'in son derece rahat bir şekilde, 104 - 87 kazandığı maçtır. aslında phoenix suns'tan maça daha fazla asılması ve çekişmeli bir maç çıkarması bekleniyordu tabii ki ama boston'ın sert savunması ve rajon rondo'nun, steve nash'in pabucunu dama atması sonucunda daha ilk yarının sonunda 30 fark olmuştu zaten... mesela bir phoenix suns - denver nuggets maçı olsa 2 takım da rahat rahat 120 sayıları görürdü çünkü dünkü denver'ın dünkü houston maçında da gördük ki savunma diye bir şeyden haberi yok. suns'ın da pek haberi olduğu söylenemez gerçi ve karşılarında son 2 sezonun en sert savunmasını yapan celtics olunca belki de mağlubiyet kaçınılmaz oldu onlar için...

  bir de celtics'in hücum taktiğine değinmek istiyorum. jordan döneminde daha ancak tom ve jerry falan seyrettiğim için o maçları bilemiyorum ama o zamanlar bile böyle bir hücum anlayışı olmayabilir. rakip yarısahaya geçince bütün celtics deli gibi koşturuyo ve bir anda herkes gizli bir kodla anlaşır gibi* yerlerini alıveriyor, top rondo'dan pierce'a, ondan ray allen'a, ondan da garnett'e geçiyor ve hücum sayıyla bitiyor. bazen de öyle dönüp dururlarken rondo bir anda ray allen'ı buluyor ve üçlük dışında bomboş cezayı kesiyor ray ray... bir maçta hiç azımsanmayacak kadar da, rakip oyuncular dönüp duran adamlardan hangisini tutacağını şaşırıyor ve o bilindik rondo - garnett alley-oop'larından birine tanık oluyoruz. yani boston böyle oynadığında hiçbir şeyin sökmediğini zaten geçen yıl gördük...
  2 ... eraserhead
 2. 1.
  boston celtics'in fazla zorlanmadan kazandığı maç.
  ... everything burns
 3. 2.
  phoenix'in ilk devre 30 sayi fark yedigi mactir. bir macin ilk devresinde 30 sayi farki en son 1975'de yemisler.

  sevgili basketbolsever arkadasim eraserhead'in de dedigi gibi celtics bu macta gecen yildan ornekler verdi. bu seneki 19 maclik seride ve dahi kazandigi maclarda bile soyle sert savunma, seri hucum ve isabetli sut kombinasyonlari gorunmuyordu birarada.

  phoneix ve denver gibi takimlarin savunmasiyla ilgili sozu sir barkley'e birakiyoruz:

  "i didn't say my mother can drop 30 points on denver, i said my grandmother can drop 30 points on denver. because i know that my mother can drop 60 points on denver easy!"

  (ben annem denver'a 30 sayi birakir demedim, anneannem 30 sayi birakir dedim. cunku biliyorum ki annem rahatlikla 60 sayi birakir denver'a)
  2 ... installer
 4. 3.
  amareciğim bu maçtan önce "it's time to get my gorilla game on" demişti. (ayetin türkçe meali: bikaç maçtır sıçmaktayım biliyoroum, o zaman size goril modundaki oyunumu göstereyim ulan) bu maçta 3 sayıda kaldı. amare'ye açık mektup: biz seni olduğun gibi daha çok seviyoruz amare. goril, orangutan, şempanze falan hiç gerek yok.
  ... stoudemarionash