bugün

maçın biletleri satışa çıkmıştır.

Numaralı VIP1 140 YTL
Numaralı VIP2 125 YTL
Numaralı Grup1 80 YTL
Numaralı Grup2 70 YTL
Kapalı Üst 50 YTL
Kapalı Alt 35 YTL
Yeni Açık Üst 15 YTL
Yeni Açık Alt 12 YTL
Eski Açık 15 YTL
merakla beklenen maç.
FENERBAHÇE'NiN kankası olan bursa taraftarının hüsrana uğrayacağı maçtır.

not:küme düşüşünüz elimizden olur inşallah. (bkz: amin)
galatasarayın küme düşürmeye gücü yetmeyeceği bursaspora karşı mutlak galibiyet parolasıyla çıkacağı maç.galatasarayın ikinci devrede seyircisi önüne çıkacağı ilk lig maçı.
galatasaray'ın şu 11 ile sahaya çıkacağı maç.

Orkun
Uğur
emre
Servet
Volkan
Arda
Barış
Mehmet Topal
Hakan Balta
Nonda
Hakan Şükür
nonda ligdeki 10. golünü kaydederek galatasaray'ı öne geçirmiştir.
an itibariyle galatasaray taraftarı; fenerbahce gol atınca çalan to brazil şarkısını mırıldanmaktadır.

edit: eksileyen kisilik, ac lig tv yi seyret kendi kulaklarınla duy.
galatasaray ballı takımdır anlayışını ispatlayan maçlardan biridir.
ismail güldüren' in, ilk yarısında provokasyon adına her türlü faulü yaptığı maç olmuştur. oynanamayan futboldan çok, sürekli rakiplerinin sert müdahalelerinden kaçmak isteyen futbolcular göze çarpmıştır.
daha önce yazdım, yine yazıyorum. lütfen ismail güldüren' e, her maçtan önce kickbox değil futbol maçına çıktığı öğütlensin. kendisi yüzünden güzel geçmeye aday bir maç resmen katloldu. ayrıca galatasaray' ın 2 penaltısını vermeyen hakeme de saygılarımı sunarım.
edit: ayrıca ömer erdoğan' ın bilerek kırmızı kart görmek istediği maçtır. başka bir açıklaması yok.
futbol adına pek bir varlık gösteremeyen iki takımın oyuncularının güreş ve boks atraksiyonlarına şahit olduğumuz maç.
tuhaf pozisyonlar vardı bu açıdan, sırtları minderden kalkmadı dersek yalan olmaz gibi. bir ara da biri bruce lee'ye taş çıkaracak hareketler sergiliyordu, uçarak geldi, diğerinin boynuna tek el dalarak indirdi falan.

maç sonrası, ömer erdoğan ile feldkamp arasındaki diyaloğun yanlış anlaşılmasına açıklama getiren ömer'in, "aranızda tatsız birşey mi oldu" sorusuna "yok olur mu öyle şey, almanca sohbet ettik, o benim babam yaşında bir adam" diye cevap vermesi , erman ve şansal'ı sütudyoda baya bir güldürdü.
şansal- hocam baba? keh keh
erman- babam mı dedem mi, kih kih
galatasaray ve bursaspor'un sönük oynadıkları,gereksiz yere sertleşmelerin olduğu,ismail güldüren'in hatasıyla galatasaray'ın 1-0 kazanmış olduğu maçtır.ikinci yarıda ismail güldürenin oyundan alınıp yerine koray öztürk'ün girmesi samet aybaba tarafından yapılan akıllı bir tercihti.
özetini izleyip şok olduğum karşılaşma. bir maç sert oynanabilir. bazen de maçın heyecanı ile sert davranılabilir veya yanlış hareketler yapılabilir. örneğin orkun'un tuttuğu topa vuran herve tum, orkun'un kısa süreli sakatlık geçirmesine sebep olurken herhangi bir kötü niyeti olmadığı açıktı. heyecanla topa vurmak istedi olmadı, bunlar olur futbolda.
ama biri bana açıklasın, uğur uçar'ı önce çelme takıp yere düşürmek ardında üzerine çıkıp yumruk atar gibi yapmak ne demektir, ömer erdoğan'ın maçı engellemek adına elini kolunu sallayarak taç attırmaması benim bildiğim orta okul beden derslerinde şaka olsun diye yapılır, son dakikada korner direğinde yaşanan şey iğrençti. önce yere düşürüp, oyuncu hala topa uzanmak isteyince boynundan tutup yere yapıştırmanın ne kadar ciddi bir hareket olduğunu, bu hareketin boyun kırabileceğini biri anlatsın şunlara, vega'nın barış koşarken yumruk atması, futbolcuların kafasına göre tekme yumruk dalması da iğrençti.
galatasaray da sertleşmiş olabilir zaman zaman, ancak özetten izlediğim için verilen pozisyonlar üzerinden yorum yapabildim.
ha bir de kendini yere atmak hoş birşey değildir ama yapılır, futbolun içindedir artık. ama marke ettiğin oyuncuyu çekiştirdiğin halde senden kaçmayı başardığını görünce kendini lap diye yere bırakmak da ayıptır.

edit: ömer erdoğan, lig maçına kadar cezası bitsin diye kasıtlı olarak görmüş kartı. kendisi söyledi.
ayrıca çoğu sert hareketi yapan ismail güldüren-egemen ikilisiymiş, onu farkettim.
kung fu sporunun zaman zaman sergilendiği maçtır.
hayatımda gördüğüm en boktan maç. topun oyunda olmadıgını farz edin, 22 tane embesilin bi otarafa bi bu tarafa kostugu arada bir de birbirlerine tekme attıkları aptal bir spor gibi gözükür.
tek gol kaydedilen maç olmuştur. o golün de öncesinde servet çetin'in bursasporlu futbolcuya çok net faulleri varmış. ben demiyorum erman toroğlu diyor.
hakemin çok kötü yönettiği bir maç. galatasaray'ın 2 tane penaltısını vermedi, hölölö hölölö gibi bir şey söylemeyeceğim. görmemiştir, penaltı şeklinde değerlendirmemiştir vs. maçın tamamında birkaç gollük pozisyon haricinde sadece kavga, dövüş ve amerikan güreşi ayarında hareketler izledik. nonda'nın goldeki hayvani vuruşu harikaydı bu arada.

bursaspor'un iki yıldızı egemen ile ismail güldüren yine başroldelerdi bu maçtada. bu yıldızların yanına bugün bursaspor kalecisi vega'da dahil olmuştur. egemen'in uğur uçar'ı kucağına alıp, havaya kaldırdıktan sonra tuş yaptığı pozisyon süperdi doğrusu. trt1'deki futbol programının yorumcusunun egemen hakkında söylediği gibi; "egemen dakikada 3 faul yaptığı için, hakemde hangi pozisyona düdük çalacağını şaşırıyor". egemen'in maç sonrası röportajında şöyledikleri de harika doğrusu; "benim oynayış tarzım böyle, avrupa'da bu tür hareketler gayet normal, ben bu tarz oynamasaydım futbolcu olamazdım". öncelikle futbolcu olup olmaman tartışılır, avrupa'da uğur'a yaptığın harekete kırmızı kart vermeyen hakeme de istanbul'u gösterirler.

kaleci vega'nın barış özbek'e uçtuğu pozisyon street fighter oyunundan fırlamış gibiydi. kaleci vega, street fighter karakteri vega gibi rakibini yere sermiştir, bir vuruşla perfect yapmıştır. dayak yiyen garibim barış ise yediği sarı kartla maç sonrası hala şaşkın bir vaziyette, bozuk Türkçesiyle röportaj veriyordu.
sıcağı sıcağına tv'den izlemeden...

maç öncesi her şey güzeldi. 2 tane bursaspor taraftarı en az 1000 tane galatasaray taraftarının ortasında şen şakrak şakalaşıyor, kimse kendilerine kötü gözle bile bakmıyordu. işte bu bursalılar tribünlerine geçince azıttılar. adam yerine konulmak istediklerinde her fırsatta çok galiz küfürler ettiler. galatasaray tribünleride bu küfürlere karşılık verince( toplasanız 1-1,5 dakika ilk devrede) erman toroğlu'na* göre ilk yarıda inanılmaz küfür etmiş oldular. saha içinde; ismail güldüren seyirci de kendisiyle oynamaya başlayınca çirkefliğin bir sınırı olmadığını gösterdi, bütün sülalesinin kulakları çınladı. oynanan futbola gelince galatasaray top falan oynamadı, özellikle ikinci yarıda bursaspor neredeyse tek kale oynadı ama gol atamadı. lincoln'süz bir galatasaray'ın bu yarışı çok sürdürebileceğini zannetmiyorum. tekrar konuyu aralıksız küfür eden bursaspor taraftarına getirip ünlü bir deyişle bitiriyorum.

(bkz: dünya yerinden oynar bursa dan erkek çıksa)
galatasarayın mükemmel olduğu maçtır. 90 dakika boyunca tek faul yapmamış, kendilerini yere atmamış, kışkırtmamşlardır. ayrıca galatasaray tribünleri de maç boyunca dostluk türküleri tutturmuş tek kelime küfür etmemiştir.
vee ayrıca biz dünyayı 700 yıldır yerinden oynatıyoruz. erkeklik hakkında sadece bu işin ehilleri ahkam kesebilir.
şimdi dağılın ulen..
edit:eksileyen arkadaş(??)lar zorunuza mı gitti?
cassio lincoln'un oynamamış olmasına sevindiğimz karşılaşma. ismail güldüren'e karşı oynayıp sezonu kapatmasını istemezdik.
hakemin sayesinde yağsız güreşe dönen maç.
ömer erdoğan'ın gelin arabasının önüne geçip para isteyen çocuklar gibi volkanın önüne geçmiş olduğu maçtır. ama zarftan kırmızı kart çıktı. sanırım transfer sezonu bitmeden başka bir takıma transfer olacağı kesinleşti, o yüzden böyle bir şeye kalkıştı.

ayrıca; hakan şükür, ismail güldüren ve vega'nın bariz kırmızı kartları vardı. hakem cesaret edemedi.

ilginç bir istatistikte entry'nin sonuna sıkıştırıvereyim; samet aybaba'nın çalıştırdığı bir takım bugüne kadar galatasaray'ı hiç yenememiş.