1. 1.
  Resmi gazete'de yayımlanan karar.

  "kadınlara yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadeleye ilişkin avrupa konseyi sözleşmesinin türkiye cumhuriyeti bakımından feshedilmesine karar verilmiştir."

  https://www.resmigazete.g...r/2021/03/20210320-49.pdf

  ----------

  Türkiye sözleşmeden neden çekildi?

  1- istanbul Sözleşmesi’nin LGBT ideolojisi savunuculuğuna indirgenmesinin; LGBT’nin bazı kesimler tarafından meşru evrensel hukuk normu şeklinde dayatılmasının önüne geçmek.
  2- Milli ve manevi değerler, Türk aile yapısında LGBT propagandasının oluşturduğu rahatsızlığı gidermek.
  3- LGBT ideolojisi üzerinden inşa edilmek istenilen diplomatik ve siyasi baskıyı engellemek.
  4- Kadın hakları meselesini LGBT odaklı tartışmaların tahakkümünden kurtarmak.
  5- Sözleşmenin toplum değerleri ile bağdaşmayan kısımlarının, Türkiye’nin kadına şiddet ile mücadelesine ve kadın hakları konusundaki adımlarına gölge düşürmesini engellemek.
  6- LGBT’yi işaret eden ifadeler sebebiyle rahatsızlık duyan kesimlerin kadına yönelik şiddete karşı desteğinin konsolide edilmesine olanak sağlamak.
  7- Bir devlet politikası olan kadına şiddet ile mücadelede iç hukuka dayalı uygulamaların iyileşmesine odaklanmak için gerekli olan zihinsel paradigma değişikliğinin önünde engel olan cinsel yönelim unsurunu ortadan kaldırmak.

  (bkz: 20 mart 2021 süleyman soylu açıklamaları)

  (bkz: 20 mart 2021 fahrettin altun açıklamaları)
  8 -7 ... zrall
 2. 2.
  Tek kelimeyle skandal.
  15 -16 ... lenikereviz
 3. 3.
  Bir iftirayla istediği adamın hayatını bitirme hakkı elinden alınan kadınların çıldırdığı karar.

  (bkz: Kadının beyanı esastır)
  (bkz: Feminizm)

  Edit: istanbul sözleşmesi çocuk evliliğini suç Sayar diye savunan gerizekalılar var, istanbul sözleşmesi yokken de çocuk evliliği zaten suç sayılıyordu aq! Aile içi şiddet konusunda da gerekli kanunlar var. Cinsel saldırı bu sözleşme yokken de suçtu. Tek farkı, hocası düşük not verdi diye, babası istediği telefon modelini alamadı diye, amından para kazanamadı bu adamlara taciz iftirası atan orospular kayıtsız şartsız haklı sayılmıyordu. Şimdi ciyaklayanlar da bu orospular işte!

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136645/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136640/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136644/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136641/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136642/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136643/+
  29 -29 ... the fistingci sahap
 4. 4.
  hamdolsun torba dolsun.
  4 -1 ... duhanco
 5. 5.
  iyi bok yaptınız. Ulan işe yarar bir işiniz mi olmaz amk?

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136638/+
  Bu harita Avrupa kadın cinayetleri yoğunluğu haritası (100 bin kadın başına kasıtlı kadın cinayeti). Rusya'nın kırmızı olma sebebi istanbul sözleşmesi'ni imzalamamış olması.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2136639/+
  Bu harita da istanbul sözleşmesini imzalama durumunu gösteriyor. Yeşil olanlar imzalamış, onaylamış; sarı olanlar sadece imzalamış; kırmızılar ise imzalamamış.

  istanbul sözleşmesi ne işe yarıyor diyen dalyaraklar baksın da öğrensin.

  Türkiye'deki Kadınları bundan sonra zorlu bir süreç bekliyor. Gazanız mübarek olsun.
  21 -18 ... ciklet kizilok
 6. 6.
  Sadece 1 yıl içerisinde dahi boşanma taleplerindeki azalmadan, bu kadar zamandır şiddet uygulamaktan uzak, sadece evinde baba gibi davranılmayı talep eden erkeklerin ne derece mağdur edildiği, aile kurumunun boşu boşuna ne kadar yıpratıldığı görülecektir.

  Tecavüz iftirası dahi işin münferit, 1000'de bir görülen kısmı.. istanbul sözleşmesi demek, adam Evi terk etmiş, kadının yüzünü görmek istemiyor, ama kadın avukatının tek talebiyle mahkeme 6 ay uzaklaştırma veriyor, aile mahkemesi de bu uzaklaştırılmaları dikkate alıp kadın mağdurdur diye erkeğe otomatik tazminat cezası kesiyor, demekti.

  istanbul sözleşmesi, otomatik verilen uzaklaştırma celbinde karakoldan telefonla gayet rencide edici bir biçimde, sanki kadın dövüyormuşsun gibi aranıp, kararın tebellüğ edilmesi için karakola çağrılmak demektir.
  17 -16 ... katalin
 7. 7.
  Ya yemin ederim 70 milyonu vuracağım en sonunda kanunu bile ithal ediyoruz ne sözleşmeymiş amk yerinde. Türk toplumu kendi yapısına uygun yasaları kendisi tasarlamalı. Batının sıçtığı boka bile özenir olduk. Boş bir kanundu kadın erkek eşitliğinden çok kadını korumak adına kadına üstünlük tanıyordu. Bu ülkede yürüyebilecek bir kanun tasarlanmalı bu hususta.
  13 -21 ... balistik karizma
 8. 7.
  Kafasız gelmiş türk aile yapısına uygun yasa hazırlansın diyor. Ulan kanunun türk ailesine uyanı uymayanı mı olur? Bırakın da medeni bir şekilde yaşasın insanlar. Türk aile yapısı, yerli milli diye diye siktiler güzelim ülkeyi.
  15 -10 ... ciklet kizilok
 9. 8.
  sonunda garibim erkekler iftiralardan kurtulacak. he kadın hakları he tacavüzcüler he kardeş.*
  kadınların askere gitmesi de zorunlu olmalı. norveç, israilde gidiyorlarsa bizim kadınlarımızda yapabilir bunu.
  11 -10 ... kyleandzed
 10. 9.
  şakirtlerin, aktrollerin ordular halinde doluştuğu uludağ sözlükte elbette desteklenecektir. feshedilmesini eleştiren, buna kızanlar eksi manyağı yapılarak algı yaratılacaktır.

  (bkz: sözlük sahibinin sözlüğü aktroll cennetine çevirmesi)

  (bkz: uludağ sözlük ün şakirt platformu olduğu gerçeği)
  13 -8 ... kiminanir new age