bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  başlık:20'li yaşlar

  0-14 yaş arasında çocuk,
  15-19 yaş arasında genç,
  20-29 yaş arasında olgun,
  30-49 yaş arasında orta yaşlı,
  50-60-70-80-90-100 yaş arasında yaşlı olur insan.
  ama 20'li yaşlarda gençlik ve orta yaşlılığın arasında gider gelir.
  gençtir bir yerde ama sorumlulukları vardır.sorumluluklarına çok odaklanırsa orta yaşlı biri gibi olur,sorumluluklarını ıskalarsa bu sefer gençlikte takılı kalır.dengelemek çok önemlidir.20'li yaşlar en zor yaş dilimidir çünkü genç misin yoksa orta yaşlı mısın bilemezsin.
  3 -2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  söz konusu 20 li yaştaki gencin, ebeveynlerinin işlerine geldiği zaman çocuk işlerine geldiği zaman büyük muamelesi yapmasına maruz kaldığı uzuuuun dönemdir.söz konusu gencin ebeveynlerinin, kendisini köydeki çoluk çocuğa karışmış yaşıtlarıyla karşılaştırması ve ardından kapıdan çıkıp, 'evdeki gelişme çağındaki teenager ın ruhsal bozukluklarıyla nasıl başa çıkılır' isimli konferansa gitmesi arasındaki paradoks koca bir dağ gibidir.
  1 ... hosgeldin cadisi
 3. 3.
  inşallah bir gün bende dahil olurum dediğim yaşlar serisi.
  1 -1 ... kekistanlihobbit
 4. 4.
  (bkz: bitse de gitsek)
  -1 ... gazoz_kapagi
 5. 5.
  askerlikle iştigal halinde olunan senelerdir... erkekler için.*
  ... baravi
 6. 6.
  erkekler için başlangıcı askerlik olan yıllar.

  (bkz: hoşgeldin)
  1 ... insatiable love
 7. 7.
  (bkz: delikanlı)
  ... semi
 8. 8.
  zirt diye gecen, arkadasindan su dokmenin bile mumkun olmadigi yaslardir. 25'e kadar ergenlikten kurtulunmaya calisilir, musade vardir. 20lerin ilk 5 senesi hic fark ettirmeden gecer gider. Kimse ses etmez.
  20li yaslarda milat 25'tir. 25'i gecmek "hayatta kalici isler yapma" donemine girmek demektir. Bu kalici islere cocuk yapmak, yazlik, araba, yat, kat almak, kari, koca edinmek girmektedir. butun bunlarin hizla yapilmasi icin toplumda sirttan abayi eksik etmez. 25'ten sonra yaptiginiz her kotu(!) seyin hava, su yol ve elektrik olarak geri dondugu surekli hatirlatilir. Kisaca hayat 25'ten sonra feci degisir. Ulkemiz standartlanrinda "yas 25 yolun yarisi eder" demek de mumkundur. 20li yaslarin sonu da 30lardan korkarak berbat edilir. bu noktada 20li yaslar pek bir sey anlamadan yasanilan yaslardir da denebilir.
  2 ... jezebel
 9. 9.
  cogu yazarin *icinde bulundugu yaslardir. aslinda hayatin en ozgur kismidir. ailenin size baski yapmayi azalttigi, maddi olarak guclu oldugunuz, bekarlıktan dolayı kimseye hesap vermek zorunda kalmadan bir cok seyi yapabileceginiz yas grubudur.
  -1 ... sivrisinek
 10. 10.
  en kötüsü 25 tir,
  çeyrek asır'ı geride bıraktığınızı gösterir.
  2 ... lusi
kapat