bugün

spor gereçlerine para vermek istemeyip, çok sıkı bir vücuda sahip olmak isteyenlerin tercihidir, başarılırsa helal olsundur.
20 kiloluk damacanayla seks yapmaktan iyidir. onu da yapan var.
(bkz: 19 kilo olmasın)
damacana aslında 19 litreliktir.

(bkz: litre)
spor salonlarının faiş ücretler talep etmesi sonucu yurdum insanı nın bulduğu çözüm. hatta içinde ki arıtılmış suyu kullanıp çeşme suyu doldurarak kullanılır. oda ayrı bir yurdum insanı durumudur.
biraz kabacanadır.
vücut geliştirmek için kullandığı için ağırlık olarak algılanması gerekir. damacana önemlidir, damacananın içindeki değil. kilo doğru önermedir.
su için 1 litre=1000 gr olduğu düşünülürse 19 litrelik damacananın içindeki su kütlesi 19 kilodur, ilave olarak 1 kilo da kap kütlesi vardır, etti mi 20 kg dedirten durum.
(bkz: devlet bahçeli ye taş çıkarmak)
Damacanaya tecavüz edeni duydum ama vücut geliştireni henüz göremedim .
damacana fıçıdan esinlenerek yapılmıştır. fıçının birimi galondur. 5 galon olarak belirlenen damacana 19 litreye tekabül eder. kullanılan alana göre değerlendirilmesi gerektiği için kilo olarak önerilmesi doğrudur. ayrıca 1 kilo bidon mu olur ?
gayet tabii.

vücut geliştirme yapan bir sucu elemanı daha iyi bir performans gösteriyormuş. *
diğerleri bir tarafa; damacana su işi ile uğraşıp da, ''o kadar damacana taşıyorum kaslarım neden gelişmiyor?'' diye soranlar baksın. (gerçi bu platformda böyle birisi olduğunu sanmıyorum ama, dışarıdan rast gelip okuyabilir.) sürekli bir şeyler taşıyan insanlar da bu soruyu kendine sorar. çünkü; sürekli aynı ağırlık aynı şekilde taşındığı için bir yere kadar -biraz- kaslar gelişir ve sonra durur.

bir defa hangi tutuş şeklinin hangi kası çalıştırdığını öğrenmek lazım. damacana tutacağı ile damacana taşırken, eller ön taraf bakacak şekilde taşınırsa biceps ler gelişir. eller arka tarafa bakacak şekilde taşınırsa triceps ler gelişir.