1. 1.
  erman toroğlu'nun yönettiği, şenol güneş'in trabzonspor'un ve gordon milne'in beşiktaş'ın başında olduğu, nartallo'nun garip bir gol attığı, trabzonspor tarihinin en ağır yenilgisi olan maç. ayrıca rıza çalımbay ve gordon milne, trabzonspor gibi büyük bir camiaya bu tür bir yenilgi tattırmak yerine üzüldükleri maç olmuştur. böyle bir ezeli rakibin bugün başına gelen şans eseri üzücü olayın, yarın beşiktaş'ın başına gelebileceğini düşünmeleri ve galibiyetten memnun olmadıklarını belirtmeleri gerçek beşiktaşlı'lığın ne olduğunu gösterir niteliktedir.

  tüm bunlara rağmen tribünlerde horon tepmeler, "önce güneş hava su, sonra bol gıda gelir, akşama babacığım, unutma hamsi getir" besteleri ve bir abimin maçla ilgili anlattığı komik bir anıda fark beşe çıktığı zaman beşiktaş taraftarının "hami dışarı" demesiyle, yarı yarıya bölünen tribünlerden kapalı'da bulunan trabzonspor taraftarının çarşı'yı destekler nitelikte hami dışarı demesi, hami'nin oyundan alınmasından sonra, maç esnasında bir frikik olunca beşiktaş taraftarının hami içeri diye slogan atması herkesi yarmıştır, maça damgasını vurmuştur.
  (bkz: yaratıcı besiktas taraftarı)

  Goller: Mehmet (2, 85), Nartallo (16, 51), Oktay (20, 81), Sergen (49), Şota (69).
  5 -1 ... salca
 2. 2.
  senol gunes in istifa ettigi mactir. aslinda karsilikli ataklar seklinde gecmistir musabaka. ancak ts kalecisi victor griskov hemen hemen her gelen topu iceri almis , osvaldo nartallo yu bile yildiz yapmistir.
  1 -1 ... serander
 3. 3.
  beşiktaş'ın 100. yıl belgeselinde 7 golüde gösterdiği maç.
  ... paraisorey
 4. 4.
  beşiktaş'ın ilk yarı 3, ikinci yarı 4 gol atarak kazandığı karşılaşma.

  sergen'in 49. dakikada attığı gol hala ayakta alkışlamalıktır. o değil de kazma nartallo 2 gol atmıştır bu maçta, hele ikinci gol müthiş bir tekniğin tezahürüdür. *
  1 ... paleface
 5. 5.
  7-1 beşiktaş'ın kazandığı maç. trabzonspor tarihinin belki de en ağır yenilgisidir.
  1 ... the riddler
 6. 6.
  (bkz: bir avunma şekli olarak yedeklerle çıktık)
  taa o zamandan gelen bir alışkanlıktır trabzon için.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/106033/+
  ... unforeseen