1. 1.
  Akape döneminde gerçekleşen bir rezaletin ortasında kalan devlet memurudur.

  --spoiler--
  Ankara OSTiM'de bulunan bir polis karakoluna teknisyen yardımcısı olarak bir ay önce atanan 10 yıllık memur D.Y. amirlerinin 'temizlik de yapacaksın' talimatını reddettiği için 20 gündür karakola alınmıyor. D.Y.'nin yaşadıklarını iYi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş gündeme getirdi.

  Ankara Yenimahalle ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bir karakola bir ay önce atanan teknisyen yardımcısı D.Y., iddiaya göre amirlerinin ‘temizlik işlerini yap’ talimatını reddedip görev tanımı talebinde bulundu. Bu talebini dilekçeyle de üstlerine ileten D.Y.’ye karakolda hiç bir görev verilmedi.

  KARAKOL KAPISINDA MESAi

  Görev tanımı yapılmayan ve sorunlu personel ilan edilen D.Y., üstlerinin talimatıyla 20 gündür çalıştığı birime alınmıyor. Her sabah mesai saatinde karakola giden D.Y., mesai bitimine kadar karakol kapısında bekleyip evine dönüyor.

  D.Y. ile çalıştığı karakolun önünde görüşen iYi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş o görüşmeyi de kayda aldı. Yaşadıklarını Milletvekili Yokuş’a anlatan D.Y. soğuk havada dışarda beklemesi nedeniyle sağlık sorunları yaşadığını ifade etti.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...rakola-alinmiyor-6095732/
  2 -1 ... alkolik oldum