bugün

evlenilir, borca girilir.
Düğün salonunu tutarsın..
Sadece 20 bin lirayla evlenebilirsiniz, sevdiğinizle değil.
60 bini gözden çıkarmak gerekir.
düğün yapmazsan rahatlıkla.
kredi çekip evlenirsin, takılan takılarla da bir kısmını ödersin kredinin.
eğer ki kirada oturmayacaksan kendi evin varsa evlenilir.

sadece mantıklı, makul, aç gözlü olmayan, gözü yükseklerde olmayan, ne istediğini bilen, kanaatkar bi hatun bulman lazım.
düğünü salonda yapmasın o zaman.
''bilmiyorum.'' ama bir şekilde yapılır bence. tabi iki tarafın da ne istediği bilinmediğinden. şimdi fiyat gerek nereden bileceğiz.. düğünden anladığım basit olduğundan bence mümkün. ama ev döşeme filan çıkmaz gibi ayh bunaldım.
Sadece 30 bin teleye ev döşeniyor, gerisini sen düşün. Sandığa oturan biraderler falan.
Saçma düğün adetlerini istemeyen bir kız bulabilirseniz 20 bin liraya eşyalar alınır, nikah kıyılır evlenmiş olursun, müslümansan üç bes kuruşta hocaya ver, oldu bitti.
istesen bin lira ilede evlenebilirsin. Evlilik çok zor boşo evlolok çok zor boşo diyip büyütmeyin. Tabi kızın gözü yüksekte değilse.
Nikah yaparsın sadece ve sonuçta nikahta takılan altınlar olur. Hadi oradan 6000 tl gelse 26 bin eder. Evdeki eşyaların hepsi sıfır olmasa da olur dersen beyaz eşyaları ikinci el bulabilirsin. Kiraya çıkarsın istanbul gibi pahalı bir şehir değilse 500 TL'ye de yer bulursun. iki eş de çalışırsa oldu sana evlilik.
Heee bana sorarsanız evlenmeyelim çocuk yapmayalım ve insan ırkı son bulsun. Mis.
evlilik, evlendirme dairesinde atılan bir imzadır. onun içindeki eğlenceler sizin bütçenizle alakalıdır. evlenmek için minibüs parası dışında, para gerekmez.

"benim hatun sadece imza atarak benimle evlenir mi?" sorusunun cevabı tamamen sana ait.
Orta standarlarda bir düğün ve ev eşyası vs. için sadece erkek tarafına minimum 35bin tl civarı lazım. Ona göre hazırlık yapın.
amına bile konulur.

tabi sadece düğün masrafıysa...
mi ayrı!

evlenilmez!
20 bin lirayla evlenip ne yapacaksınız arkadaşım, onun yarısıyla falan evinizi düzün törene az bütçe ayırın ve bence balayınızda bol bol gezin. millet görsün diye uğraşıp duracaksınız o 20 bin tl ile. ha illa uğraşacaksanız millet yaptı desin diye gidin balayınızı italya'da yapın, orda sevişin, gezin, yeni şeyler tecrübeleyin, geri dönün. zaten birçoğu bunu yapmamıştır her türlü öndesiniz.
Biraz zor gibi. Bunun çeyizi var düğün mekanı var mobilyası var, var oğlu var.

Düşündüm de... evlenmek harbiden zormuş ya.
kaktığımın ülke geleneklerinde pekte mümkün olmayan bir olay.
bana kalsa kıy nikah bas git tatile ama yoook düğün olcak bohçasıydı bir sürü lüks eşyasıydı 50-60 bine kurtarırsan kardır bu işi.
20 binliraya kız öptürmez bile.
Türkçe öğretmeni saatlik ücreti 50 tl olsa, 10 saatte mi mı soru ekinin doğru yazımı anlatilsa geriye kalan 19500 tl ile evlenilebilir.
benim gelirim yıllık 20.000 tl. kimse kusura bakmasın agalar. ben o kadar para için 1 yıl çalışıyorsam evlenmem. kendime zor yetiyor lan.
Mi ekini ayrı yazarsan neden olmasın koç denilesi soru.
Evlenmesine evlenilirde, o gelini zor bulursun biraz.

Kuzenim evlendi(kız), her şey sıfırdan çeyizi falan yoktu yani, 30 bin koydular amk, erkek tarafını sen düşün artık.
Kızı anasının evinde bırakacaksan neden olmasın?
Standart bir düğün yapılabilir.
Eviyle düğünüyle 100.000 tutuyor ortalama ki kişi payına 50.000 eder. 20.000 lirayla ucuz yollu bir ev kurma ve sade nikah evlenilebilir sanırım. Bu yüzden evlenmeyin hep masraf. Ne için? Rahat hayatını bırakıp sorumluluklara boğulmak için.
Bir soru.
Ev esyalarini almazsan düğünü de bedavaya getirebilirsen olabilir.
Ekonomi çöktü baba.
(bkz: ölü yatırım)
20 sene önce evet.
Nikah işlemleri o kadar tutmaz.
(bkz: tabii lan manyak mısın)
(bkz: kralsın b olum)
Mi ayrı.
aklın varsa hayır, yoksa evet şeklinde cevaplandırılacak soru.
evlilik arifesindeyim kardeşlerim. 20 bin tl ne yazık ki yetmiyor.
aile arasında nişan yaptık, düğün yapmayacağız. eşyalara çok para harcamamaya çalışıyoruz.
işin içinde aileler olduğunda işler istediğiniz gibi gitmiyor. kızın bohçasına (kızcağız ağlayarak ''o terlikleri istemiyorum, o gecelikten istemiyorum ne olur almayın'' dediği halde 300 tl'lik gecelik takımını, 120 tl'lik sikimsonik terliği koyuyorsunuz. çikolata çiçeği 500-600 tl (en az diyebilirim). Bunun bileziği var falan. daha gelinlik olayına falan da girmedim. sizin için değil kendim için girmedim. bazen öyle bunalım geliyor ki, sikimi kopartıp götüme sokmak istiyorum.

hayat şartları malesef bu şekilde. eskisi gibi değil artık. hatun çalışmasa mümkün değil evlenmemiz. hatun çalışıyorsa, daha doğrusu her ikisi de çalışıyorsa evleneceklerin işler tabi farkediyor. şimdi borçlu şekilde kirada oturmaya başlayacağız. durum baktığında çok içacıcı değil ama kafa kafaya verirsen yanındaki insanla, her şeyin üstesinden gelebilirsin. 10 yıldır böyleydi, umarım bundan sonra da böyle gider. umarım sen de evlenebilirsin güzel kardeşim.
4917 € ile evlenmektir.
Nasıl bir düğün yapacağına ve nerede yapacağına bağlı.
her şeyin en güzeli olsun mantığıyla nah evlenilir. a akılsızlar, o söz nişan nikah düğün dönemlerinde yaptırdığınız borçlar düğün sonrasında size de girecek farkında değilsiniz. alsan yıllarca öde ki olan bu, almasan senden beteri yok.
20 bin lira ile neden evleniyosun, buluruz sana eli yüzü düzgün birini.
20 bin lirayla sokağa bile çıkılmaz.
elinle dillere destan bir düğün yapabilirsin.
Madem 20 bin liran var neden evleniyorsun.
Sağ elinle bile evlenemezsin o parayla.
20 bine ilk olarak Evet demeyi öğretmenin gereklidir. Sonrasında resmi işlemlere başlayabilirsiniz.
Yıllar önceki halimi akla getiren hede. Cebimde 10 tl para yokken gidip kız istemişliğim var. Cahil cesur olur diye boşuna söylememişler. Gözü kara çapraz ve ayarsız bir Delinin tekiyse istenir de evlenilir de.
evlenilir ama insanlar ikna edilemez.
Bizim oraların tabiriyle doğru kadını bulunca amua bile konur.
başlık açıldığında 20 bin liraya düğün salonu anca tutarsın demişler. şimdi ise o bile olmuyor. türkiye'nin ne kadar gerilediğini gözler önüne seren dehşet verici bir başlık.
20 bin liraya sadece TV ve ünitesi alınıyor.
valla evlilik değin eylemi tüm öğretilerle gerçekleştirecek kadar enayi iseniz 100.000 tl bile yetmez. kırın kalıplarınızı. milleti doyurup eğlendirmeyin. tüm eşyalarımız tam olsun diye kastırmayın. uzun soluklu planladığınız bir yola sevdiğiniz insanla çıkıyorsunuz, yolun sizi bunaltmasına izin vermeyin. takı diyecek olanınız varsa evladım, şayet üst düzey menfaat sağlayan biriyseniz takı toplarsınız onun dışında emin ol haydan gelen huya gidiyor.