bugün

sanırım deprem olmuş. ama ölçek olarak daha kaçtır açıklanmadı.
3.1'imiş eviniz samandan mı birader bunu nasıl hissedebildiniz.
ekşiye bakılacak olursa hakkariden bile hissedenlerin olduğu depremdir. bir şeyden de geri durun mk.
ANKARADA 25 YILDIR DEBREM OLMUYORDU iBB BAŞKANI MANSUR YAVAŞ OLDU VE ANINDA BiR DEPREM iLE RABBiM ANKARALILARI SINADI.... BU ŞÜBHESiZKi BiR UYARIDIR VE ĞÖRMESiNi BiLENLER iÇiN BiR iBRETDiR,,
varlığını uludan öğrendiğim deprem. apartmanımız dikmen'in en eski apartmanlarından. 1975'de yapılmış. ben değil, hane halkından kimse hissetmedi.
Tam bir richter olduğum için beni uykudan uyandırmış olan depremdir. Bahçelievlerde çok net bir şekilde hissedildi.
depremin büyüklüğünün yanında ne kadar derinlikte meydana geldiği de önemli bir husustur. mesela 17 ağustos 99'daki 7,5'lik deprem yerin 17 km altında gerçekleşirken, bugünkü 3,4'lük deprem yerin 6,96 km altında gerçekleşmiştir. yani yüzeye yakın olmasından dolayı sarsıntı da şiddetli olmuştur. eğer 99'daki deprem 6,96 km derinlikte oluşsa idi, istanbul'da dikili yapı bulunmazdı.
2-3 bandındaki depremlerin nasıl hissedilebildiğine insanlar şaşırıp duruyorlar. tavsiyem bir yorum yapmadan önce depremin büyüklüğünün yanında derinliğine de bakın.
mamak sabaha karşı beşik gibi sallandı. bu depremi hissetmemek anormal olanıydı.
Valla az once ev bi sallandi yeminle. Kitlendim kaldim koltukta.

imana geliniyor...
bu seferki daha küçüktü, benim göt de dahil bunu hisseden tüm götleri takdir etmeli.
Az once cayyolu’nda hissedilmis olan ikinci depremdir.

Kaynak tabii ki bu sefer gotum.
az önce salladı yine.
Namaz kilin az.
Ankara'da olup hissetmediğimdir.
Merkez üsttü güvenç kazan olan 3.5 şiddetinde gerçekleşmiş deprem. Evet.