bugün

dünya genelinde büyüme yönünde sıkıntılar varken gelen yüzde 4,4 büyüme rakamını beğenmemektir.

tabii ki daha çok çalışıp , daha çok üretmek gerekir ancak yine de moralleri yüksek tutmayı sağlayacak bir rakamdır.

http://www.bloomberght.co...-beklenenden-hizli-buyudu
benzin olmuş 5 tl hala büyümeyi beğenmemek denmekte. ulan benim cebime ne giriyor benim cebimden ne çıkıyor sen ondan haber ver? bu kadar rakamlara aldanıp sallamayın. adamın cebinde para yok ay sonunu getiremiyor ekonomi 4.4 büyümüş banane. bana mı büyüdü? cebine akanlara büyüyor ona sıkıntı yok. delirtirler adamı. evet.
merkez bankasını yandaş banka yapıp tüm gelişmekte olan ülkeler faiz arttırırken seyretmesini sağlayan hükümetin cari açığı ağzına almadan büyümeyi gevelemesidir. büyüme oranını beğenmememdir.
Yapılan istatistik haberde de söyledigi gibi üretim yüzdeleridir. Halbuki ekonomi gelişmesi tükettiklerinle ürettiklerinin arasında farktır. Biraz gözünüzü açın artık.
büyümenin sebebini beğenmemektir. vergiyle dönen ekonomiye ekonomi diyebilen yandaş papağanlar var bu ülkede. ekonomi madem iyi, en ufak bir olayda neden hemen dengeler bozuluveriyor? nasıl sağlam ekonomi bu? sokaktaki en salak insan bile bilir ki, gerçek ekonomi üretim ekonomisidir. yani bizde bir türlü oluşturulamayıp "ehe ehe bak ekonomi ne kadar sağlam ehe ehe eheheh" türküsü söylenendir.
büyümenin sadece ihracatı değil çoğunlukla ithalatı kapsadığını bilen insanın beğenmemesidir.
Turizm gelirinin geldiği 3 aylık dönem bile 10 milyar dolar cari açık verdiğimiz için Son derece normalde tepkidir.
%3 faiz yükselmesini öpüp de başlarına koyan soyguncu değerlendirmesi.

Şarapçı gençlik de sorgulamadan kabul ediyor bunu.
yüzde 50 faiZ. zamanında hükümete oy vermiş neslin çocukları yani gerizekalı anne baba sahipleri.
Önemli olan büyümeden ziyade büyümenin etkisidir. Büyümenin iki temel gözle görülür etkisi vardır. Birisi işsizliğin azalması diğeri de taban yayılması. ikiside olmadığı için pratikte faydası olmayan durumdur.
güncel Önemli Başlıklar