bugün

böyleleri için uludağ/2 sözlük açılmalı ki 4 yıllık okumadan bu müstesna ortamı leşo yapmasınlar.
Kültür farkını önemseyen ama kültürün ilkokul mezununda bile olabileceğini ayırt edemeyen saçma bir o kadar da ''gereksiz bir başlık nasıl açarım.'' diye hayıflanan akabininde açtığı başlığı sıçıp batıran yazar söylemi.

Edit: Ya biz bunları ülke dışı edelim istersen nasıl olsa insan değiller.
4 yıllık işletme okumaktansa 2 yıllık iş bulunabilen bölüm okumak daha mantıklıdır.
anestezi ve reanimasyon gibi.

editimsi: hoooop ibfciler çıktı ortaya.
onlarda insandır.

edit:4 yıllık okuyorum
onlar da yazardır.

ama ne yani şimdi. benim entry'm ile 2 yıllık okuyan sözlük yazarının entry'si bir mi. oha. zall iş başına.

edit: 5 yıllık okuyorum
Okuduğu meslek lisesiyle beraber, hiç bir temeli olmayan 4 yıllık elemanları meslek tecrübesiyle dövecek kişidir.
(bkz: o benim)
4 yıllık örgün eğitimimin yanında 2 yıllıktanda açıktan bir bölüm okuduğum için içinde sayılabileceğim gruptur.
- benim verdiğim oyla iki yıllık okuyanın verdiği oy bir mi?

not: takılıyoruz canıım.
Realist yazarlardır. 4 yıllık okuyanın da işsiz kaldığı bir ülkede 2 yeter deyip realist olmuştur.
kendini avuturlar dgs falan diye.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
şu an sözlükte takılan (benim gibi) işsizlerdir.
4 yıllık okuyup işsiz kalmaktansa 2 yıl okuyup işsiz kalmayı tercih eden kişilerdir.
kendilerine başarılar dilediğim yazarlardır mezun olunca bu başlığı açanlara fark atacak maaş alabilirler.
misal ben iki yıllık okudum 4 yıllık okuyan mühendis yaşıtım ve tecrübemiz aynı arkadaşımla aynı maaşı alıyorum niye çünkü kendisi bu başlık gibi ayrımlar mal mal genellemeler yapan, kendisini ifadeden yoksun iş görüşmesinde çuvallayan bir tipdi ben ise iki yıllık okuyup hemen iş hayatına atıldım bir yandan açıköğretimden 4 yıllık işletmeyi de tamamladım e büyüklerimiz ne demiş erken kalkan yol alır '2 yıllık okuyacağına hiç okuma' zihniyeti başbakanın 'kitap okuyorsunuz da ne oluyor sanki' zihniyetine ne kadar çok benziyor...
genel olarak 2 yıllık okuyanların boşa okuduğu gerçeğini yüzüne vurduran söylem.

burada yok ben iki yıllık okudum şöyle böyle diye atıp tutan yazarlar var ki onlara bravodur ama onlar sadece birer istisnadır.

abicim 4 yıllık okuyup da işe giremiyorken seni niye alsınlar?
en basitinden matematik lan bu.
4>2
ama 4 yıllık okudum ben öyle her maaşa çalışmam dersen de götünün üstüne oturursun.
iki iki daha dört eder bu bu kadar basit.
öncesindeki 11-12 yılı unutmamalı tabi.