bugün

evet efendim...

daha doğru dürüst konuşmayı bile beceremeyen, anne, baba, allah ve erdoğan kelimelerini kullanabilen 2 yaşındaki bebeğin, kendi kendine abdest alması ve genç bebeklere örnek olması durumudur.

kendi rızasıyla türban takan bebek adlı yazımda bu bebeğin doğarken nasıl büyük bir nur ile doğduğunu ve yaptıklarını yazmıştım. sonrasında yengemin kızı büyümüş, yaklaşık 2 yaşına gelmişti. evimizde sürekli dini bütün olmanın avantajları yaşanıyor, duvarlar gül suyu kokuyordu. sanki boya ile değil de gül suyu ile boyamıştık duvarları.

elbette ki bu yaşadığım olayda ak partili ve tam bir müslüman olmamın rolü büyüktü. yani ben öyle düşünüyorum. neyse sabah namazına kalkarak abdestimi almıştım. o buz gibi su bana başbakanımızın kalbi ve ak partili bakanların tebessümü gibi sıcacık, nur dolu geliyor ve müthiş bir haz veriyordu.

hülasa...

abdestimi aldıktan sonra daha doğru dürüst yürüyemeyen yeğenim gelerek; allah allah dedi. elimde havlu ayaklarımı kurularken bir anda donakaldım, şok üstüne şok geçirdim. yeğenim bezini çıkartarak musluğa doğru eğildi ve abdest almaya başladı.

bir anda allah şahidim olsun elim ayağım boşaldı, tüylerim diken diken oldu, banyo evliya mezarı gibi aydınlandı. yatalak valideciğimin koluna giren babam valideciğimle beraber hayırdır inşallah nidalarıyla yanımıza geldiler. susun ses çıkarmayın işareti yaptım.

onlarda izlemeye başladı. valide hanım kolonya kolonya diye sayıklayarak fenalaştı. babam onun avuç içlerini ovmaya başladı ve kanepeye oturttu. yeğenimi kucağıma alarak yüce allah'a milyonlarca defa dua ettim.

kucağımda yeğenimle odama giderek, odamda asılı tayyip erdoğan posterini göstererek; inşallah senin yolunda birisi geliyor, hamdolsun dedim. bak açtığın yolda, gösterdiğin hedefe daha bu yaşta ilerlemeye başladı. ne mutlu bize diyerek saatlerce gözyaşı döktüm.

yere çöküp ağlarken sanki biri çenemden tuttu ve kaldırarak -ağlama çocuk, daha yapılacak çok iş var. haydi durmak yok yola devam dedi.
(bkz: uçan adam sabri)
var olmayan bebektir.
bebek lan o?! allahtan kork daha doğru dürüst yürüyemez bile.
fazla mamasının bir kısmını dağıtır da.
malak gibi oturup akşama kadar çizgi film izleyen çocuğa bin basacak çocuktur gelecekte tabi.
not: suç tabiki anne babanlarındır yoksa yavrucağın ne suçu var.
2 yaşında darbe planlayan bebek paşa'nın da kankasıdır..
40 yaşında kazık kadar adam olup da hala aptest almayan gafillerin örnek alması gerektiği bebektir. utanın lan, 2 yaşında bak. dünyaya ibadet etmek için gelmiş.

(bkz: yaran başlıklar)
aytek'tir o, bayram namazına hazırlanıyordur. namazdan sonra bibisigillere gider el öpmeğe..
7 yaşında türbana girdirilen kız gibidir. bu ne ya iki yaşındak bebek abdest alırken bunu dini bilgisinden yapmaz, taklit eder. o yaşta çocuk nasıl bezini çıkarıyor anlamıyorum. sayın yazarı da eleştirmek istemezdim ama " o buz gibi su bana başbakanımızın kalbi ve ak partili bakanların simasi gibi" ne demek. sen Allah'ı hatırlamıyorsun da bir kulu mu hatırlıyorsun abdest alırken. bu ne perhiz.
(bkz: ultra primasını da kendi bağlayan bebek)*

(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
9 yasindada evlenir.
"vay anasığı ulan boşa yaşıyomuşuz, analar ne evlatlar doğuruyomuş" dedirten bir durumdur.
otsbir çekmeyi erken öğrenmiş bebedir.
''hızlı giden atın boku seyrek düşermiş'' diyeceğimiz bebektir. 4 yasına geldiğinde sabah namazına kaldırır anne babasını, hayırlı bebektir.
(bkz: söylediği ilk kelime tayyip olan bebek)
(bkz: samanyolu tv stüdyoları)
Tutun boğulmasındır. 2 yaşında manita götüren bebekten daha etkileyici değildir.
atma recep, din kardeşiyiz diye geçiştirilmesi gereken durumdur. (aslan kadar aslan.)
küçük abdestini almış olduğundan, kendi kendine yapması normaldir. zira doğdukları andan itibaren yapmaktadırlar.

(bkz: annee ben abdeşt aydım aytımı deyiştiy)
kuvvetle muhtemel hiçbirşeyeboşunaiçlenmeyenadam'ın çocuğudur. Ya da çok yakın akrabasıdır. Hiç olmadı o bebeğin kulağına ezanı o okumuştur. Elinden su içirmiştir. O bebeğe el vermiştir. Hiçbirşeyeboşunaiçlenmeyenadam'dan başka hiç ama hiç kimse başaramazdı bunu. Tanrı seni sözlükten ayırmasın ulu hbbia.
ilkokul çağındayken orta yaşlara merdiven dayamış biriyle nikahı kıyılabilecek bebedir.
F* tipi yaşam sürdüren insan çeşidi.
gene

kıçında başında allah yazan bebek furyasından bir örnek.

yüce yaratan'ı böyle saçma şeylere alet etmeyin allah aşkına.
bunu yapan 3 yaşında umreye 4 yaşında hacca gidip 5 yaşında kuran'ı hatim etti. 5 yaşından sonrası bilinmiyor bazı söylentilere göre hocaefendinin yanına staja gitmiş.*
(bkz: buna diriler değil ölüler bile güler)**