1. 1.
  direk geçişle girmiştir puan bile alamamıştır meslek lisesi mezunu, hayatta bi sike kıl olamamış kişidir. her ortamda 2 yıllık üniversite okuduğunu yüksek lisans yapmış gibi anlatır. 2 yıllık üniversiteyi bile 6 yılda zorla bitirir bu ezikler. feysbukta öğrenim durumuna okuduğu okulun ismini büyük harflerle yazarlar myo olduğunu bile yazmaz; bağlı olduğu okulu yazar sanki tıp okuyomuş gibi. sırf babaları oğlum okuyor kızım okuyor diye bunlara para gönderir, yolladıkları parayıda boka sidiğe harcalarlar. üniversite mezunları neden işssiz diye orda burda devleti suçlarlar. devlet 50 puan verdiği halde kpss sınavından 60 puan bile alamaz bunlar
  2 -8 ... pc muhendisi
 2. 2.
  Normal bir insandır. Okuyan da sanır ki ülkede 4 senelik fakülte bitiren herkes uzaya çıkıyor. Bu ülkede 4 senelik fakülte mezunları bırak uzaya çıkmayı direkt yazmaktan aciz. Düzgün bir işi olan adamın gelip burada saat gecenin 02.30'unda milleti ezikleyerek ego tatmin etme mücadelesine girişmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Bu memlekette yüksek lisansın bile artık işsizlikten yapıldığını da biliyoruz. Balon gibisiniz, havalardasınız ama hafiflikten.

  Peşin edit: bitirdiğim fakülte beş senelikti.
  4 ... selfcontrol
 3. 3.
  Anlaşılan birileri mezun olduğu 4 yıllık sikimsonik bölümünden sonra iş bulamamış ve kendinden aşağıda olduğunu düşündüğü insanlara sallayarak ruhunu dinginleştirmeye çalışıyor. Ben 2 yıllık mezunum, bir bankada güzel bir pozisyonda çalışıyorum ve eminim sende zaten tıp okumadın.
  3 ... dj battaniye
 4. 4.
  4 sene üniversite mezunu olan ezikten 2 yıl daha kazançlıdır. kıskanılıyorsunuz myo'lular.
  1 ... apollon hazretleri
 5. 5.
  okuduğu okula göre mi hayatta güçlü özgüvenli falan olunuyor? siz çok yanıldınız sayın yazarlar. kendi kalbini, kafasını zengin tutan hiç okumamış insanlara kadar sevgiler. size laf edende vardır asıl bir aşağılık kompleksi.
  insanın kendisine kattığı artıları eksileri siz oradan göremezsiniz. okul süresi ile bunu hiç göremezsiniz.
  böyle işlerden vazgeçin. boş.
  7 ... utopia woman
 6. 6.
  Yorumları okurken aklıma gelen zengin insanların çoğunun en lise veya ilkokul mezunu olduğu gerçeği...
  ... bf4gelsenize
 7. 7.
  2 yıllık makine mezunuyum, mühendisleri g*t etmişliğim de çoktur.
  1 -2 ... 1garipkuzeyli
 8. 8.
  Bir hocam konuşmasında kürsüye çıkıp; ‘iki yıllık, dört yıllık veya yüksek lisans mezunu olmak iyi bir şeydir; ama insan olmadıktan sonra neye yarar bunlar?” Demişti.

  Ne kadar haklı olduğunu bu başlıktan anlıyoruz.
  10 -2 ... joseph shomolo kuschca
 9. 9.
  baraj ustu 4 yillik yetiyor zaten bu ulkede amk neyin tartismasi bu. bazi 2 yilliklar cogu lisans bolumlerini tokatlar ve isleri daha zordur myo hocasinin egosuna magruz kalmaktadir. siz 4 yil kari kovalarken onlar her donem baba dersleri gecme pesindedir 2 yilligi 4 yilda bitirmesi bile 4 yillik cogu bolumden iyidir. en azindan kendi isini yapar gidip uni mezunu kasiyer olmaz. not:kasiyerlere veya bu isi yapmakta kalanlar alinmasin.
  1 ... anankim skywalker
 10. 10.
  4 yıllık okuyupta hala hırsızlık yapan, yalan konuşan, kalp kıran bile isteye insanı kandıran duygularıyla oynayan var. 2 yıl okuyup insanlığı olanda. Bunun yılla okumayla alakası yok arkadaşlar. Şu dar görüşlerinizi bi kenara atın artık. Önemli olan insanlıktır buda insanın kendisinden gelir okumayla değişmez.
  ... kedimedii