bugün

ülkenin nasıl adım adım süper güç olmaya yaklaştığı.
Olm bu aşağı mahalledeki veletler var ya malın amına koymuşlar diye başlanır anlatılır.
(bkz: önlisans koma)
(bkz: abi askerlik değişti)
Benim dilim tutulur hiçbir şey anlatamam bu mucize karşısında.
Belki bir Merhaba söyleyebilirim.
Millet o kadar zenginlesdiki, artık varlik kuyruklarina giriyorlar. Ekonomi o kadar iyi ki eksi büyüduk.
ne gerek vardı derim.
Aziz yıldırımın artık olmadığı.
her bok aynı bir şey kaçırmadın.
(bkz: tayyip ölmüş).
Sakın gelmeyin. Tünelin bu ucu bombok bir yere çıktı.
(bkz: hababam sınıfı)
hersey ayni sen biraz daha uyu istersen.
binali yıldırım'ı en son başbakan biliyorsun değil mi sen, hah, o artık istanbul belediye başkan adayı.
Hayattasın, önemli olan bu.
Anlatılcak ile anlatılacak arasındaki fark.
uykunun faydaları ve tekrar uyuması gerektiği.
Aman sakın feto değil, Fethullah efendi diyeceksin deme.
dalga geçmemek gereken bir konudur. kimsenin başına gelmesindir. iki yıl diil de 18 ay falan komada kalmış, trafik kazasından sonra, adam tanıyorum, karısı ölmüş kazada, üsteliok karısı 7 mi 8 mi aylık hamileymiş...

adam uyanır uyanmaz karısını sormuş tabii...önce yalan söylemişler, birazdan gelir, seni görüştürürüz falan demişler...mümkün olduğunca alıştıra alıştıra söylemişler...

adam "neden ben?" sorusuyla kafayı yemiş...keşke ben ölseydim de bebek doğsaydı, diye yıllarca terapi görmüş. bir daha hiçbir zaman kadınlara yaklaşamamış, şimdi de 65 yaşlarında bir adam. beni de çok sever, bira arkadaşlarımdan birisidir.

ismi klaus, o zamanlar futbol hakemiymiş, karısını bi pazar günü gel hem açılmış olursun, maç seyret diyip futbol maçına götürmüş. oradan dönerken olmuş bu olay.

öyle komada kalmış adam, ilk önce kendi adamlarını kendi karısını, kız arkadaşını falan sorar...zikmişim melih gökçek´i, angela merkel´i, dolar kurunu falan...
- neden ağlıyorsun..?
- babam 10 yıldır komadaydı, bugün komadan çıktı...
- ne güzel işte iyileşmiş...
- ilk sözü hala iktidarda mı? Oldu... boş bulunduk evet dedik... Öldü...

Not: komadan çıkana ne anlatırsanız anlatın... Yavaş yavaş anlatın.