bugün

laikçiler 3 gün sonra yaygara çıkarmadan ben aydınlatayım ortalığı bari kankulilerim.

güzel bir cumaydı. güzel sivasımızın güzel halkı coşkuya cumasına gitmiş, çıkmıştı. fakat çıkışta karşıt bir grupla rastlaşılması sonucu ufak, biraz da nahoş hadiseler ceryan etmişti. ama büyütülecek bir şey olmadığından çabucak kapandı gitti mevzu.

siz 3 gün sonra azıtacak laikçilere bakmayın hacılar.
trtdeki faili meçhul adlı programdaki belgeye göre 6 savcının imzası ile kanıtlı 15.000 kişinin toplandığı ufak kargaşa.
keşke solcular cami çıkışı cemaate sataşmasaydı dediğim kargaşa.
o kadar ufaktır tarihini hala hatırlatan yazdıran hadisedir.
orta afrika medeniyetine denk kültüre sahip ufacık insanların çıkardığı ufak kargaşadır.
(bkz: 2 temmuz 1993 sivas katliamı/#8556867)
görsel
.rospuçocukluğuna ufak kargaşa adını verenlerin sivas katliamını tanımlama biçimi.
ben nasıl eksi alırım, insanlardan nasıl laf yerim in güzel bir örneğidir bu başlık..

tanım: 2 temmuz 1993 sivas katliamı na götünden bakan söylem.
ülkenin gidişatından etkilenip müşterileri profilini değiştirmek için çabalayan orospu söylemidir.

"piç"ler üzerine alınmayacaklar ama yine de soralım.

sizin hiç babanız yandı mı?
önce uzun-uzun yazayım dedim ama kime ne anlatıyorsun...

bu rezil katliama yaşanılan ufak kargaşa deniliyorsa akıl sağlığında ciddi problemler vardır ve şu sözün doğruluğu ortaya çıkar; ''din toplumların afyonudur''
uzun uzun yazmak isterdim ama "parmaklarıma yazık" türünden başlık. ama bu nefrete verilebilecek kelimeler beni nereye götürür bilemem. dahası küfür etmek istemiyorum, dahası insanların 37 kişinin yanarak canını verdiği bu meşum güne bakıp da hala böyle saçmalayabiliyor olmasına bir anlam veremiyor hatta insanlığımdan utanarak sinir oluyorum. dahası dahası dahası...

çok şey var söylenecek. çok. din, mezhep uğruna ağzından salyalar akıtarak insan canına kıymak hangi dinin gereği? hele ki islamiyet de... neden islamiyetten, müslümanlıktan bizi ısrarla soğutmaya çalışıyorsunuz? siz ve sizin gibilerin yüzünden güzelim dinimden soğudum. burada yine hata benimdir size göre. ama o koca gözlerinizi açıp "hayır, islamiyet bu değil, müslümanlık bu değil" diye beni uyarmaya çalışsanız da benim gözümün beynime aktardığı bu. bak hiç, el kaide, küresel islam terörü demiyorum. banane dünyadaki yansımasından demek de gelmiyor içimden ama, ben ülkemde, türkiye'de böyle bir nefrete tahammül edemem. bana sunduğun örnekler insanları cayır cayır yakmaksa, kalsın senin müslümalığın. buyur istediğin gibi yaşa.

not: alevi değilim.*
orada bulunanların sadece otuzüçünü yakabildikleri için ufak diye nitelenebilecek kargaşadır.
görsel troll bile olsa, destekleyenlerine bizzat söylüyorum. Şu fotoğrafı açın, tek tek bakın hepsinin yüzüne. solcuymuş, aleviymiş şuymuş buymuş bunu bir kenara bırakın. sadece iyice bakın. kalbinizde hala en ufak bir üzüntü duygusu oluşmuyorsa bu dünyanın mutluluğunu ve nimetlerini haketmiyorsunuzdur. çünkü siz bile yanmayı haketmiyorsunuz.
bugün yıl dönümü laikçiler tarafından ''yine'' büyük bir coşkuyla kutlanmakta! anlamadığım tek şey, laikçilerindeki bu mübalağa sevdası. daraldım ha. ufacık meseleleri nasıl da sakız yaparlar.
saçma bir cümle.

orospuya orospu, kaleme kalem, masaya masa denir. katliama da katliam denir. ötesinde söylenen bir tanım saçmadır. sivas'ta yapılan bir katliamdır. bir sünni olarak lanetliyorum ve ahirette davacı olacağım sebep olanlardan. bu dünyada da her zaman haksızın yanında olacağım. sadece bu katliam için değil. çorum, maraş, sivas, başbağlar, pkk nın ve devletin yaptığı diğer katliamlar...
32 kişi diri diri yakılmış.
çocuklar babasız-annesiz kalmış.
sen de buna ufak kargaşa de.
sen insansın dimi?
hem de "dindar" geçinen bir insansın.
"şairler yakılıyorsa ülkende
daha çok şiir oku çocuk
şairler yakılıyorsa ülkende sende
şiir yaz çocuk''
tüm duygu ve düşüncelerimi bu satırlar anlatır efendim. Başlığı açana ithaf ederim anlarmı bilmem.
''sonumuz kara topraktır
yaşantımız bir anlıktır
madımak ki daracıktır
gel yüzünü dön sen rabbe''

tüm duygu ve düşüncelerimi bu satırlar anlatır efendim. alevi vatandaşlarımıza ''ithaf'' ederim.
(bkz: bugün hainlerin hainleri yaktığı gündür)
yaptıkları yanlışları örtpas etmek isteyenlerin söylemi.
(bkz: vurun ulan vurun biz kolay ölmeyiz)
(bkz: pir sultan ölür dirilir)
nasıl ufak bir kargaşaysa 18 yıldır unutamadık ve unutturmayacağızda. unutmaya ve unutturmaya hiç niyetimiz yok.
peygamberimizin kutlu torunu. hz. ali efendimizin en gözdeleri, hz. hüseyin efendimizin islam halifesi muaviye oğlu yezid tarafından katledilişini 1300 yıldır unutmadık. herşeye ve herkese rağmen unutmayacağız. yanlışlarınızı ve htalarını her zaman yüzünüze vuracağız taa ki sizler doğru yolu bulana kadar.
(bkz: 2 temmuz 2011 sivas şehitlerini anma mitingi)
Kendimle gurur duymamı sağlayan başlıktır.

Böyle laflar edebilecek nefislere sahip insanları gördükçe, kendimle gurur duyuyorum sözlük. Onlara küfür etsek ya da etmesek de bir halt değişmeyecek; bunu biliyorum. Ama, Sivas Katliamına "ufak kargaşa" demek, bunu herhangi bir anlamıyla dile getirmek dini tarafı falan bırakın, insanın "insanlığa" bir ayıbıdır.

Türk insanının o mükemmel şekilde savunduğu her türlü bokun boşa çıkmasına neden olan durumdur. Sen ki bunu söylüyorsun, bu zamana kadar bizim öğrendiğimiz her türlü insanlığı yok sayıyorsun. Sen ki, Alevisi Sünnisi fark etmeksizin her insana saygısızlık etmiş oluyorsun. Ve bunu da, "saygı, hoşgörü dini" kısvesi altında gerçekleştiriyorsun.

Yazıklar olsun. Bu ülkeden gitmemek için birkaç neden arıyorum her geçen saniye; ama senin gibi adamların varlığı yüzünden o sebepleri bulmakta zorluk çekiyorum. inanışlarla aram yok; ama eğer varsa bir "adalet", orada o insanları yakan ve onları kurtarmak yerine izleyen mahlukatların cennet/cehennem inanışında karşıma getirilmesini talep ediyorum. Şerefsizler.

Herkes belirtmiş, ben de belirteyim. Babadan gelen "sünni" durumu var; ama dedim ya, din ile fazla alakam yok. Tabi bunları söylemek için dine de gerek yok; azıcık "insan" olan herkes bunları söyleyecektir. Yazık.
37 aydın kişinin yanarak öldüğü küçük küçücük miniminnacık kargaşa..
otel'de elimizde süpürge saplarıyla yok canım bir şey olmaz, nasılsa az sonra dağılır kalabalık diye düşünürken birden bire her şey kızıla dönüverdi.. çoğumuz hatırlmaıyor çığlıklardan gayrısını... çoğumuz bakamadık birbirimizin yüzüne, yangından, katliamdan aylarca sonra bile... yıllar sonra yavaş yavaş hatırlamaya başladık ölenlerimizin nasıl öldüklerini... geceler boyu onların tertemiz yüzleriyle uyandık uykumuzdan. hep neden dedik... neden biz değil de onlar... yıllar geçti üstünden. dün katliamın 18. yılı... ve ben hala uyuyamıyorum... şimdi de üç beş tane yobaz yazar misveddes çıkmış, laf etme hakkını nerden buluyor kendinde. sizin babanız, kardeşiniz, nişanlınız yandı mı hiç? yakıldı mı? hiç 12 yaşında kaldı mı oğlunuz?
güncel Önemli Başlıklar