bugün

2 saat için uyusam mı yoksa uyumadan mı gitsem sorunsalıdır. evet, cevaplar beklenir.
değmez efenim. gereksiz baş ağrısı ve sinir yapar.
Uyur da zamanında uyanamazsan vay haline.
Bir insana 8 saatlik uyku zihinsel ve bedensel dinlenmeyi sağlamak için yeterli bir süredir.

Uyku sırasında bünye ilk önce bedensel dinlenmeyi yerine getiriyor ki buda ilk iki saat içerisinde gerçekleşiyor.

Yani yorgun hissediyorsan 2 saatlik uyku güzel gelecektir.
15 dakika için bile adam öldürürüm.
yarım saat de her şeye değer.
öğle uykusu için mi diye düşünmeme sebep olmuştur. üzerinize afiyet öküz gibi uyurum da.
her türlü değecek olan uyku.

değil iki saat yarım saatlik uyku bile yeter insana kimi zaman. vücuda toparlanması için iki saat verdiğini düşün. biyolojin üstesinden gelecektir.
uçları çok açık cevaplamak için yetersiz sorudur. Mesela bu 2 saatlik uykunun sonrasında sizi ne gibi günlük faaliyetler bekliyor ya da bu iki saatlik uyku hangi zaman diliminde gerçekleşecek vs. Ben eğer her 24 saat içerisinde bir kere yaptığımız o uzun uykunun yerine 2 saat uyumaya kalkarsam asla öyle bir şey olmuyor. Uyanamıyorum. Çalar saati duymuyorum. Kontrol ettim bunu 3buçuk-4 saat falan uyuyunca duyabiliyorum ama 2 saat uyuyunca asla.
Zaten o iki saati de başlığa girilen cevapları okumakla geçirirsin, o yüzden hiç uyuma.
Şu an düşündüğümdür. Neyse ders çalışayım. Değmez.
Beni uyandırmaya çalışan kardeşimi tokatlamışım buda sorumu ? Tabiki değer .
askerde 2.30-4.30 devriyesi iken sürekli yaşanılan durum. ben hiç uyuyamadım o ayrı.
üstteki yazar doğru söylemiş. Askerde yarım saat bile uykunun değeri anlaşılıyor.
değermiş. Maymun oldum yeminle. Ağzım ayrıldı.
Kısa süreli uykular bende baş ağrısı yapıyor. Ama bünye yer yer bu kısa süreli uykuyu bile isteyebiliyor. Bilemedim şimdi.
bir sorunsal değildir.
zaten sen buna karar verip gidip yatana kadar 2 saat geçti değil mi?
Ben 15 dk lık uyku için üstümü başımı değiştiren adamım, 2 saat uyku için herşeyi yaparım.
Alarm çaldıgında erteleyip 10 dk daha uyuyan insan için 2 saat fiiuuu .
2 dakika için bile deger cevabiyla netlik kazanacak sorunsaldir.

Edit. Yazım hatasi.
Of hem de ne.
2 nescafe göm ve keyifli bir film izle. tüm günü rahatlıkla çıkarırsın. gün arasında hamur işi ve yağlı yiyeceklerden uzak dur, sebze ve et ağırlıklı beslen. o uykusuzlukla beklemediğin kadar güzel bir gün geçirebilirsin.
Siz hiç gece nöbeti tutunuz da bacaklarınızı hissetmediginiz oldu mu?

Bu sorunun cevabına evet diyenler gayet de 2 saat için uyumaya değdiğini bilirler.