bugün

pazartesi akşamı yayınlanmaktadır.
Bursa 2.ligteyken az seyretmemişimdir.
yuvarlak kafalı bi spiker sunmaktadır yıllardır ama adını hala bilmem.
günlük hayatta asla karşılaşmayacağın isimlere sahip heriflerin ikinci ligde top oynadığını anladıydım bu programı izlerken.

elmas diye herif vardı lan. elalem oğlum olsun diye çırpınır, bizimki oğlanın adını elmas koymuş. lan bari tuğçe falan koyaydın da anıyla şanıyla gezeydi herif, ben bir manyağın oğluyum diye.

bi takım vardı misal, 18 kişilik kadronun hepsinin adı bünyamin'di. iki tane bünyamin de tribündeydi.

tüvbe yarabbim, tesadüf müdür, konsepte uyduralım diye mi yaptılar bilmem, programı sunan adamın ismi de tansu'ydu.* bu garibimi de dünya kupası maçlarını sunarken attılar ikinci lig'in tozlu dosyalarına. ehheh. öyle de şirin ki.
ikinci ligi a kategorisininden ibaret sanan ve daha bugüne kadar tek bir erzincanspor maçına rastlamadığım program...
genellikle "memleket takımım ne yapmış ne etmiş" şeklinde izlenip rating toplayan program.
şu an hala yayınlanıyor mu bilmiyorum ama pazar gunlerinin banyo sonrası soba kokan odalarında izlenen, trt 1 de bizimkiler yayinlanırken trt 2 de yayinlanan, ender gelisen x ataklari, az sayida y seyircisi, orta saha mucadelesi şeklinde geçen maç gibi kalıplarla 2 nci lig (eskiden a sı b si yoktu, direk 2 nci lig) maçlarının özet goruntulerini veren heyecansız program. bu programı izlerken, ne zaman gol olacağını bilirsiniz çünkü gol olmadan önce spiker dakikayı söyler. yamulmuyorsam yine spiker maclari ev sahibi takım ve konuk takım arasında anlatır, takımların ismini pek zikretmezdi.
bir de diagonal cizgili, iki renkli skor tabelaları kalmıstır o günlerden aklımda. arsenal-manchester united maci sonrası skoru belirtmek için goruntulenen scoreboard kadar etkileyici olmadıgı için 2 nci lig dosyasında maç bitimlerinde bu tabelalar pek gosterilmez. cunku onların ki scoreboard'dur, bu tabeladır.
(bkz: lig a cılımı)
Şimdiki görüntülerimiz Sarıyer Yusuf Ziya Öniş stadında repliği hep aklımda kalmış olan efsanevi programdır.Neden ve nasıl yayından kaldırıldığı halen merak konusu uyandırılan ve Levent Özceliğin mükemmel sesiyle varolan programdı.Bundan 2 yıl evel bu programın fan ları olarak trt yi mail bombardımanına tutmamıza rağmen geri dönüş olmamıştır.Gönüllerdedir kendileri.