bugün

havuz problemlerinde karşılaştığımız 1. ve 2. musluğun var güçleriyle doldurmaya çalıştıkları havuzu boşaltmaya çalışan 3. musluktur. ilk olarak ilkokulda tanıştığımız bu muslukla ortaokul sıralarında da birlikteliğimize devam ettik. belki de havuz problemlerindeki asıl problem bu 3. musluktu ama biz problemli olsa da, amacının ne olduğunu anlamasak da ve bu hep aklımızı kurcalıyor olsa da görüşmemizi bitirmedik. zaten arkadaşlık dostluk böyle olması gerekmez mi?

halen ara sıra komşu çocuklarının ödevleri olduğunda karşılaşır, geçmişi yad ederiz.
3'e 2 buldukları rakiplerine namertlik yapan 3 musluktur.
işte bunlar hep israf örneği.
3. musluk havuzdan çıkıp bahçeyi sulamayı sağlayan mustluktur. diğer ikisi de dolduran musluklardır.
Musluğun suyu sadece dışarı ileten bir edevat olduğunu bilmeyen yegane gençleri matematik sınavlarında terleten musluktur.
boşa giden para işte bu.
hayatta ilk defa amk koyayim ben bu havuzun diye kufur ettigim havuzun muslugudur. kucucuk cucuk aklimla bile beni cildirtmayi basarmisti..
Ziyanliktır israflıktır laiklik döneminde olmuştur. Çok şükür ki ak parti döneminde böyle şeyler olmamıştır.
bir insan havuzu boşaltmak için neden musluk koyar? neden gider borusu vs. konulmuyor? peki zeki müren böyle pasta yapmayı nerde öğrendi?
oyunbozandır. iki yüzlü pisliğin tekidir. mahallede top oynayan çocukların topuna allah ne verdiyse vurup fizana gönderen abidir.
hayatin gercegidir. her zaman boyle bir yavsak bulunur. 2 kisi emek verirken 1 tanesi kuyularini kazar her daim. bazen bu hayırsız evlat olur, bazen bir dost.efenim.
piclik yapmayı seven musluktur.
bana küfrü icad ettiren alettir. "amına koyiyim" demiş üstüne bir de dayak yemiştim. o zamanlar büyük suçtu okulda küfretmek. hele de 2. sınıfta.
problem yaratan musluktur.

(bkz: havuzların efendi musluk yerine piç musluk tercihi)
beyin kıvrımları oluşturmaya yarar. bazıları bunu anlayamaz.
namussuzluktur. *
Tıpa takılasıdır. Bütün problemlerin başı bu yavşak...
suyun geldiği ana boruyu keserseniz. böyle bir problemle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
ilişkilerde araya giren 3. Kişiler gibidir. Kara kedi gibidirler. Tek başlarına 2 kişinin de emeğini boşa çıkarabilirler.
anne-babadan fırça yeme seansında yalan dolan da olsa kendinizi savunduğunuzda, aksini iddia ederek emeklerinizi boşa çıkaran küçük kardeş gibidir.
Orraspi evladıdır. Niye böyle yapıyorsun dersin. Foşşş der.
güncel Önemli Başlıklar