bugün

Bi bitmediniz amk.
(bkz: nereye sıçacaklar)
bu ülkede istanbul'da 2 milyondan fazla suriyeli vardır bence 10 milyon suriyeli var zaten .
hadi bakalim kolay gelsin
bir acayip ince iş...

daha dun Eyüpten eminonune gidene kadar her ışıkta cama yapisan suriyeli cocuklar vardi. artik on cama ucarlar heralde. ayrica allah hepsinin yardimcisi olsun. baskalarinin ihtiraslarina kurban oldular.
görsel

bu türden haberlere alışmak zorunda olduğumuzu gösterir.

not: şu fotoğraf işini bi düzeltemediniz amk.
tayyip reiz 3 çocuk olayını yeniden düşünecek ellamm.

ülkeyi çoğalttılar mk.

ayrıca gelen 2 milyon suriyeliden 1 milyonu kadın desek. 500 bini sitelerde arkasını dönüyo. yani ordan buraya göt silktirmeye geleceğinize şerefinizle ölün ülkenizde mk.
sokaklarda "halagoleougola" şeklinde konuşmaları daha çok duyacağımız sonucunu doğurur...
Biz çıkalım siz takılın ya?
gelsinler tabi ya gelsinler hatta memleketin adını da anadolu arap krallığı yapalım tam olsun. siktirin gidin lan.
Yunanistan ve bulgaristan'a geçişlerine müsade edilerek avrupa'da tüm düzeni kökten sarsacak yeni bir kavimler göçü için yönlendirilmesi gereken insanların olayıdır. " karı boşamayı " kolay sanan avrupalı da iyi yanından baksın, istemediği kadar genç nüfus...
Gelsin gelsin 10 milyon tane daha gelsin. Zaten parayı dağıtacak yer arıyoruz amk.

Hayır bunları alarak iyilik yapsak neyse. Bakamayacagın çocuğu doğurmak gibi birşey.
alacak da ne yapacak? sen kendi insanına düzgün bir gelecek vaat etmiyorsun ki onları da alıp hem kendi vatandaşlarının başına hem de o insanların kendi başlarına daha büyük bela açıyorsun. yanlış anlaşılmasın. tabi ki de savaş mağduru bu insanlara yardım edilmeli. ancak bunun bir sistem dahilinde yapılması gerekli. elin avrupalısını eleştirip duruyoruz; ama adamlar bu dediğim durumdan ötürü işi ağırdan alıyor. bakın şimdi her ülke yavaş yavaş politikalarını belirlemeye ve alınacak mülteci sayısını artırmaya başlıyor. yani adamlar aldıkları mültecileri hem kendilerine hem de ülkelerine faydaları olacak şekilde alıyor. biz ise al babam al. alıyorsun da adama bir gelecek sunabiliyor musun? hayır.
2 milyon canlı bombanın daha gelmesidir. 2 milyon göçmen daha gelmesidir. türk'e aş yok bir de arap besliyoruz.
zaten yeteri kadar kalabalık bir ülke için gereksiz bir aktivitedir. sadece suriye mi bu ülkeye yakın arkadaş ? madem insan haklarından bahsediyorsun daha yakınlarda savaş yaşayan kırımlı, ukraynalı insanları da bu ülkeye alsana, ekonomik kriz yaşayan yunanlıları da kabul edip onlara iş versene.
vallahi her yerde suriyeli ve arap görmek sıkıntı vermeye başladı artık. yeter.
(bkz: suriye ile sınırları kaldırmak)
biz bu kürtlerden ayrılalım, arapları sınırdışı edelim deyince demediğini bırakmayanlar, bizi hain ilan edenler ileride ellerinde yurt diyebilecekleri ülke kalmayınca kafalarına çok vuracaklar. bu gelenlerle birlikte 5 milyona çıkacak olan arap nüfusunun 40 yıl sonra 15 milyonu geçeceği çok bariz bir gerçek. açıkcası benim bu ülkenin gelişeceğine ve modernleşeceğine hiç inancım kalmadı. kürtlerden 10 yıl içinde ayrılmadıktan sonra bu saatten sonra isterse 10 milyon gelsin bir şey değişmez.
avrupa'nın türkiye'yi depo olarak kullanması durumudur. depo kelimesi belki ağır oldu ama benzetme yapacak başka bir kelime aklıma gelmedi.

'alın size 1 milyar, avrupaya da vize almayız, bir de soykırım yasasını rafa kaldıralım, siz suriyelileri bize doğru göndermeyin'.

ne güzel iş be. tamam insanlara üzülüyoruz, allah kimseye yaşatmasın bu durumları ama biz alsak kontrollü bir yardımda bulunamıyoruz ki. insalar sokaklarda. çoluk çocuk dileniyor. büyük şehirlerde soğuk havalarda metroların birinden inip ötekine binerek günü geçiriyor. gözümüzün önünde sefalet yaşanıyor.

bu kadar fazla mülteciye ba ka maz sın!

sonumuz hayır olsun.
ülkeyi dolmuşa çevirdiler amk;

"Evet sıkışalım biraz, bak Karadeniz bölgesi bomboş, Kuzey e doğru ilerleyelim lütfen..."
akşam saat 11 den sonra felan izmir basmane-fuar alanına giderseniz devletimizin bu insanlara ne denli büyük insani yardım yaptığını görürsünüz !

çoluk çocuk kadın erkek yaşlı millet kaldırım taşlarında beton üstlerinde yatıyor. adım gibi eminimki bu iş insanı yardım bilmem ne için yapılmadı. çünki görünen kesinlikle yardım felan değil kardeşim. millet yağmur yağarken betonun üstünde yatıyor lan ! bunun neresi yardım. orda savaştan ölmekten kurtardın burada sefaletten hastalıktan soğuktan ölecek bu insanlar. demezlermi kardeşim adama bokmu yedin sen şimdi diye ? yiyecekleri yok tanıdığımız bildiğimiz dilenciler kayboldu lan ortalıktan yerlerinde suriyeliler oturuyor ! dil yok istihdam edilemiyorlar. iş bilenler piyasanın anasını sikiyor bizim vatandaşımız işten çıkarılıyor bunlar yarı fiyatına hatta daha düşük ücretlere çalıştığı için. daha neler neler (bkz: izmir ayakkabıcılar çarşısı)

beni havaalanına bırakan taksici şerefsizi ! aynen şunu söyledi. o insanların önünden geçtik taksi ile. bilenler için iş yerim kemeraltında mevkii ise şifa hastanesi-fuar civarı o güzergahtan geçiyoruz akşam saat on civarı hafif yağmur yağıyor. kaldırımda yatanları gördüm konuşmaya başladık. konuşurken dediki ''abi dedi bunlardan 3 tane çıtır düştü. şifanın arkasındaki otellerde kalıyorlar baya baya müşterileri var sefil geldiler zengin olup gidecekler amk'' dedi. ''bende geçen gece gittim çok fenalar abi yav'' dedi.

sanırım ne demek istediğimi anlatabildim. istediğin herşeyin üzerine yemin et vallahi de yalan söylüyorsun billahide yalan söylüyorsun kardeşim. sen bu insanları buraya insaniyet namına getirmedin. böyle insanlık böyle yardım olmaz olamaz. amacın ne idi bilmiyorum ama kesinlikle yardım değildi. ben o görüntüleri gördükten ve o taksiciyle konuştuktan sonra bu gezegendeki hiç kimse akpkk nın o insanları ''yardım'' için ülkemize getirdiğine beni inandıramaz.
vatandaş olarak türkiye de yaşamalarını zorlaştırılması gereken suriyelilerin durumudur.

bunların burada kalmasını tüm türkiye de yaşayan, türk, kürt, laz çerkez hepsinin bir olup hayatı zorlaştırın. sokakta görürseniz dövün, dilencilerini tekmeleyin. zehirli yiyecekler verin. araba ile çarpın.çok ciddiyim. biz burada bunu yapmazsak halk olarak kendimiz ezdireceğiz. ve kendi yaşadığımız yerde kendimizin hayatı zorlaşacak. hepimizin. iyi düşünün.

otobüste türk veya akp li ya da kürt olarak siz ayakta gideceksiniz. her gittiğiniz yerde sıra bekleyeceksiniz. sokaklarda kaliteniz düşecek. iyi düşünün.
Milletini "bidon kafalı" diyerek aşağılayan, ülkesinden ve onun birliğinden memnun olmayan embesiller siktirip giderse 2 milyon kisiye de yer açılır muhtemelen...
Suriye ordusunun türkiye sınırına doğru ilerlemesiyle gerceklesebilecek bir durumdur.fikrimce hali hazırda suriye dışındaki 6 milyon suriyelinin %90i vatan haini ve selefi cihatcı düşünceye eğilimli insanlar olmasi ve bunların suriyeye geri donemicek olması dolayısıyla daha temiz ve güvenli bir suriye Ileride suanda vatanlarini satmayan gerçek suriyelileri bekliyor.tabiki bunun mimari dr.bessar esadla birlikte.
Adamlar içmeye su bulamıyorlar. Geldikleri yerde birde çocuk yapmaya kalkışıyorlar. Aldık felan geldiler neyse ama çoğalmak neyin nesi?
Sebebi tabii ki cehape zihniyetidir. Yersen.
Ant içiyorum Almanya'ya gidip bir yurt dışı hükumeti kurmam gerekecek bu gidişle.