bugün

ben de üstteki yazar gibi düşünüyorum. bunun atraksıyon olduğunu sanıyorlar. her zaman durumu normal olan insanların evinde bi bakliyatın ikincisi vardır. insan gibi yerseniz iki günden fazla da yeter. bi şeyi amacından saptırıp daha beter bi hale sokmanın ne anlamı var ya ? biz evimizde oturuyoruz sizin gibiler yüzünden her şey daha kötü olacak. hakkımıza giriyorsunuz düşünmeden önlem almadan sokağa çıkanlar !!
Zaten herkes bencilce makarna, un stoğu yapmamışmıydı. 2 gün idare edecek kadar kalmadı mı hiç bir şeyiniz.

Nerde kilo kilo aldığınız unlar? Hani ekmekler kekler yapıp meydan okumalarınız?

Aç birini doyurabilirsiniz ama açlıktan korkan birini doyuramazsınız diye boşuna dememişler...
2 gün ya sadece 2 gün...

Açlıktan mı öldünüz,
Her insan evladının evinde yaşamaya yetecek kadar yiyecek vardır ya 2 gün...

Bu ne kıtlık ?...

Maşallah milletimizden zekâ fışkırıyor!!!
Kıtlıktan çıkmış gibi sokağa çıkıyor ...
Anlamazlar efendim. Bu kesimi eğitemez, düzene sokamazsınız. Çünkü bazı durumlar bizde tersine işlemiştir. Tarihteki can havliyle saldırma iç güdüsü bugün için yerini yarın için endişe ve paniğe bırakmıştır. Devlet olarak bu eğitilmez "çomar" lara en ağır cezadan işlem yapılması gerekiyordu. Yoksa çözemessiniz. Dedem inekler ahıra girmediğinde "öhssst hayvan" diyerek küçük sopayı bırakıp büyüğün alıp vuruyordu. Sorduğumda hayvan aklı yok ama beyni var bilerek yapıyor bunlar çünkü dayak arsızı olmuşlar diyordu.

Bizim millette ceza arsızı olmuş en alttan değil en üsten ceza vereceksin. Hapisse hapis. Kimsenin canını riske atmaya hakkı yok bi ekmek 2 sigara için.
2 günle kalmayacağını bilen insanlardır. pazar günü yasağın bitmesine 1 saat kala, yasak 3 gün uzatıldı haberi gelince işin rengi değişecek.
Nasıl bir ruh halidir bu? Hangi devlet milletini aç, Susuz bırakır?
Beyninizi si.kim.
Yasak bitince yine sokaklara dökülecekler. Ne oluyor kardeşim ne bu tantana.
Bu toplum adam olmaz.Açlıktan öldüler sanki.
Kimse açlıktan ölmez ama bebeği olan var, hastası olan var işi aceleye getirip son dakika, flaş haber diye yaymasalar bir gün önceden haberini verselerdi bu panik olmazdı. Durup düşünmeye vakitleri kalmadı insanların. Yahu ben ne yapıyorum alt tarafı iki günlük yasak uzarsa imtiyaz tanınır diye düşünmeye fırsat bırakılmadı.
Geç ve sağlıksız bir zamanlamayla verilmiş alelacele bir karar.
Virüs böylelikle çok güzel bir şekilde yayılmış oldu. Teşekkürler Türkiyem, biz bize yayarız.