bugün

resmi olmayan bilgilere göre, bu sabah izmir şirinyer'de merkezi bir mekan olarak bilinen tansaş alışveriş merkezi önündeki olan patlamadır.
çöp bidonundaki bir bomba patlamış ilk bilgilere göre. 3 yaralı var.
saat 07:50 gibi gerçekleşen patlama. 2 yaralı var.

--spoiler--
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=271962
--spoiler--
yine resmi olmayan bilgilere göre az önce yine şirinyer'de vakıfbank şubesinde patlama yaşandı.

(bkz: neler oluyor)
bir değil iki patlama olmuştur. birincisi 07:40'da, ikincisi ise 11:00'de olmuştur. ikinci patlama bizim evden duyulmuştur. bir ölü iki yaralı vardır.
http://www.milliyet.com.t...07/10/02/son/sontur09.asp daki haberin tanımladığı başlık olmak ile beraber izmirli öğrenci olarak hayatımdan şüphe duymamı sağlayan olaydır. bugün sabah oradan geçen ben de olabilirdim diye düşünüyor insan.
ayrıca bu eylemi yapan soysuzlara, diyecek laf, edecek hakaret, gösterecek yol da kalmadı. piyon gelmiş, piyon gidiyorlar. sonumuz hayrola..
bu soysuzlara artık söyleyecek söz kalmadı, kimin kıçını yaladıkları zaten belli, nasıl bu kadar salak olabiliyorlar bunu anlamaya çalışmaktan zaten geçtim, sadece ne zaman gerçekten bunların kökünü kurutmak için birşeyler yapılacak veya yetkililerin keyfinin yerine gelemesi için daha kaç can lazım bilemiyorum.
şirinyer!de okul servisini bekleyen kız arkadaşımın arayıp, gözlerinin önünde birisinin çöp kutusunu açmasıyla çöp kutusunun patladığını ve adamın kolunun koptuğunu ağlayarak anlattığı olay. ölen birisinden de bahsetti fakat bu aynı kişi miydi yoksa başkas ımıydı, ağlamasından fırsat bulup da anlayamadım. kızcağız belki iki adım geride olduğu için şanslıydı fakat burada bile fırsatını bulup da bölücü konuşmalarıyla etrafa düşünce özgürlüğü saçan yazarlardan birisiyle gerçekten karşılaştığım anda hepsi için çok şanssız bir gün olucak.
bu gün sabah ve öğlen gerçekleşen patlamalar. ilki şirinyer menderes caddesi tansaşı önünde ilki çöp bidonu yanına bırakılan bir torbayı çöpe atmak isteyen bir temizlik görevlisinin elinde, ikincisi oraya yakın bir dükkanın önüne bir motorsikletten atılan bombanın patlamasıyla olmuştur. ilkinde temizlik görevlisinin kolunun ve bacağının koptuğu ve iki kişinin de yaralandığı, ikincisinde bir bayanın öldüğü ve üç yaralının olduğu söylenmekte. lanet terörü bir daha kınıyor ve bunu yapanlara bütün nefretimle küfrediyorum.
(bkz: 2 ekim 2007 izmir buca bombali saldiri)
seri halde cami duvarına işeyen köpeklerin bir başka marifeti.
bunu yapan ite "kardeşim" diyen itlerinde aynı bombalarda geberip can vermesi dileklerimle.
(bkz: 02 10 2007)
yapanın ya da yapanların; aynı bombayı kaba etlerinden sokarak iç organlarında patlatmalıdır! lakin o'na verilebilecek en güzel ceza, yaşatarak türkiye' nin gelişmesini, ilerlemesini izletmektir! buca' daki tüm deu kampüslerine giden yolda patlatılması sanırım bir tesadüf olmamalı...

- demek ki neymiş koçum?
+ neymiş?
- "sayın" diye hitap ettiklerin seni "arkadan" vururmuş
yine pkk, yine bombalı eylem, yine ölen siviller ve yaralılar. Sorununuzu skym, ideolojinize sokayım.

edit : *
sen hala savun(!) 29 yaşında ömrünün baharında olan bir gencin canını alan toplumu, evet sen hala savun sabah işini yapmak üzere yerdeki çöp poşetini alan temizlik işçisinin elinde patlayan bombayı koyanları, sen hala savun(!) onlar desinler ''siz varsınız bir de biz varız'' onlar desinler '' sizin terörist dediğinize biz öyle dersek biz siz oluruz'' diye, sen hala savun onları...
(bkz: haber izlerken yemek yiyememek)
olsun. nasıl olsa gavur izmir.

edit: beyninize ironi kadar taş düşsün.
önce şırnak'ta yandı canımız daha onun acısı dinmeden izmir'de patladı bir bomba bundan öncede ankara ölümün kıyısından döndü ki ulus katliamıda ayrı bir acımızdır. şimdi bunları yapanlara ben orospu çocuğu demeyimde ne diyim dağdaki kardeşlerimiz mi diyeyim. annesi genel ev çalışanı olan varsa buyursun bu kansızlara kardeşim desin... bir kaç tane daha bu gruptan denyo çıkar da derse ki terörist de olsa insan insandır işte oda dağdakiler ile kardeştir, anneleride ortaktır.

edit: bas yavrum bas eksi oyu anca kabiliyetin birşeylerin arkasına saklanarak iş yapmaya yeter.
terörün son otuz yılda en çok kan akıttığı ülke olduğumuz olgusuna kanıt olan olay. doğu, batı hiç fark etmiyor. her gün ayrı bir olay. düşük gerilimli çatışmalar yüzünden de bir türlü birlik olup milyonlar sokaga dökülememektedir.
o bomba bir gün bunu yapanlarıng ötünde patlayacak.
sadece bucada 7 tane ayrı yerde bomba bulunmuştur. sadece 2si patlamıştır.*
belki biraz kişsel olacak ama tam tansaş'ın karşısında bürom var. rahatsız olduğum için bu gün gitmemiştim. oysa ki her gün gittiğim, tansaş alışveriş yaptığım yer. o an o saatte orda olabilirdim. dediğim gibi biraz kişisel olabilir ama insan böyle düşünmeden edemiyor. ölü ve yaralananlar için üzüldüğüm kadar aynı derecede öfkeyle de doluyum. sözlükte şu ana kadar hiç küfretmemiştim ama içtenlikle hepsinin a.k.

edit: yıldırım hızıyla gelen eksi oy için yorum yapmıyorum.
kim bilir daha kaç tane bomba var izmirde hala... henüz sadece birkaçı bulunabildi ve - her şeye rağmen - o kadar şanslıydık ki sadece iki tanesi zarar verebildi.. saldırılardan sonra ne oldu, çok pek sevgili hepimizi kendilerinden çok düşünen vefakar fedakar cefakar canı gönülden sevdiğimiz yaşamın gerçeklerinden bihaber canım devlet büyüklerimiz saldırıları lanetlerle kınadılar, birilerinin de sesi çıkmadı.. allahın belası terörist dostunun biri de "aklıma geçenlerde bir albayın yaptığı kıyafetler giyer saldırılar düzenlerdik dediği geldi... " diye kafası koparılasıca açıklamalar yapar... bre aşşağılık herif, bre esas gavurun oğlu sabah orada durakta bekleyen benim kardeşim olsaydı, o ölen bayan benim annem olsaydı, şimdi mahrum yaşayacak çöpçü babam olsaydı bana geri verebilecek miydin kayıplarımı!!! ama sende değil ki hata seni oraya çıkarıp bir de utanmadan zafer kazanmışçasına gerinen belki bu saldırılara da dudaklarında tebessümlerle bakan ne idüğü belirsiz insanlarda, hatta insan diyemem yaşam formlarında... sabah oraların kalabalıklığını bilen bilir, lise ilk okul üniversite yollarının, işe giden insanların mecburen izmire inmek için kullandıkları yolların kesiştiği yerdir...

çok ucuz kurtulduk çok... bunları yapanların da... seyirci kalanların da... bilip de izin verenlerin de... elinden bir şey gelemeyenlerin de... hatta mutlu olanların da... hepsine lanet olsun!
(bkz: yeter artık ulan)
her türlü pislik gibi bunu da kınayamayanların "ama bakın bizim g.tümüzü s.kecekler biz çok zor koşullar altında buradayız hede hödö" diye söylendikleri orospu çocukluğu silsilesine yeni bir eleman.

buradan bütün pkk'lıları, teröristleri, terör köpeklerini az biraz insan olmaya, ikiyüzlü davranmayıp "evet lan öyle biz buyuz işte" demeye, azıcık da olsa delikanlılığa, onurlu davranmaya(tamam yok o kavram sizde ama biraz çabalayın bakalım) davet ediyorum, özellikle de sözlüktekileri.
trafiğin tam tıkanık olduğu yerler seçildiği için aslında facia atlatıldığı söylenebilir. Hele ki sabahki patlamada kulağımda kulaklık olmasına rağmen sesin beynimi zonklatması ile yaşamın değerini anladım. Bu hükümetin insanının yaşamına verdiği değeri ise daha güzel anladım. Hülümettekiler rahat rahat oturuyor biz ölüme yaklaşıyoruz veya ölüyoruz. Canını sevdiğimin türkiye'si be...