bugün

tsi 19.30'da oynanacak olan maç.

edit:niye kötülüyosun ? ben mi ayarladım saati.
1 - 1 berabere sonuçlanacak maçtır. golü alex atacaktır.

(bkz: buraya yazıyorum)
6-2 bitecek maç. 8 golü de jo atacak.

(bkz: yazdım bile)
fenerbahce nin inter karsisinda oynadigi gibi oynaması durumunda kazanabilecegi karsilasmadir.
fenerbahçe'nin yenerse gruptan çıkmayı daha ikinci maçtan büyük ölçüde garantileyeceği, berabere kalırsa büyük avantaj elde edeceği fakat yenilirse - ki bunu düşünmek bile istemiyorum- inter galibiyetinin getirdiği avantajı yitirip diğer takımlarla eşit duruma geleceği maç.

iki-üç yıl öncenin uefa şampiyonu,rus futbolunun yükselen trendi, önemli yabancı futbolcuları bulunan cska ile oynanacak maç fenerbahçe için çok zor geçecektir.

geçen yıl newcastle ve celta deplasmanlarında iyi futbol oynamış olmamıza rağmen saçmasapan 1 er gol yiyip yenilmiş olmamız, tedirgin etmektedir. umarız bu kez böyle olmaz.

ayrıca 2008 şampiyonlar ligi finalinin oynanacağı stadda oynanacak olması da ayrı bir önem ve cska için ise gaz durumu oluşturmaktadır.

inter maçını yeneriz, hatta iki-üç atarız demiş olmanın vediği gazla bir tahminde bulunayım erkenden.
0-0 berabere biter bu maç. ya da son dakikalarla atacağımız golle 1-0 kazanırız.
muhtemel skor 3-1 olacaktır diye tahmin ettiğim maç. goller lugano, alex, kezman..
fenerbahce'nin kazanmasi ile ikinci tur hesaplari gayet kuvvetlenecektir.
fenerbahce'nin karşısında inter gibi bi rakip araması halinde fark yiyeceği maçtır. Tamam fenerbahçe inter maçında iyi oynamıştır ama unutmayalım ki inter de hayatının en kötü ve isteksiz futbolunu oynamıştır. Rize bile geçen hafta kadıköy'de daha rahat ve arzulu oynadı. inter resmen top izledi. Fenerin hakkını yememek lazım tabi ama yine de inter'in o durumunu gözardı da edemeyiz. Fenerbahçe'nin inter maçından daha çok zorlanacağı maç olacaktır.
Moskovada oynanacak cska moskova - rio de janeiro futbol karşılaşmasıdır. takımın aslı budur ama sahaya nedense fenerbahçe ismi altında çıkmaktadır, uefa henüz tespit edememiştir. Sıcaklar ülkesi Brezilya'nın sıcak seven futbolcularının dondurucu moskova soğuğunda apışıp kalmaları kuvvetle muhtemeldir. Büyük bir ihtimalle 3-1 Moskova lehine bitecek olan maçtır. *
moskofların acımayacağı maç olacaktır. * *
fenerbahçe'nin iyi top oynayacağı karşılaşmadır.
Galatasaray'dan sonra gruptan çıkan türk takımı ünvanını almak istiyorlarsa Cska Moskova'yı yenmeleri en kötü ihtimalle beraberlik almaları gereken ve soğuk havada oynanması beklenen bir maç. *
fenerin bu grupta puan alamayacağı 3 deplasmandan biridir.
Fenerbahçe'nin gruptan çıkma şansını %50 artırması için kazanması gereken bir maçtır.
futbolu sevmeyen ve fenerbahçe'den nefret eden kolibandı'nın umarım başarılı olup gruptan çıkma şanslarını artırırlar dediği maçtır.

umarız fener bahçe tur atlamak yolunda galip gelir ama o galibiyetin sevinci ile türkiye halkı sokağa çıktığında daha önceki kutlama anlarında olan şu durumlar olmaz.

-hoooleeeyyyy galatasaray uefa kupasını aldı...
holeeyyyy bunun şerefine benzine %x zam

-holleeeyyyy beşikraş hedeyi yendi
holeeyyyy bunun şerefine elektrik zammı
Fenerbahçe'nin rüyadan uyanacağı maçtır. Kabus geri döndü gibi başlıkları görür gibiyim.
kendi sahasında etkili oynayan ve özellikle vagner love ile jo' nun ileride kalmasıyla gol pozisyonuna girmekte zorlanmayan cska moskova karşısında fenerbahçe' nin sabırlı oynaması ve kezman' ı ileride bırakıp atağa süratli çıkması halinde etkili olabileceği maç. büyük maçlar büyük futbolcular ile kazanılır, bu sebepten maçın kilit ismi büyük ihtimalle alex de souza olacak. başarılar fenerbahçe.
mateja kezman' ın yıldızlaşacağı şampiyonlar ligi mücadelesi.

(bkz: demedi demeyin)
temposuz ve seyir zevki açısından kötü bir maç olursa ki beklemiyorum, iftar rehaveti üstüne gelecek olan maç.
star tv ise bu maçın ardından inter-psv maçını yayınlayacağını ilan etmiştir.
cska'nın alex'e adam markajı uygulamaması durumunda fenerbahçe'nin en azından bir puan alacağı karşılaşmadır.
fenerbahçe'nin son iki avrupa maçına baktığımız zaman anderlecht maçında inter maçındaki kadar etkili olmasa bile rakibe kaleciyle karşı karşıya pozisyon vermeyen bir sıkı savunması var fenerbahçe'nin. her ne kadar önder ileri çıkışlarının %70inde sıçsa bile geride dikkatli ve çok iyi topları çıkartıyor. edu ve lugano da türkiye ligindeki performanslarını katlayarak oynuyorlar. roberto carlos'u zaten anlatmama gerek yok herkes biliyor. kısacası fenerbahçe çok büyük bir mallık yapmadığı takdirde yine rakibe öyle net gol pozisyonu vermeyecektir.
orta saha'da herkesin korktuğu bir oyuncu var o da deniz barış. deniz inter maçının son 5 dakikası hariç müthişti. topa bastı, düzgün pas attı hatta adam geçip topuk pası bile attı! anderlecht maçındaki asistini de hatırladığımız zaman sanki deniz'e bir şeyler oluyor avrupa maçlarında bir farklı oynuyor. ama tabii ki deniz denizdir, her an her şey beklenir kendisinden!
alex ve kezman bu maçın kilit adamları olacaktır, ancak yine 4 kişi bu 2 adamı tutarken deivid çıkıp bir tane daha çakarsa işte o hiç sürpriz olmaz...

neticede yine de "ohh lan kesin yeneriz" diyemeden heyecan içinde izleyeceğim karşılaşmadır. yine kazanmak için sahaya çıkılmalı, eşşekler gibi koşulmalı ve kıçtan ter akıtılmalıdır. sonra yenilirsek yenilelim, yeter ki mücadele edelim.

1 puan şeker gibi, 3 puan baldan tatlı olacaktır bu maçta...

hadi hayırlısı!

edit: deivid çaktı çakmasına da, ulan edu, ulan edu....
Yuri zhirkov'a çok dikkat edilmesi gereken maç. Bu oyuncu sol kanadı çok iyi kullanacaktır, fenerbahce'nin de sağ kanadının sola oranla daha zayıf olduğu düşünülürse atakların büyük çoğunluğu bu adamın tarafından gelecek. Sakatlığı tam olarak geçtiyse formunda bir daniel carvalho, edu ve lugano'yu birbirine çarptırabilir. Dahası çok seri bir vagner love ve fırsatçı jo'da büyük tehdit. Kısacası cska moskova'nın daha şanslı olduğunu düşünüyorum. Berezutski kardeşler ve sergei ignashevich gününde olurlarsa igor akinfeev kalesinde gol görmüyecektir.
cska moskova'nın mutlak kazanması gereken maç. kazanamadığı takdirde gruptan çıkma şansı kalmayacak. bu yüzden açık oynayacaklar ve kendi sahalarında büyük boşluklar bırakacaklardır. fenerbahçe erken gol yemezse sahadan puan ya da puanlarla ayrılacaktır. iddaa'da 02 oynamak doğru olur gibi...
tarafsız bir gözle izleyenler için (bi benim için öyle olmayacak) çok zevkli geçeceğini düşündüğüm karşılaşmadır. Fenerbahçe artık Avrupada iyi diyebilmemiz için bu maçı beklememiz gerekiyor.Çıkışını bu maçta da sürdürürse artık ilerisi için biraz daha umut verecektir. Tahminime göre beraber bitmesini zor gördüğüm karşılaşma olacaktır.iki taraf da tek farklı bi galibiyet alabilir.
fenerbahçenin oyunu 35-40 metre civarında oynayıp, kanatlardan bindirmelerle gitmesi orta alanda tandem savunma yapıp ileride ikili sıkıştırmalarla rakibe boş alan bırakmaması ve orta saha bilokuyla defans pilokunun uyumlu çalışması halinde dekstra sinistraların da yardımıyla bu maçı alması ihtimal dahilinde olan karşılaşma. * *
cska'nın kendi liginde iddiası kalmaması ve maça moralsiz çıkacak olmalarından ötürü fenerbahçe'nin kazanacağı karşılaşma olacaktır.