bugün

Kürdistandan sonrasını okumadım.
büyük patlamayı da kürtler yapmıştı biliyon mu?
O zamandan beri sanata bilime bir katkıları olmamış zaten. Zirvede bırakmışlar
Adamların şimdi bile kitapları yok kitabı geçtim zaten çoğu konuşmayı bilmiyor bu işte bi terslik var.
yalan iddiadır. kürtlerin tarih sahnesine çıkışı bile 2 bin yıldan önce değil sonradır. ilk kürtçe metinde 300 400 sene evveline aittir.
(bkz: kürdistan derken)
Yav he he big bang den beri varsınız. O ne bilion di mi?
Bir kitap.
kompleksli fasistleri cildirtmis olay.

hersey bu turklerin etrafinda donuyor zaten.

hatta ilk insanlarin icat ettigi ilk kelime turkmus.

herseye kendilerini yamamaya calismasalar olmaz.
kaynaksız bir iddia. bu yazıların kürtçe olduğuna dair kanıt yok. daha öncede söylediğim ilk kürtçe eser bile 1600lü 1700lü yıllarda yapıldı. şerefhanın kürt tarihi eserinde bile yazı dili farsçaydı. kime anlatıyorsunuz.
Hahahahahasiktir.

Kürtçe'nin bir lehçesi... sonrasını okumadim.

Ulan kurtce dil mi lehçesi olsun.
günümüz kürtçesiyle baskısı çıkmıştır.

https://galeri12.uludagso...kuma-bilseydim_614832.jpg
Kütrçe; aramice, farsca, arapça, türkçe, zazaca, süryanice, rumca ve bazı kafkas dillerinin harmanlandığı bir dildir. Tekil ve saf bir değildir. Kelime hazine çok düşüktür.
dünyanın varolduğu zamandan itibaren bu kürtlerin ne dili, ne dini, nede devleti olmuştur. asalak gibi yaşayan bir millet. zorunuza gitmesin gerçekler acıdır. bu gerçekle yaşamaya alışın amk. zorla kendinize kitap uydurmayın zaten komiksiniz daha komik oluyorsunuz. siz önce birey olarak yaşamanın ne demek olduğunu öğrenin. asalaklıktan kurtulun ondan sonra kitap yazar devlet kurarsınız.
içerisinden eşek posteri çıkan kitaptır.
Kürdistan arkeoloji müdürlüğü.

Ahahahahahahahahahahaahahhaahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Gece gece iyi geldi.
Nerde bulduysan koy yerine.
Bize ne biz türk'üz, ha kürt devleti konusuna geleceksen az ötede kursunlar, zaten bunlar devlet kursa Amerika hemen çöker başlarına.
Turk foşistlerinin kabul etmeyeceği kitaptır, kudurun foşistler evet.