Advertisement

 1. 1.
  Amerika'da bir youtuber tarafından gerçekleştirilen bir eylem.

  olayın reklam boyutunu hesaba katmadan, bir youtuber bu kadar parayı restoranda çalışan birisine verebiliyorsa helal olsun diyebiliriz.

  bizim ülkemizde ki youtuber kitlesinin büyük bölümü ise birbirlerine gösteriş yapmanın peşindeler. umarım ülkemizde de örneklerini görebiliriz.

  ek olarak, haberdeki dikkat ettiğim nokta ise bahşişi alan kişinin parayı tek başına sahiplenmek yerine diğer çalışanlar ile bölüştürmesi.

  hayır ağlamıyorum gözüme insanlık kaçtı :(

  --spoiler--
  ABD'nin Kuzey Karolina eyaletine bağlı Greenville şehrinde bulunan bir restoranda çalışan öğrenci Alaina Custer geçen cumartesi servis yaptığı masada bırakılan bahşiş miktarını görünce gözlerine inanamadı.

  Sputnik'te yer alan habere göre bahşişi bırakan kişinin aslında daha önce başkalarına da yardım etmiş ünlü bir YouTuber olduğu ortaya çıktı.

  Custer'ın 2 bardak su servisi yaptığı masaya 10 bin dolar ve bir not bırakılmıştı.

  The News & Observer gazetesine konuşan Custer, "Tam anlamıyla gerçek olduğunu düşünmedim. Paraları elime aldım, yüzlüklerden oluşan büyük bir yığındı. Titriyordum ve Bu ne? diye sorup duruyordum. Birinin bana şaka yaptığını düşünmüştüm" dedi.

  Restoranın sahibi olan Brett Oliverio da notta, "Lezzetli su için teşekkürler" yazdığını aktardı.

  Restoranda çalışan herkesin öğrenci ve ihtiyaç sahip olduğunu vurgulayan Custer, bu sebeple bahşişi paylaşacaklarını belirtti.

  Bu arada Mr. Beast'in dün paylaştığı videoda aslında toplamda 30.000 doları farklı miktarlar halinde bahşiş olarak gittiği yerlerde bıraktığı görülüyor.
  --spoiler--

  kaynak: http://ulu.so/u942te
  9 -1 ... nickimyokbenimm