bugün

Postmodern başkomutandır.
Nerede italyan büyükelçisinin karşısına üniformasını giyip "hadi şimdi konuşalım" diyen başkomutan, nerede bu başkomutan.
görsel

(bkz: gerçek başkomutanlık bu değil)
Reisleri yine bir adım önde. Hani şehit yakınları düşman sevindirmemek için ağlamıyor ya. Ona mahsuben.

(bkz: ona mahsuben)
Sen de bunu yedin?
bir diğer sırıtkan damadın eksik olduğu karedir. sırtlan daha doğru olur sanki ama neyse..

melih beyin kalpleri ısıtan gülümsemesine rte nin güven veren gülümsemesi eklenmiş. üstüne sos olarak bin ali beyin umut dolu gülümsemesi derken ortaya böyle "enfes" bir manzara çıkmış..
halk başkomutanını kendi seçer benim başkomutanım değildir kendisi.
3 şehiti unutmayalım..
Tek askeri için o ülkeyi yakacak komutan başkomutandır arkadaş.
"halkın adamıdır" diyenlerin haklı olduğu başkomutandır.

30 küsur yıldır vatan sevgisi kisvesi altında bok yoluna şehit olan gençler için, önlemleri uygulamayan işverenler yüzünden oluşan iş kazaları için, devletin düzenini kendi çıkarları doğrultusunda değiştirmeye çalışanlar için, tarikatların ve dış güçlerin desteğiyle iktidarı kazananlar için, kısıtlanan özgürlükler için, susturulan ve yönetilen medya için, yoksulluk için, haksızlık için sesini çıkarmayıp, aksine gücün kölesi, yalakası olan bu halkın başkomutanıdır kendisi.

hiç kızmayın, kahkaha da atar, atar da yapar.

hepimizin hak ettiği başkomutandır.

bu utanç hepimizin.
Çiftçiye ananı da al git diyen başkomutandır aynı zamanda.
Kendi tayfası tarafından "lakap" olarak kendini gösteren bir başkomutan zira başkomutanlık "ben başkomutanım" demekle olmaz askerinle beraber gidersin cepheye !